Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





stanoviti roubini na twitteru je postao: "U.S. Consumer Confidence Falls to Lowest Since ’09. This strong sign of a double dip will shake a delusional market".
možda je dobro vrijeme da promislimo što je to value 🙂

nisam mislila to ovdje pisati, ali jednostavno ste me prisilili vašim spamanjem teme.
knjiga nije ništa posebno, ništa novo se tu ne može pročitati. ukratko ne vrijedi novaca koliko košta. čak i da je upola jeftinija ne bi se isplatilo kupiti je. ima puno bolje literature.
ja sam je imala priliku pogledati pa znam iz prve ruke. naravno, nisam je kupila.

ukratko, ima puno puno bolje literature na tu temu.
eto… moje mišljenje…
[/quote]

uz zahvalu što si pogledala knjigu, ne nužno i pročitala [smiley] slobodan sam reći da su knjigu nahvalili wall street journal: "mala knjiga koja pobjeđuje tržište je jedan od najboljih i najjasnijih vodiča za value investiranje", financial times: "najbolja knjiga o ovoj temi u mnogo godina", i mnogi drugi…
a slobodan sam i potaknuti te da preporučiš bilo koju drugu literaturu.
naime, očito je da je neznanje forumaša enciklopedijsko, i svaki korak prema znanju je dobrodošao.

moguće da i deset zapovjedi po tvojim kriterijima nisu ništa posebno, no ja mislim da su najbolji ustav ikad napisan i da je dobro često se podsjetiti…
isto mislim i za načela value investiranja, kojima se bavi mala knjiga [smiley]
[/quote]

Ja bih prije rekao da je neznanje autora enciklopedijsko. Ili je možda formulu value investiranja krivo pomnožio, zbrojio, vadio korijen (ne iz zuba) pa je tako došao do izračuna da je Hidroelektra na 1700,00 + strašno dobra value investicija. To može biti value investicija samo na jedan način, jedini preostali način. Autor nikada neće prodati dionicu hidroelektre. Tako neće realizirati gubitak i imaš Value. S velikim slovom namjerno. Ajd.
[/quote]

NEEEE…,ne Hidrica,IPKK je best buj za barmena. Tu čeka cijenu 0d 2000kn onda tek prodaje [lol] . Znate zašto? Neznate? Nezna ni barmen pa ga to ne smeta [lol] Največi luzer na našoj burzi napisao knjigu mali ulagać. Za popizdit,pa taj nije do sad pogodio ništa a spušio je lovu i svoju i od šire familije.
Spao je na to da žica lovu po forumima,mislim, moljaka da kupite knjigu što dođe na isto. A knjiga je prevara. Tvrditi da imaš formulu za pobjediti burzu je prevara,a prevara je kriminal,a za kriminal treba odgovarati.
Dođe mi da kupim knjigu,spušim lovu i tužim ga do besvesti [angry]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Barmenu,mislim da zloupotrebljavaš forum za samoreklamiranje.
Tvoje investicijske sposobnosti daju se isčitati iz tvog portfelja i cijena po kojima si kupio dionice.
Koristi druge oglašivačke medije za reklamu,a ne ovaj forum,jer to po pravilima foruma nije dozvoljeno.
Pozdrav

zašto me jednostavno ne staviš na ignore?
http://www.youtube.com/watch?v=U69QQiBmaEg

www.knjigara.com

Ja bih prije rekao da je neznanje autora enciklopedijsko. Ili je možda formulu value investiranja krivo pomnožio, zbrojio, vadio korijen (ne iz zuba) pa je tako došao do izračuna da je Hidroelektra na 1700,00 + strašno dobra value investicija. To može biti value investicija samo na jedan način, jedini preostali način. Autor nikada neće prodati dionicu hidroelektre. Tako neće realizirati gubitak i imaš Value. S velikim slovom namjerno. Ajd.

rekoh već nekoliko puta, ali valjda je ponavljanje majka i forumašenja…

dakle, nekoć sam ulagao po preporukama profesionalaca, a dio te priče je i hidroelektra.
kako kažem ovdje
http://www.youtube.com/watch?v=U69QQiBmaEg
da sam u to doba imao "malu knjigu koja i dalje pobjeđuje tržište", znao bih kada prodati dionice koje sam kupio dok su vjetrovi puhali tako da su i krave letjele, a kamo li purani. to jest, "mala knjiga koja i dalje pobjeđuje tržište" tako naoružava logikom i znanjem, da bih, da sam je tada pročitao, mojim bivšim prijateljima na neke njihove preporuke rekao da ili njihovo znanje ne vrijedi ni po’ pizde ladne vode, ili da me žele prevariti.
rekao sam već nekoliko puta, ali hajde da i to ponovim, moj glavni motiv suizdavanja "male knjige koja i dalje pobjeđuje tržište" je pomaganje u financijskom opismenjavanju ljudi, što se može tumačiti i kao otežavanje rabote i bezveznjacima i prevarantima.

no, iako je ovo forum, na kojem se, jer to je priroda zloporabe slobode govora, okuplja previše retarda, iskompleksiranih i drugih karikatura, ipak bih volio raspravu s terena preseravanja – čija je definicija navođenje podatka koji ti odgovora, a zanemarivanje cjeline – prevesti na teren makar pokušavanja okupljanja inteligentnih bića kako bi zajedničkim snagama poećali vlastite šanse u igri koja im je zajednički interes.
recimo to ovako. ivanišević nije samo gubitnik u prvom kolu bezveznog turnira, niti je samo pobjednik wimbledona. on je, kako bi to hegel rekao, cjelina. moja cjelina je da nekoć nisam imao alate u rukama zbog kojih bi bivšim prijateljima rekao da ili njihovo znanje ne vrijedi ni po’ pizde ladne vode, ili me žele prevariti. danas u rukama imam alate dovoljne da prepoznam vrijednost "male knjige". razumijem težnju mnogih ljudi koji su u dionicama, bez novca, dakle treba im ovca, da svim silama ruše "malu knjigu koja pobjeđuje tržište".

još dalje, niti je u redu istaknuti jedan ili više nečijih loših poteza i prezentirati ih kao istinu ignorirajući dobre investicijske odluke, niti bi bilo u redu reći kako sam kupio dukat po cca 350, herbalife po cca 28.
govoreći da raspravu s terena preseravanja treba prevesti na teren zajedničke koristi nas okupljenih oko iste igre, pitam ne bi li bilo bolje priču s gatanja iz kave, pogađanja, i drugih oblika kockanja, prevesti uiraspravu o vrijednosti, ne bi li bilo bolje blebetanja o pukim brojevima, cijenama, prevesti na priču o metodi, o rezonima zbog kojih netko odabire neki posao?

smatram da "mala knjiga koja i dalje pobjeđuje tržište" odlično obavlja te funkcije.
i, da se ne lažemo, i wall street journal i financial times i ja iza svojih mišljenja, pohvala "maloj knjizi koja i dalje pobjeđuje tržište", stojimo svojim imenima, a ti si ipak samo nick, što je stupanj ispod umjetničkog imena, iliti pseudonima…

www.knjigara.com

Čisto inforamtivno – koliko si do sada primjeraka knjige prodao?



HT.
– ako bude veći zaron, a biti će.
– svakako početi skupljati po malo HT na niskim cijenama.

– ako ste bili hrabri mogli ste zaraditi na tom HT-u 5-6%.
– ADPL je nudio mogućnost od 10%.
– KODT je trenutno i više nego jeftina, pokušavam ju nadokupiti ali jeftino ne ide, neke veće trgovine nema ali zato ima liparenja i velike želje za jeftinom kupnjom.
– dobra je i JMNC, tu nema neke kupnje, ali ako cijena padne na cca 35.000kn svakako kupiti.

– ovo su vam fundamentalno i više nego o.k. dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
ako ste bili hrabri mogli ste zaraditi na tom HT-u 5-6%…. već danas i malo više
a sutra!!!
Nekaj se dimi s kosovite polje… ako netko nešto zna, onda Ivana7 …

p.p.

– izvinjavam se svima koji mi šalju p.p. jer desetak dana na većinu njih ne odgovaram.
– pitate me sve i svašta što znam i što ne znam.
– ovo ljeto sam se zaljenila te bi mi odgovaranje na te poruke oduzelo puno vremena.

– a i ne da mi se pisati kada vidim kako ste od zadnjih mojih dvadesetak postova 15 ocijenili s jedinicama.
– na ovoj temi je sve manje i manje kvalitetnih postova.
– tipovi poput Spliće, Lopine, Marcipana… namjerno žele uništiti ovu temu.

– možda je bolje da ne pišem neko vrijeme.

– I love this game.
Pozdrav !

Jesu se pomirili Ivana7 i Lopina ?….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


– možda je bolje da ne pišem neko vrijeme.

– I love this game.
Pozdrav !

Ovisi sto su ti druge opcije za trosenje vremena.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


p.p.

– izvinjavam se svima koji mi šalju p.p. jer desetak dana na većinu njih ne odgovaram.
– pitate me sve i svašta što znam i što ne znam.
– ovo ljeto sam se zaljenila te bi mi odgovaranje na te poruke oduzelo puno vremena.

– a i ne da mi se pisati kada vidim kako ste od zadnjih mojih dvadesetak postova 15 ocijenili s jedinicama.
– na ovoj temi je sve manje i manje kvalitetnih postova.
– tipovi poput Spliće, Lopine, Marcipana… namjerno žele uništiti ovu temu.

– možda je bolje da ne pišem neko vrijeme.

– I love this game.
Pozdrav !

seruc…e o brinu najviše trola ovu temu. tko je ono uključen u taj proces…hmmmmm

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


no, iako je ovo forum, na kojem se, okuplja previše retarda, iskompleksiranih i drugih karikatura,

– super ste ovo napisali,
– ovom prilikom bih pozdravila moje prijatelje gospon Lopinu, Spliću i Marcipana.

– I love this game.
Pozdrav !


rekao sam već nekoliko puta, ali hajde da i to ponovim, moj glavni motiv suizdavanja "male knjige koja i dalje pobjeđuje tržište" je pomaganje u financijskom opismenjavanju ljudi, što se može tumačiti i kao otežavanje rabote i bezveznjacima i prevarantima.

Mala knjiga koja pobjeđuje tržište.

– ja sam jedna od rijetkih koja hvali tu knjigu.
– samo moram napisati i kako je skupa za ono što nudi.
– a i sama reklama vam je prešla sve normalne ukuse, isto ovako godinu dana reklamira gospon Lopina BRIN pa nema ništa od te reklame.

– točno je to što ste napisali kako ta knjiga pomaže u financijskom opismenjavanju ljudi.
– a točno je i to kako ta knjiga otežava rabote i bezveznjacima i prevarantima tipa gospon Lopine i Spliće.

– evo moje iskustvo je takvo da investiram upravo po toj čarobnoj formuli.
– uspjeh je 100%, što možete vidjeti i po dionicama o kojima vam godinama pišem na ovoj temi.
– zbog toga sam i puna love.

– zbog toga ne pitajte za savjete np. gospon Lopinu ili Spliću, jer da oni znaju oni ne bi bili sirotinja.
– nemojte pitati ni mene.
– pročitajte tu knjigu i kupujte dionice po toj formuli,
– sami odaberite dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !


– tipovi poput Spliće, Lopine, Marcipana… namjerno žele uništiti ovu temu.

Kolegice dobro znate da je Vaših postova najviše,a većina su drukanja u prazno, kao onda na ERNT na 1600kn. A tu odgovora ulagači od Vas nisu dobili,a naivno Vas slušali,a priznajete da ste iskrcali sve.
Samo pazite se da ne ode ERNT gore na 2000kn.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


Ja bih prije rekao da je neznanje autora enciklopedijsko. Ili je možda formulu value investiranja krivo pomnožio, zbrojio, vadio korijen (ne iz zuba) pa je tako došao do izračuna da je Hidroelektra na 1700,00 + strašno dobra value investicija. To može biti value investicija samo na jedan način, jedini preostali način. Autor nikada neće prodati dionicu hidroelektre. Tako neće realizirati gubitak i imaš Value. S velikim slovom namjerno. Ajd.

rekoh već nekoliko puta, ali valjda je ponavljanje majka i forumašenja…

tako naoružava logikom i znanjem, da bih, da sam je tada pročitao, mojim bivšim prijateljima na neke njihove preporuke rekao da ili njihovo znanje ne vrijedi ni po’ pizde ladne vode, ili da me žele prevariti.
; je pomaganje u financijskom opismenjavanju ljudi, što se može tumačiti i kao otežavanje rabote i bezveznjacima i prevarantima.no, iako je ovo forum, na kojem se, jer to je priroda zloporabe slobode govora, okuplja previše retarda, iskompleksiranih i drugih karikatura, ipak bih volio raspravu s terena preseravanja –još dalje, niti je u redu istaknuti jedan ili više nečijih loših poteza i prezentirati ih kao istinu ignorirajući dobre investicijske odluke, niti bi bilo u redu reći kako sam kupio dukat po cca 350, herbalife po cca 28.
govoreći da raspravu s terena smatram da "mala knjiga koja i dalje pobjeđuje tržište" odlično obavlja te funkcije.
i, da se ne lažemo, i wall street journal i financial times i ja iza svojih mišljenja, pohvala "maloj knjizi koja i dalje pobjeđuje tržište", stojimo svojim imenima, a ti si ipak samo nick, što je stupanj ispod umjetničkog imena, iliti pseudonima…[/quote]

Ma vidi,vidi, ljudi moji imamo altruista ovdje – standing ovation (iliti po naški na noge pa hura). A ja glupan, pomislio da je cilj prodati što više primjeraka i zaraditi što više peneza – sram me bilo. Međutim, žalosno je što tvoj veleum ima briju da s tim džepnim primjerkom i pomaže ljudima, isto kao što je tvoj veleum bio uvjeren da ljudima daje dobre savjete kada je po poslovnim portalima, Lideru, dnevnim novinama, preporučao i gorljivo branio investiciju u npr. hidroelektru na cijeni od 1700+. I sad gore kažeš da nisi znao, da je bilo vrijeme kad su purani letjeli. Da bi danas drukčije postupio. E, to dragi moj reci onima, polupismenima, novopečenim dioničarima rođenim u IPO-a, koji su se razumjeli u dionice, kako onda, tako i sad ko Mara u krivi k…c, a koji su potaknuti tvojim gorljivim zagovaranjem hdel-r-a na 1700+ ušli u te Value investicije, njima dragi sad objasni kako su tada i purani letjeli, i naravno kako bi sada najbolje bilo da kupe kjižicu. Vidiš baš zato mislim da je sasvim u redu spominjati te tvoje investicije. Jer si stajao imenom i prezimenom iza njih, a nisi se niti trunkice obazirao na anonimne, rijetke glasove razuma, štoviše čak si se i sprdao s njima. Ali, što ja znam. Ionako sam samo iskompleksirana, retardirana karikatura sklona preseravanju. Samo anonimni nick, stupanj ispod pseudonima iliti ga umjetničkog imena, koji je anonimno i stupanj ispod pseudonima, potiho preporučio, ovdje na forumu, kupnju adpl-r-a tamo negdje oko kote 45 kada ga je većinu od današnjeg broja koje posjeduje i sam kupio. Što ćeš, život je k..va.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"



no, iako je ovo forum, na kojem se, okuplja previše retarda, iskompleksiranih i drugih karikatura,

– super ste ovo napisali,
– ovom prilikom bih pozdravila moje prijatelje gospon Lopinu, Spliću i Marcipana.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

To sto netko ima drugacije misljenje ne znaci da je retardiran ili iskompleksiran. Kada bi svi imali isto misljenje forum ne bi ni postojao. Ako niste sposobni argumentirano i pristojno pobiti nekoga ko je retardiran onda ste barem jednako retardirani kao i vas oponent.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



rekao sam već nekoliko puta, ali hajde da i to ponovim, moj glavni motiv suizdavanja "male knjige koja i dalje pobjeđuje tržište" je pomaganje u financijskom opismenjavanju ljudi, što se može tumačiti i kao otežavanje rabote i bezveznjacima i prevarantima.

Mala knjiga koja pobjeđuje tržište.

– ja sam jedna od rijetkih koja hvali tu knjigu.
– samo moram napisati i kako je skupa za ono što nudi.
– a i sama reklama vam je prešla sve normalne ukuse, isto ovako godinu dana reklamira gospon Lopina BRIN pa nema ništa od te reklame.

– točno je to što ste napisali kako ta knjiga pomaže u financijskom opismenjavanju ljudi.
– a točno je i to kako ta knjiga otežava rabote i bezveznjacima i prevarantima tipa gospon Lopine i Spliće.

– evo moje iskustvo je takvo da investiram upravo po toj čarobnoj formuli.
– uspjeh je 100%, što možete vidjeti i po dionicama o kojima vam godinama pišem na ovoj temi.
– zbog toga sam i puna love.

– zbog toga ne pitajte za savjete np. gospon Lopinu ili Spliću, jer da oni znaju oni ne bi bili sirotinja.
– nemojte pitati ni mene.
– pročitajte tu knjigu i kupujte dionice po toj formuli,
– sami odaberite dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

ive, ljubavi, znaš kako piše…
"zauzmi se brata svoga, ili ću krv njegovu tražiti iz tvojih ruku"
zauzimam se.
http://www.youtube.com/watch?v=U69QQiBmaEg

www.knjigara.com

New Report

Close