ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.03.2024. u 09:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,00
2.200
50
43,50
44,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

pa ESEA i nije bas neki primjer. firma je realno pred stecajem pa su zato i oscilacije u cijeni tolike. s druge strane mcap joj je zanemariv za usa mjerila, cca 15 mil usd sto ju stvarno cini irelevantnom za bilo kakve usporedbe kao neki benchmark.

BudFox3, 31.05.2020. u 18:24

 

Svi brodari su od pocetka godine vec pali za 50-60%, pa nema razloga za dodatan pad.

Vani brodari nisu dodatno pali zbog (ocekivano) losih rezultata zbog Korona krize, vec reagiraju na promjene vozarina ili cak skacu za 50 -70% ako rezultati budu pozitivni kao ESEA neki dan.

 

 

 

Marcipan, tako si ti predvidjao i recesiju 2018, i to nekoliko puta, pa se nije desila…ovu Koronu nisi predvidio kolikk se sjecam… Uglavnom, u zadnjih 5 godina kad god si pisao ovdje, obicno je bilo vrijeme za kupovinu, jer bi cijena obicno porasla poslije…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Stvarno loše izvješće. U odnosu na izvješće, cijena dionice je još dosta visoko.

Za sada…

Ignore: KressoM, delux

40 milja minus ..je loše istina  …braćo…al mislim da ova cijena ima to ukalkulirano ..BDI je bio zaista loš ove godine i u 2.kvartalu najgori .. evo trenutno 504 … a mislim da bu išel gore još .. to bu se odrazilo pozitivno  na rezultate tek kasnije krajem godine

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

BudFox3, 31.05.2020. u 21:36

Ne bih se bas slozio s vama.

 

2017 dobit 81 milijun kuna i cijena dionice skoro 700 kn

2018 dobit 5 milijuna kuna i cijena na 400 – 500 kuna

2019 gubitak 2.2 milijuna kuna i cijena dionice 300 – 400 kn

 

Dolazi Korona poslije Nove godine, vozarine su pale i ostalo sve znamo, a cijena dionice pala na 130 kn, pa povratak na 180 kn.

 

Slazem se da su ovo bile teske godine za dry bulk, ali u dobrim godinama je bilo dobiti. Druga stvar je sto dionicari nisu participitali u toj dobiti, a Uprava se prosle godine nagradila sa dionicama, dok su godinu zavrsili sa 155 miljuna kuna EBITDA-e i 2.2 milijuna kuna gubitka, sto nije bas za nagradu.

2017 su imali dobit jer su napravili revalorizaciju imovine na više, a kada bi danas ponovno napravili procjenu vrijednosti brodova i imovine  bilo bi to najmanje 200 milijuna kuna minusa. Oni iz redovnog poslovanja dakle sve od zadnje krize niti jednom do sada nisu imali dobit nego su samo rasprodavali imovinu. Prvo aviončiće, pa hotelčiće, pa brodiće. Trenutno im je ostao još ovaj tek započeti prijekt na Batali za koji ne znam kako će ga dovršiti ili će biti prisiljeni da ga prodaju nedovršenog nekome tko ima volje da s s tim dalje bahće. Cijene nekretnina su u padu a i brodovi su im sve stariji.

Nadam se da sam u krivu, ali ovo je pocetak kraja.

Izvjesce je katastrofalno, brodovi sve stariji, obveze i trosak kamata sve vece, a sve je i manje vremena da vozarine “popeglaju” trenutnu bilancu…

Ovdje mi vise nije bitna vrijednost (podcijenjenost/precijenjenost) vec iskljucivo opstanak drustva…

Steta, dionica na kojoj sam najvise trejdao, najvise zaradio i koja mi je uvijek fokusu…

 

Rastimo zajedno...

Parica, 01.06.2020. u 11:10

Nadam se da sam u krivu, ali ovo je pocetak kraja.

Izvjesce je katastrofalno, brodovi sve stariji, obveze i trosak kamata sve vece, a sve je i manje vremena da vozarine “popeglaju” trenutnu bilancu…

Ovdje mi vise nije bitna vrijednost (podcijenjenost/precijenjenost) vec iskljucivo opstanak drustva…

Steta, dionica na kojoj sam najvise trejdao, najvise zaradio i koja mi je uvijek fokusu…

 

I bas zato je ovo tu di je- na dnu.Kineska Nova godina, trgovinski rat , korona,rekordno niske vozarine.Nakon svega može jedino na bolje. A brodovi su normalno sve stariji, da nisu možda drugima svake godine sve mlađi?

Gubitak je velik ali s obzirom na cijenu prije 3mj.i očekivan. Tako da je taj gubitak ali i onaj sljedeći već uračunst u cijenu. Kriza prolazi vozarine će rast i sve će biti ok. Kao što sam prije rekao i budućnost se uračunava u cjenu. Potpuno isti primjer samo suprotnog predznaka je PTKM. Dobit nikad veća ali poslije zvaničnog izvještaja narasla je samo par kuna uz nikakvu likvidnost, jer je prije izvještaja već narasla koliko je trebalo za taj izvještaj. Ne raste jako gore jer budućnost nije sjajna jer će plin sigurno narasti. Tako i ATPL sadašnjost nije bajna ali je budućnost svijetlija.

Andromeda, 01.06.2020. u 12:27

 





Parica, 01.06.2020. u 11:10



 

Nadam se da sam u krivu, ali ovo je pocetak kraja.

Izvjesce je katastrofalno, brodovi sve stariji, obveze i trosak kamata sve vece, a sve je i manje vremena da vozarine “popeglaju” trenutnu bilancu…

Ovdje mi vise nije bitna vrijednost (podcijenjenost/precijenjenost) vec iskljucivo opstanak drustva…

Steta, dionica na kojoj sam najvise trejdao, najvise zaradio i koja mi je uvijek fokusu…

 

 



 

I bas zato je ovo tu di je- na dnu.Kineska Nova godina, trgovinski rat , korona,rekordno niske vozarine.Nakon svega može jedino na bolje. A brodovi su normalno sve stariji, da nisu možda drugima svake godine sve mlađi?

 

Savršena negativna oluja se desila….samo ste zaboravili spomenuti još IMO2020 i nova goriva s manje sumpora…kao što je BDI bio na 10 godišnjem vrhuncu prošlo ljeto, sada je trenutno na dnu… ako je sa vrha pao do dna, seljačka logika kaže da mora rasti, samo je pitanje kada..

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

lajkam … i najviše mi se dopada ovaj izraz: seljačka logika.

rakam, 01.06.2020. u 17:35

lajkam … i najviše mi se dopada ovaj izraz: seljačka logika.

 

To seljačka logika sam mislio na sebe, da ne bi bilo…:-)

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Kako nema službenog izvještaja

zoro, 01.06.2020. u 19:43

Kako nema službenog izvještaja

možda bude uskoro i ovdje, pa malo usporedi, zadnji je iz 12/2019.

https://www.investing.com/equities/atlanska-plovidb-income-statement








Diluted Normalized EPS 201926.81

paralelno sa ovim:

https://hr.investiramo.com/ZSE/ATPL/data?i=eps_quarterly_growth

Zanimljivo kako nitko nekomentira ATPL a kuha se kuha  hehe

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

pific, 17.06.2020. u 09:27

Zanimljivo kako nitko nekomentira ATPL a kuha se kuha  hehe

svi skupljaju 🙂

New Report

Close