Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

cudno na samo spominjanje rijeci "sindikat" ,clanovi se sami dolaze opravdavati i negirati postojanje spomenutog ,nicim izazvani [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Naravno da ima. Pump and Dump sheme postoje na svakoj burzi pa ne vidim zbog cega ih ne bi bilo i Hrvatskoj. To niti je iligalno niti protuzakonito.

Ovo spada pod zabranjene igre na TK iako ih ima, a kod nas bi ovo trebala spriječavati Hanfa.
[/quote]
bilo je toga…ko kaze da nije zabranjeno ili ilegalno?
sjetite se transadrie

svakoga dana u svakom pogledu...




Naravno da ima. Pump and Dump sheme postoje na svakoj burzi pa ne vidim zbog cega ih ne bi bilo i Hrvatskoj. To niti je iligalno niti protuzakonito.

Ovo spada pod zabranjene igre na TK iako ih ima, a kod nas bi ovo trebala spriječavati Hanfa.
[/quote]
bilo je toga…ko kaze da nije zabranjeno ili ilegalno?
sjetite se transadrie
[/quote]
i croatie airlines (ilegalno,zabranjeno i zakonom kaznjivo)

svakoga dana u svakom pogledu...


Podsjetio bih cijenjene forumaše da se ova tema zove Best buy-komentari i analize, a misli se na analizu dionica.
Zato molim da se ovdje analizira druge formaše.

gospon Zlatek.

– evo da vam ispunim želju.
– zbog psihologije tržišta zbilja moram pročitati i najveće gluposti koje se pišu na ovome forumu.
– ma niste vi loši, nemam ništa protiv vas.
– ali sve vaše prognoze, analize i sve ostalo u vezi dionica i tržišta je živa katastrofa.
– imate love, i kao takvi ste i više nego dobrodošli na ovu burzu.
– možete zaraditi lovu jedino ako pratite fondovsku industriju,
– jer samostalni rad će vas dovesti do bankrota, odnosno kako ste napisali na temi komentari, na kraju će te plakati.

– I love this game.
Pozdrav !

Ukoliko sam dobro primjetio moje pitanje o JDPL je od viđenijih kolega komentirao samo kolega LOPINA. Zahvaljujem :))) To je znakovito. Govori i o dionici i o kolegama.

Kad razmišljam o motivima ljudi koji ovdje pišu, to bi mogli biti npr:

1. razmjena tj. prikupljanje informacija
( malo je vjerojatno da će netko tko ima ozbiljan info, to javno objaviti, ali se iz tona, pa i sadržaja
diskusija na forumima može ponekad naslutiti i po koji vrijedni podatak, ako ništa barem tehničke
prirode npr. rokovi, procedure, analize.. i sl)

2. – drukanje i navlačenje
( mnogi se ovdje jako trude na ovom polju, ja sam mišljenja da je to uzaludan trud i da je stvarni efekt
takvog pisanja zanemariv, no ipak ga ima, a neki su sigurno i takvi, da su sretni ako im uspije prodati i
po koju dionicu koje se žele rješiti, tu je jasna logika AKO DRUKER NAVIJA ZA KUPNJU NEKE DIONICE,
ONDA JE ON VEĆ PRODAJE, A KUPUJE JU U TIŠNI, jasno da vrijedi i obrnuto, kod prodaje. Mislim da
dobrih samaritanaca na ovom formumu DOSLOVNO NEMA, možda samo u tragovima :))), kako nema
konkurencije fondovima tj. ozbiljnih stranih igrača s brutalnim kapitalom, sve tehničke analize i sl imaju
kratkoročno zanemariv utjecaj, bitno je pokušati pogoditi, naglašavam POGODITI što će FM uraditi)

3. – razbibriga
(mnogima je dosadno, pa krate vrijeme, čitajući ili pišući svašta i nadmudrujući se i prepucavajući oko
raznih tema, moram naglasiti DA JE SAMOHVALA I SARKAZAM TIPA OVČICE U PRAVILU LAGANO
IRITANTNA, i uopće mi nije jasno što to treba onima koji tako pišu, a ponekad znaju i kvalitetno pisati,
da li dižu sebi ego ili se samo zezaju, ili što, ne znam.
Mene osobno nerviraju, (ne zato što sam ovčica he he mene su PODšišali oni koji su i njih ošišali u doba
velike krize), nego mene doslovno nije briga koliko je tko zaradio, niti koliko je tko izgubio, i gadljivo je
naslađivati se nečijem gubitku. ti ako si pametan i uspješan i zarađuješ, svaka čast, dobro za tebe, ali
nema potrebe da zagađuješ prostor na forumu pišući takve gluposti, pa tipične autore samo preskačem i
ne čitam )

Moji motivi su prikupljanje informacija i razbibriga, rijetko pišem jer nemam što pametno za reći, ali čitam redovito. Evo sada sam došao u firmu i ovo mi dođe kao uvod u rad.

Nadam se da će ova godina biti bolja od prošle.

Sretno svima.

🙂



– je li netko zna koja dionica bi mogla brutalno porasti ????????????

Mislim da se već zna što je best buj od svih best bujeva.
Uskoro podrobnije…. [cool]
[/quote]
Ja ih znam par koje neće dugo a t su:
OPTE
HDEL
VART
VLDS
ĐKV…………….
[/quote]




– je li netko zna koja dionica bi mogla brutalno porasti ????????????

Mislim da se već zna što je best buj od svih best bujeva.
Uskoro podrobnije…. [cool]
[/quote]
Ja ih znam par koje neće dugo a t su:
OPTE
HDEL
VART
VLDS
ĐKV…………….
[/quote]

Varteks je po ovim cijenama 10X bolja investicija od Ine, a Optima jedno 100x.
Samo nemožeš ti to razumit pa se nema smisla ni truditi objasniti….
[/quote]
barabastari aka sampras…jos uvjek ovih par tickera drze vodu kao best sell…post ispod toga , vrlo zanimljivo…USPOREDBA INE I VARTEXA [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




Naravno da ima. Pump and Dump sheme postoje na svakoj burzi pa ne vidim zbog cega ih ne bi bilo i Hrvatskoj. To niti je iligalno niti protuzakonito.

Ovo spada pod zabranjene igre na TK iako ih ima, a kod nas bi ovo trebala spriječavati Hanfa.
[/quote]
bilo je toga…ko kaze da nije zabranjeno ili ilegalno?
sjetite se transadrie
[/quote]

Ne znam sta je bilo na Transadriji. To ne pratim.

U ovome sto sam ja primjetio da se organizirino druka po forumu ne vidim nista protuzakonito. Jednostavno generira se ogromna kolicina hyperoptimisticnih postova, a izbjegava se govoriti o rizicima. Koliko je meni poznato svi ti rizici su javno dostupni na internetu i ne predstavljaju inside informacije. Druga je stvar da oni koji kupuju dionice nemaju potrebu da se informiraju o onom sto kupuju. Jednom kada ti rizici postanu ocigledni onda dionice gube vrijednost. Sindikat odlazi sa novcima, a ovce sa iskustvom. Svi su dobili nesto.

Sve dok je trgovanje bazirano na javno dostupnim informacijama nema kriminala. Netko se potrudi da sakupi relevantne informacije o firmi u koju investira pa se ne da navuci. Drugima je tesko potrositi koji sat na istrazivanje pa ispadnu ovce.

Kriminal je ako se trguje na osnovu inside informacija, odnosno informacija koje nisu dostupne javnosti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Sve dok je trgovanje bazirano na javno dostupnim informacijama nema kriminala. Netko se potrudi da sakupi relevantne informacije o firmi u koju investira pa se ne da navuci. Drugima je tesko potrositi koji sat na istrazivanje pa ispadnu ovce.

Jedan od forumaša je imao zgodan potpis, otprilike ovako:

Kad se sretnu osoba s iskustvom i osoba sa novcem, osoba s iskustvom ode s novcem, a osoba sa novcem ode s iskustvom.

[smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

A tko je to osporio i tko kaže da kolege Conan o brian, Flayer, Geonimo, Vipy ima njih još nisu veliki i dobri igrači i ja se slažem da su odlični i ja pratim njihovo pisanje ali ivana7 je virtualka i njeno pisanje je ravno SF romanima i ona mi je bila prva na ignore listi jer takve gluposti mogu slušati i u vrtiću,

prinos u ovoj godini mi je 18%, moram priznati zahvaljujući gore navedenim forumašima jer sam pratio njihovo pisanje i kupovao te dionice što se pokazalo odlično, sada sam u cashu 95% za razliku od gore navedenih kolega koji su velikom većinom u dionicama kako sam ja zaključio, možda griješim i sada ne bih volio da oni budu u pravu, ali jednostavno ovih 18% sam morao povući, novce sam oročio na banci na 1 mjesec i čekam rasplet ako tržište ode gore doviđenja draga burzo do sledećeg IPO-a, a ako se korigira eto i mene.

– starno je super što postoji taj ignore.
– ovako gospon Hairija neće vidjeti što sam napisala o njemu.
– a bila je jedna ekscesna situacija na temi kodt.

– taj investitor također nema pojma o investiranju, a i radi s nekom sitnom lovom.
– ali to je zbilja manje važno.
– pročitajte drugi dio njegova posta.
– priznaje da nema pojma o investiranju i hvali se zaradom od 18% koju je dobio zahvaljujući gore spomenutim investitorima.
– zatim prelazi u keš, i još priznaje da je lovu oročio, pa ima li što gluplje od toga ????
– a ni to mu nije dosta, već piše kako su gore spomenuti investitori 100% u dionicama i kako bi volio da tržište padne jer se on ukeširao s svojih 10.000kn.
– najgluplja stvar, tip čeka ipo.
– a najgore od svega toga je bjesomučno drukanje po dosta tema o padu i korekciji.
– kada pročitam sve što je taj tip napisao pa najviše bih voljela da mu bankrotira banka u koju je uložio lovu.
– ali 100% sam sigurna da će na burzi pogubiti do zadnjeg novčića, a upravo tome se radujem, jer ću barem jedan mali dio tih novćića skrenuti na moj brokerski.

– I love this game.
Pozdrav !





Naravno da ima. Pump and Dump sheme postoje na svakoj burzi pa ne vidim zbog cega ih ne bi bilo i Hrvatskoj. To niti je iligalno niti protuzakonito.

Ovo spada pod zabranjene igre na TK iako ih ima, a kod nas bi ovo trebala spriječavati Hanfa.
[/quote]
bilo je toga…ko kaze da nije zabranjeno ili ilegalno?
sjetite se transadrie
[/quote]

Ne znam sta je bilo na Transadriji. To ne pratim.

U ovome sto sam ja primjetio da se organizirino druka po forumu ne vidim nista protuzakonito. Jednostavno generira se ogromna kolicina hyperoptimisticnih postova, a izbjegava se govoriti o rizicima. Koliko je meni poznato svi ti rizici su javno dostupni na internetu i ne predstavljaju inside informacije. Druga je stvar da oni koji kupuju dionice nemaju potrebu da se informiraju o onom sto kupuju. Jednom kada ti rizici postanu ocigledni onda dionice gube vrijednost. Sindikat odlazi sa novcima, a ovce sa iskustvom. Svi su dobili nesto.

Sve dok je trgovanje bazirano na javno dostupnim informacijama nema kriminala. Netko se potrudi da sakupi relevantne informacije o firmi u koju investira pa se ne da navuci. Drugima je tesko potrositi koji sat na istrazivanje pa ispadnu ovce.

Kriminal je ako se trguje na osnovu inside informacija, odnosno informacija koje nisu dostupne javnosti.
[/quote]
Bravo TWikser.Vi ste konstruktivan i vrlo koristan forumaš.
Ivana je zakon na ovim stranicama i od nje se može puno naučiti.Ima znanje,iskustvo i priča
razumljivim jezikom.i nije druker.
Ja sam predstečajni upravitelj u dionicama u kojima pišem.Tako kažu!Npr.to je Validus bio,a sada više nije,jer izgleda da stečaja neće biti.Uskoro gubim taj epitet u toj dionici.
Ćemu služi forum?
Besplatna prilika za reklamu proizvoda kojeg želiš prodati.Prije toga moraš dobro upoznati taj proizvod,njegove dobre i loše strane i što imaš više dobrih argumenata provociraš diskusiju, da bi
prodao neku ideju za razmišljanje.
Uzmite BRIN,sa tržišnom kapitalizacijom od niti 10 mil kn.Pa tu nema dostatno dionica ni za jednog ozbiljnog investitora,ali za dest malih ima.I ja iznosim dobre strane ove investicije,jer polagano kupujem već mjesec dana i dobro je poznam.Smatram da je dobro izazvati pažnju prema toj dionici.
Vjerovatno je netko upravo proučava jer mu je guram pred oći.Bolje i jedan novi potencijalni kupac nego ni jedan.Da li je to druk.Ne to je iznošenje obrađenih svima dostupnih informacija.Namjere moraju biti poštene i s vremenom se poštenje i
iskrenost prepozna.
Neki poštenje i iskrenost poistovjećuju sa bezgrešnošću.Bezgriješnih nema,mislim nepogrešivih.
Ali namjerno zavođenje nije dobro jer gubimo kredibilitet i moramo stalno mjenjati nickove.

Ja namjeravam biti lopina zuvijek?Jednom lopina,uvijek lopina!

Svatko može tumačiti kako želi.

Na ZSE teče med i mlijeko!


Ukoliko sam dobro primjetio moje pitanje o JDPL je od viđenijih kolega komentirao samo kolega LOPINA. Zahvaljujem :))) To je znakovito. Govori i o dionici i o kolegama.

gospon Borna.

– pročitala sam taj vaš post, stvarno mislila nešto napisati jer imam više inf. za tu dionicu ali vidim 3 jedinice na tri prethodna posta te sam odustala.

– evo mislim da će vam ovo biti zanimljivo.
– kako znam slovenski čitam i neke njihove portale.
– te sam slučajno naišla na jednu zanimljivu sitnicu.
– nisam znala, ali i Slovenija je brodarska velesila, imaju jednoga brodara, otprilike taj njihov brodar je slične velićine kao naš ATPL.
– ali taj njihov brodar je zapao u velike gubitke koje je preuzela država te je država postala 100% vlasnik toga brodara.
– i sada bla..bla..bla.. puno toga pa ta Slovenija to prodala nekim Švabama, išli su na najbolju ponudu.
– i vidi vraga što se sada događa, kužili slovenci kako više neće biti pomorska velesila jer će, ili su već izgubili i tog jednog jedinog brodara.
– i sada se bune po Sloveniji zašto ?????
– jer kada izgube te brodove imati će samo luftmadrace, a izgubili su ih.

– eto to će se dogoditi i kod nas ako se ide na najbolju ponudu.
– Hrvatska će ostati bez toga brodara.
– jer brodovi su pokretna imovina koju je i više nego lako prodati.
– a sada može to država jeftino prodati TNPL ili ATPL, imaju love za to.
– ali onda splićani ostaju bez brodara.
– što će na to reći gospon Kerum.
– a možda sve to država proda gospon Todoriću za 1 kunu, sigurno neće gospon Kerumu jer nije HDZ.

– već godinama se špekulira na tu temu.
– vidjeli ste na primjeru Slovenije što se događa kada se ide na najbolju ponudu.
– samo što tada država u budućnosti gubi radna mjesta, i poreze koje ta firma uplaćuje, a što reći o najskuplim brodovima koje JDPL naručuje u Splitu.
– kad bih ja kupila taj JDPL, ja bih ga uništila u par mjeseci, dok sve ne isprodam, ali to bi bilo dobro za mene, a ne bi bilo dobro za državu.

– i dalje tu postoje špekulacije.
– ja sam zadnje dionice JDPL kupila po cca 130kn i nedavno prodala preko 150kn.
– ponovno ću kupiti dionice JDPL kada budem pri lovi, ili ako ide korekcija tržišta, ne puno, toliko da sam prisutna.
– evo puno teksta a malo toga pametnog.

– I love this game.
Pozdrav !



Sve dok je trgovanje bazirano na javno dostupnim informacijama nema kriminala. Netko se potrudi da sakupi relevantne informacije o firmi u koju investira pa se ne da navuci. Drugima je tesko potrositi koji sat na istrazivanje pa ispadnu ovce.

Jedan od forumaša je imao zgodan potpis, otprilike ovako:

Kad se sretnu osoba s iskustvom i osoba sa novcem, osoba s iskustvom ode s novcem, a osoba sa novcem ode s iskustvom.

[smiley]
[/quote]

Bravo kolege, oboje ste sve rekli i čista istina !

Nego , kada će sindikat uloviti TNSA u mašinu, mislim da je zrela za to ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close