Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– što mislite ako ovi budalaši iziđu na tržište s više milijardi dionica, obratite pozornost na milijardi ne milijuna.
– adeze ministri misle da će tada tržište rasti,
– ja odgovorno tvrdim da će znaćajno pasti.

Ja sam siguran da za takav paket dionica postoji puno zaineresiranih, čak i van granica lijepe naše.
Najave prodaje na burzi su stvarno bile glupe, ali vjerujem da je to samo igra da bi netko to ugrabio što jeftinije i da država dobije što manje love( zato će biti provizija)
Nezahvalno je prognozirati ali ako bude rasprodaje to će biti na ovim razinama, najniže može ići po IPO cijeni.

Gotovo je s padanjem, dosta se padalo, sad je vrijeme da se koju godinu raste, a nema nikakvih predpostavki za pad!



Ti si bila nezaposlena prošle godine u ovo vrijeme. Barem si to napisala na forumu. [wink]

– sve točno.
– ma naslijedila spletom nekih životnih okolnosti.
– i tako preko noći postala menagerica novog kova.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
kako napustam forum lagano prelistavam prijasnje postove i ovaj mi je promakao…….hm……imate i Vi neke dobre štoseve iz vrtica ….svaka čast
pofuk


– griješite puno iako igrate na sigurno, ako se bojite gubitaka onda burza nije za vas već kako je jedan kolega neki dan rekao: kuhača, pregača, pogača.

– na našoj burzi se je izgleda skupila poveća kolićina kockara.
– želi se zaraditi na silu.
– ali jedino se u rastućem trendu može zaraditi lijepa lova.
– e sada je li situacija u državi za jedan zdravi trend, sami razmislite.
– ubitačno je ovo ni gore ni dolje,
– ja bar pišem o mojim zaradama u ovoj godini, koje su stvarno skromne.
– i ujedno se divim svima vama koji ostvarujete lude prinose.

– koliko znam i na kladioni koga god pitam dobija.
– a burza je za ulaganje a kladionica za klađenje.
– samo većina vas na burzu gleda kao na kladionicu.
– a ja sam na nekoj listi jedne kladionice skoro u vrhu na top listi za cijelu hrvatsku.
– za pretpostaviti je da sam i tu ludo zaradila ako sam među najboljim u hrvatskoj.
– ali činjenice kažu sasvim suprotno.
– pravim plus na mjesećnom nivou cca jedna dobra plaća.
– a ne može biti više jer i tu igram na dva para, ali češće dobijem nego li izgubim iako se stvarno puno ne kužim u nogomet niti me to zanima, ali pogađam i igram čisto na statistiku.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana, nije vlada za… la ht nego tvoj pametni Kalmeta [smiley]


Eto, mozda bi netko upozorio na djakovstinu na 200 kn, samo nije bilo teme za to.

– pisalo se na ovoj temi.
– ja sam napisala par postova o tome.
– samo ako idete kupovati jednu takvu dionicu i netko vas treba upozoriti, onda vam je puno pametnije ostaviti se burze.

– I love this game.
Pozdrav !

– ja sam jedno vrijeme imao dobru taktiku na kladionici, 3-4 para, max koef do 10 i kontrola uplata i dobiti, 80% dobiti se reinvestiralo 20% je uvijek išlo u potrošnju
– taj "fond" je bio u rastućem trendu sve dok nije pohlepa proradila i uništila taktiku, tako ti je i na burzi
– samo burza je puno poštenija ovdje je teže izgubiti
– nema nikakvih razloga da ovo ne bude zdrav trend, realni sektor je dotakao dno i lagano se odbija

Moj prinos ove godine je mizernih 8%, ali u zadnja dva mjeseca nemam niti jednu transakciju, toliko sam siguran u trend da bi mogao do kraja godine ugasiti komp.


Ivana, nije vlada za… la ht nego tvoj pametni Kalmeta [smiley]

– dobra je ta vlada, iako ih katkad kritiziram, da se ne uspavaju.
– samo im se treba prilagoditi s ulaganjima i uspjeh je potpun.
– a Kalmeta je tamo stvarno najpametniji, završio je agrar, ali osim veza i prometa vidite kako fenomenalno vlada i s tržištem dionica.

– a ja, i svi u mome selu su protiv crvenih ma kako se oni nazivali.
– ali i u adeze se je uvuklo 50% crvenih.
– evo np. onaj iz Koprivnice najcrveniji je od svih.
– zbog toga su ga i uputili na daljnje školovanje u remetincu, neka akademija, zaboravila sam ime.

– I love this game.
Pozdrav !


kako napustam forum lagano prelistavam prijasnje postove i ovaj mi je promakao…….hm……imate i Vi neke dobre štoseve iz vrtica ….svaka čast
pofuk

– imam udio u jednoj maloj firmici.
– usput to i vodim, ekonomski dio, ipak mi je to struka.

– evo neke male zanimljivosti.

– došla obavijest iz porezne kako više ne treba uplaćivati 15.000kn poreza na dobit jer sam u prošloj godini taj porez preplatila.
– sada će mi zbog preplate prva rata u proračun ove države ići tek u devetom mjesecu, ali i tada umanjena zbog smanjenja prometa u prošloj godini.
– većina malih firmica ima istu situaciji.
– a našem ministru financija će tek najesen možda biti jasno o čemu se tu radilo.
– vidjeti će on da nema love u kasici prasici.
– on će se i dalje zaduživati i objašnjavati nam kako nismo puno dužni.
– a dionice jednostavno moraju prodati jer love nema pa nema.

– I love this game.
Pozdrav !



Ivana, nije vlada za… la ht nego tvoj pametni Kalmeta [smiley]

– dobra je ta vlada, iako ih katkad kritiziram, da se ne uspavaju.
– samo im se treba prilagoditi s ulaganjima i uspjeh je potpun.
– a Kalmeta je tamo stvarno najpametniji, završio je agrar, ali osim veza i prometa vidite kako fenomenalno vlada i s tržištem dionica.

– a ja, i svi u mome selu su protiv crvenih ma kako se oni nazivali.
– ali i u adeze se je uvuklo 50% crvenih.
– evo np. onaj iz Koprivnice najcrveniji je od svih.
– zbog toga su ga i uputili na daljnje školovanje u remetincu, neka akademija, zaboravila sam ime.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Vlada je samo slika svog naroda. Nije HDZ poslao Polančeca u Remetinec zato što je to želio nego što ga je javnost prisilila na to.

U krizi se enormno smanjio pritok novaca izvana i količina novca kojim političari mogu kupovati glasove. Ljudi su se uplašili da bi im politike koje su vodile prijašnje vlade mogle ugroziti egzistenciju i značajno srozati standard života. Zbog svega toga smanjila se tolarancija ne kriminal, tolerancija na državno rasipanje novca i tolerancija na neodgovornost. Zahtijevi javnosti su danas drugačiji nego prije dvije godine, pa se i politika pokušava tome prilagoditi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Kolegice ako vam baš i ne ide na burzi pitajte pomoći ćemo vam da i vi zaradite koju kunu.
Nije grijeh pitati, grijeh je živjeti u neznanju!!!

– trenutni portfelj mi je ht, jnaf, kodt, tnpl i ostalo neke nelikvidne, i ostaci ostataka likvidnih, plus puno keša.
– evo tražim pomoć, zbilja je glupo živjeti u neznanju.

– I love this game.
Pozdrav !



Eto, mozda bi netko upozorio na djakovstinu na 200 kn, samo nije bilo teme za to.

– pisalo se na ovoj temi.
– ja sam napisala par postova o tome.
– samo ako idete kupovati jednu takvu dionicu i netko vas treba upozoriti, onda vam je puno pametnije ostaviti se burze.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Zaista? Netko je pisao da se u djakovstini dogadja pljacka kad je cijena bila 200 kn? Ja nisam kupovao tu dionicu ikada. Ja sam se osvrnuo na to kako da ne postoji tema "Koje dionice je najbolje prodati", ili vam best sell, vec samo best buy. A znate sto je zanimljivo, kad dodje novi balon, opet ce netko pisati na temi "best buy". Jel mi mozete pronaci vas komentar u vezi djakovstine koji je negativan a da se to odnosi na period prije objave u medijima da je dkvs popljackana? e ta tema bi bila vrlo korisna, npr da se otvori tema "skrivene stavke u FI". Npr, poduzece ima dobit u 9 mjeseci, a onda se pojavi 500 mil kn duga. Fantasticna drzava. Ne mislim samo na dkvs, ima tih bisera nase mlade drzave na pretek. A i "elita" nas vodi, pa nam valjda tako treba biti.

– trenutni portfelj mi je ht, jnaf, kodt, tnpl i ostalo neke nelikvidne, i ostaci ostataka likvidnih, plus puno keša.
– evo tražim pomoć, zbilja je glupo živjeti u neznanju.

– I love this game.
Pozdrav !

DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

HT po ovoj cijeni na Crobexu 2200 bodova nebi imao u porfelju jer mi izgleda kao mrtvi kapital, ne vjerujem da će išta ozbiljno napraviti do 3300 bodova.


i joker OPTE.

To je stvarno joker… jesi li svjestan koliko love ta firma duguje? Porast prihoda im je posustao. Moglo bi biti gusto.

Ali možda ga naši institucionalci napumpaju da se izvuku iz toga.


– trenutni portfelj mi je ht, jnaf, kodt, tnpl i ostalo neke nelikvidne, i ostaci ostataka likvidnih, plus puno keša.
– evo tražim pomoć, zbilja je glupo živjeti u neznanju.

– I love this game.
Pozdrav !

DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

HT po ovoj cijeni na Crobexu 2200 bodova nebi imao u porfelju jer mi izgleda kao mrtvi kapital, ne vjerujem da će išta ozbiljno napraviti do 3300 bodova.
[/quote]

Može neko kratko objašnjenje sa svaku od ovih ili barem za sektor. Hvala.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



i joker OPTE.

To je stvarno joker… jesi li svjestan koliko love ta firma duguje? Porast prihoda im je posustao. Moglo bi biti gusto.

Ali možda ga naši institucionalci napumpaju da se izvuku iz toga.
[/quote]

Firme čije se obveznice prodaju po 65 kuna su ogroman rizik. Naravno u slučaju da prežive i nagrada je ogromna.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close