ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.04.2024. u 08:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
43,56
80.062
1,838
43,10
44,10
2,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Link za ultramaxe

https://www.vesselfinder.com/news/24178-Diana-Shipping-Announces-the-Acquisition-of-Nine-Ultramax-Dry-Bulk-Vessels-from-Sea-Trade-Holdings-Inc

CPI 9.104 -1.794

Cape krvari,  uzas.

Oprosti, ali čega je trošak 5000-6000$?

Rt krvari, užas

Što je pjesnik htio reči

Bluji a kada kreću brodari da pokrijemo ljetne troškove i pripremimo zimnicu

revelin, 11.08.2022. u 19:04

 





Kvark, 06.05.2022. u 11:29



 

Ja sam i danas dokupila. Pa sta bude….

Konstantno dokupljujem; sad sam isla provjeriti, prve sam kupila po 171,50kn. Svojevremeno sam dokupljivala i po 406 (slika ispod) pa se i tada cinilo preplaceno. Mozda je danas bas prilika.

Prema podacima vozarina iz izvjestaja, 2q bi trebao biti bolji od 1q koji je izvanredan. Rashodi se smanjuju. Ovaj brod bas ide u dobrom smijeru. Jos ako bude dividende, bit ce mi ovo top investicija.

 



 

 

Tako si ti nagovarala čitaoce ovog portala 06.05. da kupuju dionice po 550 kn, a sada objavljuješ da su fondovi prodali svoje dionice. Za koga ti u stvari radiš? Iz gornjeg tvog posta je sve jasno za koga…

Nikog ja na nista nisam nagovarala. Samo sam objavila kakvu glupost sam napravila. A Vi da ste pravi drug bi mi rekli da ce biti i za manje. Konstantno po malo dokupljujem i ne odustajem. I iza ovog datuma sam nastavila kupovati i jos uvijek to radim. Odavno smo zakljucili da ne radim za nikoga, odnosno da sam ronin. Vjerojatno niste pratili sve objave.

S obzirom da na Vas cudno utjece objava informacija sto je u knjizi dionicara, a ne zelim Vas zivcirati, ako nekog zanima knjiga neka mi se javi pa cu proslijediti na uvid.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

FFA rates za Panamaxe za Q1 2023 su oko 13k $,


za Supramaxe su 13,5k $


Tako da će i rezultati u sljedećoj godini biti daleko od ovogodišnjih.

Kolega bez ljutnje, tko može znati što će biti 2023. Što znači FFA, kocka na koju se netko kladio. Svi pokazatelji su tu, pa zašto u zadnje vrijeme bdi i brodari vani, konstantno padaju. Kupujemo budućnost zar ne?

forumas., 16.08.2022. u 15:56

 

FFA rates za Panamaxe za Q1 2023 su oko 13k $,

za Supramaxe su 13,5k $

Tako da će i rezultati u sljedećoj godini biti daleko od ovogodišnjih.

 

Koliko vec pratite brodare a lupate gluposti..uzas. Pricate o futuresima za 2 i pol kvartala, do tad 100 put odu gore i dole za po par tisuca dolara. Futuresi za tekuci mjesec i ostvarene vozarine se razlikuju kamoli za  3 kvartala unaprijed.

Dioničari u Hrvatskoj traže svoje: Dvoznamenkasta inflacija i snažne keš pozicije potpirile apetite

 

 

Vidim da mali dioničari predlažu veću dividendu, jer im nakon 15 godina neisplate dividende nije dovoljno 20 kuna. Apsolutno sam protiv tog prijedloga jer je poduzeće tek izašlo iz jedne krize, a na pomolu se već valja nova kriza i treba čuvati novac. Većina ljudi u poduzeću misli isto, jer se treba čuvati zaposlenost i radna mjesta u Dubrovniku, a ne se skupo zaduživati i isplaćivati novce dioničarima. Ako poduzeće bude dobro poslovalo, nakon 5 godina se može nešto više isplatiti, ali ne prije, a i direktori su za taj prijedlog, jer se gleda dugoročan prosperitet za poduzeće, Grad Dubrovnik i dubrovačku županiju, a ne jednokratna veća isplata.

revelin, 17.08.2022. u 12:19

Vidim da mali dioničari predlažu veću dividendu, jer im nakon 15 godina neisplate dividende nije dovoljno 20 kuna. Apsolutno sam protiv tog prijedloga jer je poduzeće tek izašlo iz jedne krize, a na pomolu se već valja nova kriza i treba čuvati novac. Većina ljudi u poduzeću misli isto, jer se treba čuvati zaposlenost i radna mjesta u Dubrovniku, a ne se skupo zaduživati i isplaćivati novce dioničarima. Ako poduzeće bude dobro poslovalo, nakon 5 godina se može nešto više isplatiti, ali ne prije, a i direktori su za taj prijedlog, jer se gleda dugoročan prosperitet za poduzeće, Grad Dubrovnik i dubrovačku županiju, a ne jednokratna veća isplata.

Ali mali dionicari su vecinski vlasnici firme…zato nek lokalpatrioti daju ponudu za preuzimanje, preuzmu firmu pa onda nek, sa svojim novvima (i firmom) rade za dobrobit Grada, lokalne zajednice i županije…

Rastimo zajedno...

revelin, 17.08.2022. u 12:19

Vidim da mali dioničari predlažu veću dividendu, jer im nakon 15 godina neisplate dividende nije dovoljno 20 kuna. Apsolutno sam protiv tog prijedloga jer je poduzeće tek izašlo iz jedne krize, a na pomolu se već valja nova kriza i treba čuvati novac. Većina ljudi u poduzeću misli isto, jer se treba čuvati zaposlenost i radna mjesta u Dubrovniku, a ne se skupo zaduživati i isplaćivati novce dioničarima. Ako poduzeće bude dobro poslovalo, nakon 5 godina se može nešto više isplatiti, ali ne prije, a i direktori su za taj prijedlog, jer se gleda dugoročan prosperitet za poduzeće, Grad Dubrovnik i dubrovačku županiju, a ne jednokratna veća isplata.

Ma kakve gluposti (zaposlenost i radna mjesta u Dubrovniku). Pa ukupno ih je 30-ak zaposleno u uredima. I to je vjerojatno previše.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

60 kn dividende i svi sretni,  od gospara do dioničara. Ust Luga i ruski ugljen nude obilate zarade.  Bilo bi dobro da voze ruski ugljen i ukrajinsko žito sa visokim premijama. Samo pišete slabo kupujete ovih dana…

AP ARGOSY   Plovi za Ust Luga 05.09.


AP ASTAREA  Plovi za Bremen 21.08.


AP DRŽIĆ  U luci Chengxi 


4.  AP DUBRAVA  U luci Iskenderun, slijedi Aliaga 19.8.


5.  AP JADRAN  U luci Ust Luga , slijedi Jorf Lasfar 25.08.


6.  AP LIBERTAS  Plovi za Muara Banyusain ETA 16.08.


7.  AP REVELIN   U luci Port Arthur


8.  AP SLANO   Plovi za Nemrut Bay, gdje se očekuje 29.8.


9.  AP STON  U luci Chittagong 


10. AP SVETI    VLAHO U luci Shihu


11. MIHO PRACAT Plovi za Icdas, gdje se očekuje 30.08.


12. ZAGREB  U luci Safi, slijedi Ust Luga 24.8

klackalica, 17.08.2022. u 14:07

 





revelin, 17.08.2022. u 12:19



 

Vidim da mali dioničari predlažu veću dividendu, jer im nakon 15 godina neisplate dividende nije dovoljno 20 kuna. Apsolutno sam protiv tog prijedloga jer je poduzeće tek izašlo iz jedne krize, a na pomolu se već valja nova kriza i treba čuvati novac. Većina ljudi u poduzeću misli isto, jer se treba čuvati zaposlenost i radna mjesta u Dubrovniku, a ne se skupo zaduživati i isplaćivati novce dioničarima. Ako poduzeće bude dobro poslovalo, nakon 5 godina se može nešto više isplatiti, ali ne prije, a i direktori su za taj prijedlog, jer se gleda dugoročan prosperitet za poduzeće, Grad Dubrovnik i dubrovačku županiju, a ne jednokratna veća isplata.

 



 

Ma kakve gluposti (zaposlenost i radna mjesta u Dubrovniku). Pa ukupno ih je 30-ak zaposleno u uredima. I to je vjerojatno previše.

Koja glupost, 12 brodova u floti i 30 zaposlenih. Pa nije to flota kaića. O Atlantskoj ovisi preko 200 obitelji, a zapošljavaju pomorce, vježbenike i pomoćno osoblje ne računajući upravu. Ima nešto i stranaca, ali najbolji je domaći kadar sa Pomorskog Učilišta u Dubrovniku.

New Report

Close