Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne mozes covjeku predloziti punt jer ne zeli kupovati hotelijere sada, a sto se tice ovog drugog, to je sam moderator kriv da dopusta svakakve postove

nije kriv moderator, nego osobe poremecene svijesti koje sebi dopustaju previse slobode.

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

Dragi znance,

Kako se ponasati sa svojim portfeljom u svezi s mozebitnim zahladnjenjem odnosa EU-RH povodom ZERP-a? Gdje je sigurna luka?

Mira i zdravlja svim ljudima.

Ne bih znao za sigurnu luku jer kako se Jure Radić zahuktao sa gradnjom mostova teško će uopće biti priči obali.

Evo i najnovije reklame za MC: Vrijednsot dionice IGH 4000 kuna, provizija brokera 24 kune, provizija SDA 6 kuna.
Vrijednost Jure Radića neprocijenjiva. Za sve ostalo tu je Mastercard.

Evo moje male analize tržišta prije kraja godine i mišljenja za 2007. godinu.

Da ne idem baš široko i previše u povijest pa da ne zalutam ukratko :

Mislim da će slijedeće godine najviše rasti dionice hotelskih kuća i to pogotovo onih koje će ući u privatizaciju kao i onih koje će zbog ulaganja raditi revalorizaciju. Prvenstveno tu mislim na velike hotelske kuće u Istri ( MAIS, RIVP, ISTT, ARNT ( dobro gazda nije baš pri logici )….. U svakom slučaju trenutno ne bi trebalo biti problema za rast FNCV na ovim razinama. To je recimo najveći zicer.

Evo malo šećera za kraj :

Po meni dionica godine mogla bi biti HIMR-R-A

Evo malo činjenica:

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira HIMR-R-A
Stanje na dan: 08.12.2006
Naziv vlasnika računa Mjesto
Zastupnički račun, zastupana osoba:
HZMO ZAGREB, HRVATSKA
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND ZAGREB, HRVATSKA
Zastupnički račun, zastupana osoba:
DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU ZAGREB, HRVATSKA
CILIKA D.O.O. RAB, HRVATSKA
KD BPD D.O.O. LJUBLJANA, SLOVENIJA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA ZAGREB, HRVATSKA
RENIĆ MATO ZAGREB, HRVATSKA
MIŠ VLADO RAB, HRVATSKA

Država ima cca 56%, ostali na listi su slovenski fondovi ( KD BPD, Victoria, Ilirika ) zatim Renić Mato i Cilika
( gdin Renić je direktor Cilike koja je glavna turistička agencija HIMR-a ) a gdin MIŠ direktor HIMR-a.

Book je 465 kuna. Imovina nije revalorizirana. Cijena prije godinu dana je bila cca 545 kuna. Broj dioničara je 2700 dakle solidan free float sa puno drhtavih radničkih rukica. Kapital i rezerve 295 mil kuna. Dobit tekuće godine 14.5 mil kuna. Privatizacija bi trebalo biti u travnju 2007 ( tako kaže aktualna vlast )

Fin. izvještaj u prilogu.

Naročito pogledajte nekretnine u vlasništvu na http://www.imperial.hr

Procjena vrijednosti nekretnina bez kampova i zemljišta u vlasništvu po procjenama iznosi cca iznad 1200 kuna po dionici.

Mali problem: Na prodaji su samo tri naloga sa ukupno 500 komada dionica.

Autor posta vlasnik je dionica HIMR-a.

Dobar tek !!!!


: Po meni dionica godine mogla bi biti HIMR-R-A

Mi malo stariji pamtimo vremena kad je na Rab dolazilo po 500 šlepera robe tjedno, a to je bilo u zlatno doba turizma krajem 80-tih godina. Svi koji su i jednom čekali u koloni iz Jablanca za Rab znaju kakav je potencijal ove dionice. Privatizacijom ovaj biser turizma kreće prema realnim vrijednostima. Nemam ovu dionicu ali realno ide to gore.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ima li itko informaciju o željezari Split te iskreno mišljenje o njoj. Hvala

A kolega to Vam je kao ono kad su pitali one Ruse iz Mečelja kad su prvi put došli u Sisak kakav je čobanac ??

A direktor Mečelja: A znate riba, ko riba.

Toliko o budućnosti drage mi posebno Željezare Split. Toliko je volim da bi većinu članova Vlade odmah zaposlio tamo. Ima puno lijepih radnih mjesta pa šteta ne iskoristiti.

A sad ozbiljno:

1. Dovesti Rojsa

2. Dovesti bagere

3. Poravnati teren

4. Odvesti šutu

5. Donijeti novi GUP

6. Dati posao LVCV za izgradnju WTC-a ( nešto poput onog u Rijeci )

7. Saneder svećano otvara centar

8. Kićo pjeva

9. Svi su sretni i zadovoljni !!!!!!


8. Kićo pjeva
9. Svi su sretni i zadovoljni !!!!!!

Ja ću bit sretan jedino ako pjeva Milo Hrnić! [smiley2]


P.S. Ako pojedini korisnici vide vile,vukove i hajduke neka se hitno jave moderatoru.[smiley2]

Mislim da sam vidio cica macu!!!!![smiley8]

KULEN NIJE SALAMA

@znanac

A gdje ti je isplata dividende ? [smiley2]

Dragi znance,

A sto predvidjas za ERNT? Gdje su dogodine?

Mira i zdravlja svim ljudima.

Da li je isplaćena dividenda od Lavčevića


Dragi znance, A sto predvidjas za ERNT? Gdje su dogodine?

da znanac pogledaj za nas u svoju kristalnu kuglu i reci svoje mišljenje o teslićima.

Evo možda je ovaj post prikladan ipak za ovu temu – komentari i analize pa evo copy ( neće kolega Znanac ništa zamjeriti , što mu bankiram malo temu ?! ):

ag,

Dobro plavi, da ja tebe kao stručnjaka za banke upitam dva kratka pitanja: 1. što kupiti PBZ ili ZABA? 2. posljedično, ako već imaš dionice, što onda: prodati PBZ-kupiti ZABA ili prodati ZABA-kupiti PBZ? Aha?

Poštovani kolega , meni osobno se obje čine kao idealna prilika.
Zašto?
ZABA – kao prvo cijena dionice prije nekoliko tjedana bila je ca. 8500 kuna.
Razloga za ovakav pad nije bilo osim akumulacije profita.
Dodatno što ovdje treba reći je to da je pad cijene bio uz manji promet , s druge strane preko 8 000 kuna je protrgovano preko ca. 8 miliona kuna .
Nadalje , 24.11. protrgovano je 24 miliona kuna – kupovao je skrbički ZABE , ( ja vam kažem da je to ZB aktiv , pa vi provjerite ako možete , informacija ne mora biti točna..). Nema povlaštenih informacija? Nekoliko dana nakon toga na domjenku ZABE Luković najavio dokapitalizaciju u 2007. godini. ?
Što se tiće same dokapitalizacije mislim da će biti isto kao i u slučaju PBZ-a , može biti samo bolje po meni.Slučajno ili ne , kolega nam Jakša Barbić , član nadzornog odbora ZABE je prije nekoliko tjedana naglo promijenio svoj stav o dokapitalizaciji po tržišnoj cijeni uz isključenje prava prvenstva malih dioničara ( sjećate se kako je govorio kako je to loše i nemoralno , te da su zakoni za to krivi – on ih je pisao ). Ma naravno , znalo se da i ZABA ide u dokapitalizaciju po vjerojatno sličnoj metodi i trerbalo je iskristalizirati stavove i objasniti kako je to ( ipak ) i te kako dobro za male dioničare.

A moj PBZ, što reči više o njemu?
Mislim da sam sve rekao na temi PBZ.
Dokapitalizacija će biti vidljiva tek sa godišnjim izvješćem.
Najprofitabilnija banka , očekuje se godišnja dobit blizu milijarde kuna, sa očekivanjima o daljnjem porastu ionako ogromnih profita – snažan rast depozita kao jeftinijeg izvora financiranja, neke druge činjenice / očekivanja.
Pogledajte koliko miliona kuna je protrgovano preko 1120 kuna , pa onda napravite usporedbu sa prometima ispod 1100 , a pogotovo ispod 1000.
Što reći više?Možda samo to da je EBRD utukao silne novce u ovu dokapitalizaciju , sigurno su imali dobru računicu ( mogla je to Intesa i sama izvesti jeli tako ? )

RBA Balanced , najveći fond u hrvata preskočio je Petrokemiju i sada je 5. dioničar PBZ-a …

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close