Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



pa dokle je došla ova depresija na burzi, nemaju ljudi više volje ni opaliti kulju ivani7 za njene postove [lol]

Pisanje protiv svete krave ATPL donosi loše ocijene.Čak i Ivana koja stoji na braniku domovine nikada
nije dobijala ovako visoke ocijene.Čista stotka.
Zaključak:većina je u ATPL.
Pa di baš sada kada BDI pada,a ATPL se jedina trži bolje od svjetskih brodara.Svi ostali brodari su
podcijenjeni.Ili možda i nisu jer su vozarine nisko.
Uragan se približava Meksičkom zaljevu pa bi možda tankerske vozarine mogle malo skočiti.

[/quote]

Mogle bi, ali sto se to tice TNPL?
Nego gospon Lopina, dajte vi ljudima objasnite kak je to TNPL dobar izbor kad tankeri voze po mediteranu za 4000-7000 dolara dnevno, odnosno kako to da samo BDI pada?
Pa vi stvarno mislite da su ostali jako bedasti?
Evo vam malo materijala za komentar BDTI-a.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

U stvari ajmo ovako. Nitko ne može na burzi uvijek biti u pravu, možemo se samo potruditi da vjerojatnost bude na našoj strani.
A sa obzirom na situaciju, da li je veća vjerojatnost da ATPL ide gore ili dolje? Kakav je argument za daljnji rast?


ATPL,HT,30.000 EUR iz stambene štednje.To su tri najveće investicije u kojima je bila Ivana i propustila zadnji rast.Pa ne možeš zamisliti goreg ulagača.Ovo nije provokacija nego činjenice.
Propušteni dobitak je gubitak.
Smanjeni gubitak je dobitak.

Pa barem nije mjesecima navlacila na kupnju TNPL lazuci i obmanjujuci, glumeci pritom dugorocnog investitora i onda uvaljujuci te dionice – s gubitkom kao neki.
Inace, jos uvijek niste odgovorili sto su to rezerve?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Propušteni dobitak je gubitak.
Smanjeni gubitak je dobitak.
Ovakve izjave stvarno ne mogu provariti propuštena dobit je propuštena dobit,a smanjeni gubitak je realizirani gubitak.Iz realiziranog gubitka prvo ga moraš anulirati a tek tada razmišljati o eventualnom dobitku.
Ima jedna čudna stvar kad dionicu prerano prodaš,a ona nastavi rasti ostane ti gorak okus u ustima,dok ako dionicu prodaš sa gubitkom a ona nastavi padati javi se neki čudan osjećaj ugode premda si (sam) spušio novce.
E sad negdje u ovoj fazi nastaju ozbiljni problemi za trgovce nakon realiziranog gubitka naprosto sampouzdanje trgovcu splasne,desi se odbijanac i opet se kupuje po višim cijenama pa opet šišanje i jednom kad upadneš u raskorak naprosto čovjek počne srljat, kipti para na uši i rizik potencijalnih gubitaka sve više i više raste.
Nakon propuštene dobiti trgovac se ipak smiri i čeka povoljnu priliku za ulaz nema pritisak realiziranog gubitka.
Trgovac koji je realizirao dobit skoro pa automatski postane sklon riziku javi se pohlepa u čovjeku i moguće da zabrza sa sljedećom kupovinom koja ne mora da bude idealna prilika za trejdanje.
Iz vlastitih iskustava definitivno bi savjetovao nakon svakog trejda malo se odmaknuti sa burze da se dojmovi slegnu pa u nove radne pobjede.


Propušteni dobitak je gubitak.
Smanjeni gubitak je dobitak.
Ovakve izjave stvarno ne mogu provariti propuštena dobit je propuštena dobit,a smanjeni gubitak je realizirani gubitak.Iz realiziranog gubitka prvo ga moraš anulirati a tek tada razmišljati o eventualnom dobitku.
Ima jedna čudna stvar kad dionicu prerano prodaš,a ona nastavi rasti ostane ti gorak okus u ustima,dok ako dionicu prodaš sa gubitkom a ona nastavi padati javi se neki čudan osjećaj ugode premda si (sam) spušio novce.
E sad negdje u ovoj fazi nastaju ozbiljni problemi za trgovce nakon realiziranog gubitka naprosto sampouzdanje trgovcu splasne,desi se odbijanac i opet se kupuje po višim cijenama pa opet šišanje i jednom kad upadneš u raskorak naprosto čovjek počne srljat, kipti para na uši i rizik potencijalnih gubitaka sve više i više raste.
Nakon propuštene dobiti trgovac se ipak smiri i čeka povoljnu priliku za ulaz nema pritisak realiziranog gubitka.
Trgovac koji je realizirao dobit skoro pa automatski postane sklon riziku javi se pohlepa u čovjeku i moguće da zabrza sa sljedećom kupovinom koja ne mora da bude idealna prilika za trejdanje.
Iz vlastitih iskustava definitivno bi savjetovao nakon svakog trejda malo se odmaknuti sa burze da se dojmovi slegnu pa u nove radne pobjede.


stotka….. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


U stvari ajmo ovako. Nitko ne može na burzi uvijek biti u pravu, možemo se samo potruditi da vjerojatnost bude na našoj strani.
A sa obzirom na situaciju, da li je veća vjerojatnost da ATPL ide gore ili dolje? Kakav je argument za daljnji rast?

argument je da ce uskoro svi drhravci ostat bez atpl….i sto sljedi poslje ???? naravno opet kupovanje…. [proud]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


argument je da ce uskoro svi drhravci ostat bez atpl….i sto sljedi poslje ???? naravno opet kupovanje…. [proud]

To se zove wishful thinking i nisam siguran da je utemeljeno na čvrstim razlozima.
Kako bilo da bilo, ja sad ATPL ne bih kupio po ovoj cijeni. Prodao bih sigurno da sam kupovao na razinama 600-700.

Kao što rekoh, veća je vjerojatnost i više razloga za pad nego za rast. Što ne znači da neće rasti. Ali ne vidim kakvog ima rezona da sad raste još 20-50-100%?



argument je da ce uskoro svi drhravci ostat bez atpl….i sto sljedi poslje ???? naravno opet kupovanje…. [proud]

To se zove wishful thinking i nisam siguran da je utemeljeno na čvrstim razlozima.
Kako bilo da bilo, ja sad ATPL ne bih kupio po ovoj cijeni. Prodao bih sigurno da sam kupovao na razinama 600-700.

Kao što rekoh, veća je vjerojatnost i više razloga za pad nego za rast. Što ne znači da neće rasti. Ali ne vidim kakvog ima rezona da sad raste još 20-50-100%?
[/quote]
polako kolega strpljenja….nije ti ovo usa trziste….ovdje ide to malo sporije…..kupovalo se i po 600-700 i prodavalo oko 1300 ali malim djelom….da se ne zezne prosjek previse….. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



U stvari ajmo ovako. Nitko ne može na burzi uvijek biti u pravu, možemo se samo potruditi da vjerojatnost bude na našoj strani.
A sa obzirom na situaciju, da li je veća vjerojatnost da ATPL ide gore ili dolje? Kakav je argument za daljnji rast?

argument je da ce uskoro svi drhravci ostat bez atpl….i sto sljedi poslje ???? naravno opet kupovanje…. [proud]
[/quote]
Danas prodavaju pametni a ne drhtavci.Veća je vjerovatnost za pad brodara nego rast.
Ipak sam danas kupio malo LPLH na 160.Stare kante dobro brode u ovoj krizi brodara.
LPLH ima bolje financijske pokazatelje na 30.o6.2009 od 30.09.2008.
Izgledno je da će iz ove krize izaći jača jer joj i pored velikih kratkoročnih obaveza,ogromne amortizacije koja je razlog minimalnih gubitaka na kapitalu kratkotrajna imovina raste

sa 147.541 na 174.755 18,45%

keš sa 107.032 na 124.658 16,47%

Istovremeno smanjene kratkoročne obveze i za toliko povećane dugoročne.
Vjerovatno se radi o ulaganju u ostale djelatnosti,a ne u brodarstvo jer u međuvremenu nije kupljen ni jedan brod.
U svakom slućaju LPLH za krizu spremnija nego prije devet mjeseci.
Jer sada se samo postavlja pitanje koliko će neki brodar izdržati ,a ne koliko će zaraditi.
LPLH,TNPL i JDPL/i ne baš zbog kupnje dva nova broda/imaju veliku likvidnu imovinu u odnosu na
zaduženje i kao takve mogu izdržati još nekoliko godina krize.

LPLH i ostale nelikviduse…mene osobno ne interesiraju…..sto bi ovo trebao znaciti " veca vjerojatnot pada nego rasta,ali ipak kupio……" ne kuzim te….. [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



argument je da ce uskoro svi drhravci ostat bez atpl….i sto sljedi poslje ???? naravno opet kupovanje…. [proud]

To se zove wishful thinking i nisam siguran da je utemeljeno na čvrstim razlozima.
Kako bilo da bilo, ja sad ATPL ne bih kupio po ovoj cijeni. Prodao bih sigurno da sam kupovao na razinama 600-700.

Kao što rekoh, veća je vjerojatnost i više razloga za pad nego za rast. Što ne znači da neće rasti. Ali ne vidim kakvog ima rezona da sad raste još 20-50-100%?
[/quote]

Kod ATPL je barem jednostavno.. ako BDI bude rastao, rasti će ATPL. Ako bude padao, padat će ATPL. Ako bude u razredu oko 3000, ATPL će dugoročno rasti. Po meni je potpuno 50/50, osim ako ti baš nisi 100% siguran da će BDI nastaviti padati i stabilizirati se na razinama nižim od današnjih na dulji rok. Onda ATPL mora pasti na niže cjenovne razine. Ti ne vidiš nikakvog rezona na naraste, ja ne vidim nikakvog rezona da padne… bar ne za sada, dok ne vidimo malo jasnije kaj bu s BDI.

I'LL BE BACK


Kod ATPL je barem jednostavno.. ako BDI bude rastao, rasti će ATPL. Ako bude padao, padat će ATPL. Ako bude u razredu oko 3000, ATPL će dugoročno rasti. Po meni je potpuno 50/50, osim ako ti baš nisi 100% siguran da će BDI nastaviti padati i stabilizirati se na razinama nižim od današnjih na dulji rok. Onda ATPL mora pasti na niže cjenovne razine. Ti ne vidiš nikakvog rezona na naraste, ja ne vidim nikakvog rezona da padne… bar ne za sada, dok ne vidimo malo jasnije kaj bu s BDI.

Nije baš tako jednostavno. Pa BDI je pao za valjda 30% u mjesec dana, što bi ti još htio? A cijena ATPL stoji.
Po meni je za pad vjerojatnost veća od 50%.

New Report

Close