BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Posto je nasa vlada na G.O. vjerojatno ce to prepustiti novoj, valjda ne zele da ih se i dalje optuzuje kak se sve na brzinu rasprodaje.

lagano se gricka onaj nalog po 24kn na prodaji 🙂

Meteor grupa otkupila dio Badelovih dugova

🙂

Meteor grupa otkupila dio Badelovih dugova

marcello

kažem ja bit će tu neka zaradica. jedino što me više ne veseli ako nije bar 1xx%. šta ćeš kad su takva vremena. pohlepaaaaa.

who dares, wins

26 miliona eura za 68% Badela?

Nominala 100 kn.

Broj dionica 3 miliona 100 tisuća.

Neloše.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Netko izračunao 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Znaci, ako je istina da su dugovi badela oko 600 miliona kuna ili veci, a aktiva oko 700 miliona kuna i ako kupac za 200 miliona kuna postaje 70 % vlasnik napravivsi swap tj drzava daje 70% vlasnicki udio ( 2100 000 dionuca ) a kupci drzavi 200 miliona kuna i drzava oprosti svoje dugove ( koji su navodno oko 200 miliona kuna i koje je prethodno pretvorila u vlasnicki udio koji ada prodaje ) to znaci da kupac ujedno postaje i vjerovnik tj duzan je vratiti dugove. Po ovome sto piskaraju po portalima i sto je do sada pobrojano u predstecajnoj nagodbi ( nisam citala ) ostalo bi dugova oko 400 miliona kuna. To ce reci da ovi koji kupuju trebaju dati 200 milja kuna i jos vratiti oko 400bmilja kuna. Imam pitanje : koliko je STVARNO taj dug koji nije drzavni ? Kako to da su izmislili tj.pronasli novih 100 miliona kuna duga ? Mislite li vi da ako ce ovo kupiti todoric ili njegovi spin off da ce po svom dobrom.obicaju pretvoriti neke nepoznate dugove u vlasnicki kapital nekakvim muckama ili dokapitalizacijama po uzoru na ostalo sto.je do sada stekao u Hrvatskoj ? Kakva je uloga MOSTa i kinistra panenica te oreskovica u tome ???

Status Quo: Roll Over Lay Down

Zanima me zna.li neko koliko su tu stvarni dugovi veliki ? Postoji li mogucnost da se neko uz 200 milja kuna i uz diskont od 50 % na dugovanja domogne imovine od 700 milja kuna tj 100 milha eura. I jos da se izmisljenim dugovanjima i dokapima rijesi malih dionicara ? I ako sada ima na 6 mjeseci 10 ilja kuna neto tj do kraja godine mouda 20 milja kuna , a to je po rijecima oreskovica tek 40 % znaci li to da ce taj isti badel za 10 godina zaraditi i bez diskonta dugovanja i smanivanja kamata oko 400 milja ili vise kuna. Znaci li to da bi neko za 200 milja kuna koje da sada za 10 godina imao imovinu od 700 milja kuna bez dugova ?
Tko to prodaje ? Po kojoj cijeni ? Kome ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

A jos ako mas kanale prodaje ( npr konzum dao garancije :)) ) pa u tim kanalima prodaje frknes kratkotrajnu imovinu koja velikim dijelom predstavlja zalihe tada na ulozenih 200 milja kuna za 1 do 2 godine dodjes do imovine najmanje 500 do 700 milja kuna. Pa to ima samo u Rvatskoj.

Status Quo: Roll Over Lay Down

amo to na 40 pa da počnemo o nekakvim realnim ciframa pričati.

who dares, wins


amo to na 40 pa da počnemo o nekakvim realnim ciframa pričati.

stoperi još sakupljaju

New Report

Close