ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 22:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,83
30.801
687
43,70
45,20
-1,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

percepcia, 11.08.2020. u 10:04

Jedna stvar mi je pala na pamet pa ću je ovdje podjeliti, i onda mislim da je gotovo s pisanjem po forumu.  Ovdje se često spominje da ako pišeš negativno zapravo želiš kupiti dionicu jeftinije. Nema altruista. Zapravo je laž da ti netko samo želi pomoci. Evo jedan primjer da to nije tako. Kupoprodaj; kad si napisao na Viru da si uložio u dionicu, ja tad uopće nisam pisao na forumu niti PROTIV niti ZA viro (ako treba možemo provjeriti), ali niti za i jednu drugu dionicu, jer sam shvatio da je to gubitak vremena. Nisam se javljao nekih godinu ili dvije dana. Ipak, svejedno sam odlucio privatno slati poruke i pomagati ljudima i govoriti im dal su nešto fulali i zašto itd. Evo ti sad kupoprodaj ovdje lijepo reci, dal si ti bio onda kupio Viro za nekih 250kn i cim si to podjelio na forumu ja sam ti nedugo nakon toga poslao privatno poruku da ne kupujes jer da ce propasti, tj. da prodaš. Ajde budi iskren. Ti si rekao da imas dosta love i da ces smanjivati ulaz. Da si kupio ogromno skupo izvješće od Morgan Stanleya (ili neke slicne banke, ne sjecam se tocno) i da su oni napisali da će šećer rasti. Ja sam ti rekao da oni pojma nemaju. Pisali smo si često i ja sam ti objašnjavao zasto ce padati, ali ti si bio uporan. Na kraju si prodao po 80 ili 90kn, ako se ne varam. Reci ti meni sad ovdje dal je to istina ili nije? Sad ne znam koliko ovo ljudi čita, jer su mnogi  pobjegli s foruma, ali ja sam njima barem 50 pisao iste poruke za svakojake dionice i svi bi to mogli potvrditi. Netko će reci da je to bolesno, i moguce i je, jer mi i zena uvijek govori da zasto uopce trosim vrijeme, ali ona ne shvaca da sam takav i da volim pomoci. Ali kako drugih trenutno nema, daj onda ti reci kupoprodaj, dal je istina da sam ti privatno poslao poruku da prodas viro cim si ga kupio? I onda jos imas obraza pisati da samo bolesnici pisu po dionicama koje nemaju itd. A sta ces? Takav smo narod. Nezahvalan, ali prije svega gl.up

Pa evo ja nikad nisam poslao ni primio pp od gospodina aliasa/gklemenca/percepcie, ali sam od njega najvise na forumu naucio. Par puta mi je odgovorio na javne upite koje sam imao oko FA. Do sada jos nikad nije pogrijesio u bilo kojoj procijeni koju je dao javno na ovom forumu (ATGR, secer, ATPL)…hvala kolega

A gospodin marcipan crnjaci vec desetljece😀😀😀 na VART i ATPL i za sad je svo vrijeme bio u pravu…nadam se da ce ovaj put napokon fulat…

Ljudi samo pisite…

P.s. imam ATPL

Rastimo zajedno...

I ja mislim da je od svih forumasa zapravo jedini uvijek bio u pravu gospon Percepcija, a on na forumu zapravo jedino crnjaci.

To zapravo govori jedino nesto o nasoj burzi.

Nije istina, kad je ATGR bila na 600kn-700kn zestoko i argumentirano ju je promovirao kao bb…

Uz njega jos samo nepristojni i zajedljivi naim/one nije imao pogresni pick…nadam se da se nece na OPTE poskliznut…

Rastimo zajedno...

Parica hvala. Nemam ja vise optimu tj. prodao sam je klijentu odmah na 2,7kn jer o dionici nisam znao ništa. Zato nisam nista nit pisao o njoj na forumu. Ja ne bubam gluposti nit navlačim kad nešto kupim. Više sam je kupio na osjecaj, tako da je meni tih 70% zarade u dva ili tri dana bilo više nego dovoljno. Ja svoj novac odavno nemam na našoj burzi. A ako čemo gdje sam crnjacio to su DDJH, PTKM, VPIK, BELJE, VART, JDPL, ATPL, IGH, VIRO, Tehnika, da će sva brodogradilišta propasti itd., a pozitivno sam pisao npr na Jadranci, koju nitko nije ni znao da postoji, na nekih 300kn, pa su je uskoro rusi kupili po 740. Pa na HIMR-u na 200kn, pa je kupljen po 840. Pa na Plavoj laguni kad je bila 2000kn. Sad ne znam dal sam to privatno pisao ili javno, ali sam kupio svim klijentima, i npr. kao sto je Parica  rekao ATGR. Onda ERNT. ADPL sam pisao malo dobro malo lose, ovisno o cijeni dionice naravno. Nisam ja kriv sto imamo vise crnjaka na nasoj burzi nego kvalitetnih dionica. Pisao sam zapravo negativno i o losinjskoj plovidbi kad je bila napucana na skoro 200kn da se tamo nece nista napraviti, i evo proslo je 10 godina i nista se nije napravilo. Kako rekoh, to je to od mene. Vi ucite i slusajte tipove poput kupoprodaj ili gigica ili maratonca. Im done

Kolega Percepcia,

Nemojte prestati pisati ba forumu. I sama sam rekla da ste mi jedan od najdrazih forumasa sa svojom ironijom ali i britkom analitikom.

A treba malo i crnjacenja medju optimistima.

Marielena, kako bi bilo da vi i kolega percepcia nadjete sobu  pa se tamo podruzite, moze se i kolega parica pridruziti… Mislim naravno da pricate o dionicama, sto treba kupiti i jos vaznije, sto ne treba kupiti :-)).

 

P.S. Nadam se samo da supruga od kolege percepcie nece saznati ili da se nece ljutiti zbog malo ćaskanja :-))

 

P.P.S Inace, da se razumijemo, nemam privatno nista protiv kolege Percepcie, jer je korektan i ok tip i zeli pomoci kada ga nesto pitas, pa ga ovim putem pozdravljam i nadam se da se nece ljutiti na šalu 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Da se vratimo na temu brodarstva, evo zasto mislim da ce Panamaxi nastaviti rast zbog uvoza zitarica u Kinu nakon nezapamcenih poplava.

 

https://vietnamtimes.org.vn/serious-flood-and-its-negative-impacts-on-chinas-economy-23326.html

 

Naravno proizvodnja i uvoz zeljezne rude iz Brazila i Australije je uvijek pogonsko gorivo za Capeove:

 

https://www.mysteel.net/article/5017702-0601/WEEKLY–Aust–Brazilian-iron-ore-shipments-recover-14.html

 

https://www.tradewindsnews.com/bulkers/brazils-iron-ore-exports-hit-2020-high/2-1-855219

 

Evo i novog izvjesca, pa tko zeli nek procita, tko ne zeli ne mora, jer ja nisam analiticar i ne preporucujem nista 🙂

 

https://www.breakwaveadvisors.com/insights/2020/8/11/covid-19-related-delays-boost-rates-in-asia

 

P.S. Koliko vidim jucer je Rusija odobrila prvo cjepivo protiv Korone, pa ce biti zanimljiv period pred nama 🙂

(Napomena: nisam medicinar, pa ne znam sto sve treba da se cjepivo odobri).

 

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-philippines-russia/philippines-duterte-has-huge-trust-in-russia-vaccine-volunteers-for-trial-idUSKCN2570HS

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Hm veliki prometi i skok 2 dana prije Generalne. Nadam se da nisam propustio neku vaznu obavijest ili slicno….

 

TAKA, 12.08.2020. u 14:34

Hm veliki prometi i skok 2 dana prije Generalne. Nadam se da nisam propustio neku vaznu obavijest ili slicno….

 

Kakve generalne?

Neko je isao u kupnju 5000 komada na 224 kn na zatvaranju. Vidjet cemo sutra…

U petak u 17 h u Atlant Centru u Dubrovniku je Glavna Skupstina drustva Atlantska plovidba, na to misli kolega TAKA

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

S obzirom na zaduženost firme i negativno poslovanje, a dosta imovine je rasprodanom u prošlosti, gdje je izlaz za opstanak firme?

 

Može li ovdje doći do dokapa?

 

Lp

E kolega, bas ste nasli dan kad cete udarat po dokapu…

Al da bi dobro dosao bi…pogotovo po 400kn😉😉😉

Rastimo zajedno...

eurekaeu, 12.08.2020. u 17:06

S obzirom na zaduženost firme i negativno poslovanje, a dosta imovine je rasprodanom u prošlosti, gdje je izlaz za opstanak firme?

 

Može li ovdje doći do dokapa?

 

Lp

Kolega, nemojte danas. Ovdje zele samo dobre vijesti.

Koliko kukanja protiv Atlanske ali realnost je jasna. Zadnja 2 dana panamaxi su porasli još 10% na 14.400 te jos dan-dva i prelaze granicu od 15.000 kada svaki dolar znači dobit.

New Report

Close