Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vezano za gore ….svako ublažavanje istine je suvišno…čast iznimkama

Kune nisu problem, kuna nema



Možete li nešto napisati o LKPC , hoće li ikad postati Best buy , prije nego naprave Koridor V ?

– ne volim se ponavljati.
– na ovoj temi prije 15-20 dana sve sam vam napisala o LKPC.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

ivana 7 ,

sječam se toga teksta koji je bio negativno i politički intoniran .
Pomislio sam da ste ublažili negativan stav o LKPC i političarima i da ćete nam dati neki savjet .
Čekam Prospekt o JP i nadam se (dugoročno ) da će to biti Best buy dionica .

Pozdrav

.



Crobi ste prodali zato što ste znali da će pasti sa 2333 na 2551 ?

– a neki su od mene na p.p. dobili i inf za BLJE gdje se je zaradilo 100%, na žalost o tome vam nisam pisala na ovoj temi.
– a zbog tih jedinica imati će te sve manje i manje korisnih inf.
[/quote]

redovno čitam i željno iščekujem vaša mišljenja koja su u najmanju ruku zanimljivo štivo… također ocjenjujem s najvećim postotkom… valjda nebute zbog 3 pojedinca koji sve ocjenjuju s kecom, zakinuli i nas koji si volimo prolistat forum u potrazi za kvalitetnim pisanjem

Ima li itko kakvo mišljenje o KOSN? Ultranelikvidna je, ali koje su još mane ili prednosti. Dividenda…

Točan odgovor je...


Ima li itko kakvo mišljenje o KOSN? Ultranelikvidna je, ali koje su još mane ili prednosti. Dividenda…

Ja in imam nešto u portfelju i uopće ne obraćam pažnju na njih sve dok isplaćuju ovakve dividende.
Gledam na njih čisto kao na dugoročne obveznice sa dobrim prinosom.
Ipak odluku moraš donijeti sam.
Ti najbolje sebe poznaješ: koliki ti je portfelj, dali možeš zarobibiti nešto love u ovakvu investiciju,
sa kolikom si dobiti zadovoljan itd.
Ako je dionica nelikvidna nemora značiti i da je nekvalitetna. Sad su u ostalom sve nelikvidne, dali zato što su podcjenjene, pa oni što ih imaju nedaju po ovim cijenama ili mje u pitanju nešto drugo.
To ipak moraš sam procjeniti.
Lijep pozdrav!

HT, dividenda, igra s postotcima.

– HT, na cijeni 290kn dividendni prinos 7.85% do dividende cca mjesec dana.
– HT, za cca 13 mjeseci 2 dividende, pretpostavka kako će biti ista, prinos 15.7% .
– ova država plaća najskuplji dug na svijetu, obveznice, cca 6.7%, i još se s time hvale.
– Češka je odbila obveznice jer su joj kta 4% bile velike.
– sada ponovno pogledajmo prinos HT-a za cca 13 mjeseci 15.7% .
– usporedimo sada ovo s bankarskom kta bilo koje banke, pa te banke vam daju smiješno male kta.

– na dionicu HT sam uvjek gledala kao na jednu kvalitetnu obveznicu, tako da je tu smješno pisati o nekim velikim prinosima i zaradama.
– ali u svakom slučaju te zarade na HT-u su puno veće od bilo koje bankarske kta.

– sada ne bih špekulirala dokle će ići cijena HT-a, ali na ovoj burzi će sigurno dosta pasti poslje dividende.
– cijena 250kn, dividendni prinos 9.1% .
– cijena 220kn, dividendni prinos 10.34%, ispod ove cijene ne bi trebao ići, nema logike.

– ali sada je situacija ipak zanimljiva.
– imamo mirovinaca koji rasprodaju, a s druge strane neki drugi miriovinci akumuliraju.
– tako da je dosta nezgodno predvidjeti neku cijenu.

– tu još imamo mirovinski i braniteljski fond cca 10% dionica HT koji će to prodati.
– to je previše i za naše mirovince, vjerojatno će to pokupiti neki strani fondovi.
– na kojoj cijeni zbilja nemam pojma, ali ta transakcija će biti jako važna zbog buduće cijene HT-a.

– I love this game.
Pozdrav !

@ maliLuki

Hvala na odgovoru!
Tu je doslovno riječ o ‘zarobljavanju’ novca (koliki god udio), a to može biti veliki kamen.

Točan odgovor je...

ERNT.

– ERNT, na cijeni 1.630kn dividendni prinos 11.65% .
– nešto sam ga imala otprije, i kupovala na cca 1.600kn, kada se je cijena digla više ga nisam kupovala.
– pa je cijena lijepo krenula ka 1.650kn, i danas se ponovno vraća ka 1.630kn .
– na 1.650kn je stvarno veliki otpor.

– tu sam se stvarno razočarala, nisam prodala ni jednu dionicu, ali je stvarno ludost da ova dionica ne ide glatko do 1.750kn, tu ne bi bila velika cijena ni 2.000kn.
– ali je tržište ne cijeni.
– ne mogu razumjeti da investitore u ovoj državi ne zanima dividendni prinos 11.65% .
– ne mogu razumjeti da se oročava lova za par posto kta a ERNT ih ne zanima.
– ali i to je sve potpuno razumljivo jer kada bi napravili jednu anketu ni 0.01% stanovništva ne bi znalo koliu dividendu daje ERNT u postotcima i to usporediti s bankarskom kta, jer su za veliku većinu dionice veliki rizik, a i nemaju pojma kako se dionice mogu kupiti.

– i ovaj ERNT će nakon dividende dobro pasti, kao da dogodine neće biti dividende, ali tržište nam je jednostavno takvo.

– tu dividenda ide dosta kasnije te se nadam kako će dio dividende HT-a, i oni koji će prodati HT prije dividende, eto možda ta lova u konaćnici dođe u ERNT.
– te bi mogla cijena ići do 1.700kn, možda i preko.
– i ovi fondovi mi nisu jasni, prodaju ovaj ERNT kao da ne znaju da će svaka dionica donijeti 190kn dividende.

– I love this game.
Pozdrav !


HT, dividenda, igra s postotcima.

– HT, na cijeni 290kn dividendni prinos 7.85% do dividende cca mjesec dana.
– HT, za cca 13 mjeseci 2 dividende, pretpostavka kako će biti ista, prinos 15.7% .
– ova država plaća najskuplji dug na svijetu, obveznice, cca 6.7%, i još se s time hvale.

Pozdrav !


Prije dva tri dana sam vam govorio da je VLDS najbolja kupnja.Ivana se zadovoljava sa dividendom
od 15% za slijedečih trinaest mjeseci,što naravno nije točno jer,nakon isplate druge dividende
/ako je bude jer sigurnosti nema/HT će pasti barem za dividendni prinos.Dakle,ako bi zaradili
10% mogli bi biti sretni.
Ona se smije na naše investicije, a ja sam u tri dana na Validusu zaradio više od 20% i nešto
i kapitalizirao da nebi bio previše izložen jednoj dionici.A VLDS je ušao u uzlazno kanal i rast
tek slijedi.
VLDS,BRIN,LCDS,BADEL,BPBA,INGRA,KOKA,VUPIK i čorak ELPR,kako to gordo zvući u odnosu na skupe Ivanine
dionice.Ali ona je ziheraš.Malo morgen.Svi smo na burzi da bi što više zaradili.
A vi mali burek investitori,kojima i sam pripadam tražite svoju nišu,svoju dionicu,pročitajte,analizirajte i nikome ne vjrujte da ne budete ošišani.
Ako slijedite mene vodite računa da se previše ne izlažete jednoj dionici.
Od gore navedenih rizičan vam je VLDS/manje nego prije nekolikjo mjeseci/,
INGRA jer ništa ne radi,a naročito ELPR zbog vlasničke strukture.Ali u tim dioinicama može biti i velika zarada.
Tu imate premiju na stah i rizik.

Na ZSE teče med i mlijeko!
Napomena:Ivana apstiniram od alkohola od 1988.jer sam ga obožavao i ugrozio zdravlje.

KODT.

– još jedna dividendna dionica.
– ali za razliku od HT-a koji je čista obveznica ovo je jedna i više nego kvalitetna dionica.
– možda i najbolja dionica na našem tržištu.

– cijena polako ali sigurno ide samo u jednom smjeru.
– do nedavno je bila 1.000kn,
– onaj moj prvi target od 1.200kn je s lakoćom svladan.
– kako je krenulo mogao bi biti svladan i onaj target od 1.500kn, sada ni to ne izgleda tako daleko iako sam mislila da je to nemoguće prije jeseni.
– tu je mjesecima kupnja duplo veća od prodaje, ali prodaja je mala i drži se visoko tako da je dionica i dalje slabije likvidna.
– šteta što se onaj fond HPB više ne iskrcava, jer bi to bilo dobro za likvidnost dionice, ovako je velika razlika cijene između kupnje i prodaje te nema trgovine.
– a možda će je biti na nekim većim cijenama, za sada jeftino očito ne ide.

– a ova dionica je nekako zadnja u tom ciklusu dividendnih dionica, tako da možda i tu cijena zbog te dividende ide još gore.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivanine
dionice.Ali ona je ziheraš.Malo morgen.Svi smo na burzi da bi što više zaradili.

gospon Lopina.

– pretežno sam u dionicama, ali u onima koje ne treba svakodnevno 24 sata pratiti i drukati na forumu.
– evo ja sam danas cijeli dan bila s društvom na jedrenju, bilo je nešto predivno.
– i kada sam upalila komp. vidim danas u plusu +0.85% .
– a radim s minimalnim rizikom.
– i ja sam razmišljala o kupnji VLDS, ali kako sam današnji dan unaprjed imala isplaniran za ovaj izlet nisam željela ulaziti u tu dionicu.
– ne volim niti me ne zanimaju rizične investicije.
– a koliko vidim danas je KODT narastao isto koliko i VLDS.
– a za HT vam zbilja nema smisla što objašnjavati kada vam je pojam obveznica nepoznat.
– zbog toga neznanja ste u krizi pogubili 90% portfelja.

– uživajte vi meni u svojim investicijama gospon Lopina,
– možda za 50 godina i zaradite koliko sam ja zaradila na burzi.
– vidim da vas je krenulo.

– I love this game.
Pozdrav !

VLDS.

– sada je to svima zanimljivo pa evo ukratko moje mišljenje.

– tu imamo jednog investitora gospon Alabamu i hrpu malih špekulanata tipa gospon Lopine.
– ti špekulanti tu idu s 1-5.000kn, ali ih je dosta.
– sada nitko nema pojma i postoji velika opasnost hoće li se top10 iskrcavati.
– možete sada tu dionicu bez problema napucati na 20kn, 10kn – 20kn, prinos 100% .
– današnji promet 123.000kn, raj za burek špekulante 1-5.000kn .

– baš me zanima kako će tu igricu odigrati gospon Alabama jer je on tu jedini pravi investitor.
– ima keša za veliku umjetnu kupnju, ali i dosta dionica za istovar.
– radi potpuno isto kao i ja na nekim dionicama.
– i ako će tu netko punoooo zaraditi to će biti gospon Alabama, jer zna raditi.

– tu je glavni problem vrh, sada to može biti 15, 20, 25kn, nebitno koliko je.
– problem je kada krene iskrcaj, jer neće biti puno prometa na tome vrhu.
– zbog mnoštva sitnih špekulanata gospon Alabami treba promet barem 4 milijuna da bi neprimjetno mogao izići.
– a sada da bi bio toliki promet mora biti neka konkretna dobra inf za tu dionicu.
– dionica bi i danas značajno rasla da nema ovih špekulanata tipa gospon Lopine s zaradom od 10%.
– problem je dizanja cijene dionice, gospon Alabama to sigurno ne može sam, ali ako se dogodi ludost tržišta i više većih investitora željnih brze zarade ode VLDS gore.
– a kasnije će biti igra tko zadnji magarac.

– svi vi koji imate VLDS planirate cca 20kn, samo oni koji to kupe po 20kn morati će vidjeti taj VLDS na cca 30kn, a za 30kn im morate prodati dobru prićicu.

– a povjest tog VLDS ide nekako ovako od 200kn na 6-7kn, tu su se pogubili milijuni kuna, ali će sada tu neki zaraditi 100-200%, velika većina je izgubila i velika većina budućih investitora na VLDS će pogubiti lovu, to je jednostavno tako.
– što gluplja investicija to je veći interes investitora, tako vam je to na brdovitom Balkanu.

– I love this game.
Pozdrav !


Ona se smije na naše investicije, a ja sam u tri dana na Validusu zaradio više od 20% i nešto
i kapitalizirao da nebi bio previše izložen jednoj dionici.A VLDS je ušao u uzlazno kanal i rast
tek slijedi.

gospon Lopina.

– vaši novci, ne trebate se sada vi opravdavati što ste to prodali i zaradili.
– nego vidim da ste i vi počeli kopati neke kanale.
– još da svladate ono malo engleskog bida i aska i tko će vam biti ravan.

– nego zbilja je šteta što ste prodali VLDS.
– jer na VLDS će teći vino i rakija.

– I love this game.
Pozdrav !

Prije dva tri dana sam vam govorio da je VLDS najbolja kupnja.

VLDS,BRIN,LCDS,BADEL,BPBA,INGRA,KOKA,VUPIK i čorak ELPR,kako to gordo zvući u odnosu na skupe Ivanine

Od gore navedenih rizičan vam je VLDS.

gospon Lopina.

– molim vas odlučite se,
– u jednoj rečenici VLDS vam je najbolja kupnja.
– u drugoj navedete brdo smeća pa napišete kako je od svega tog smeća VLDS najrizičniji.

– sada mi više ništa nije jasno jer sam mislila kupiti toga VLDS.
– a vi najbolju dionicu prodali, i još pišete kako je najrizičnija.
– je li to sada ide rušenje zbog jeftinije kupnje.
– objasnite mi, jer mi puno toga nije jasno.
– više nisam ni sigurna hoće li na VLDS-u teći vino i rakija.

– I love this game.
Pozdrav !

Ej, Ivana! Ne ocjenjujem postove, al evo stotke za ovaj! [thumbsup]

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!

New Report

Close