ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jel ima negdje kako su predviđali 2007 za 2008?
ili 2008 za 2009?
ili 2010 za 2012 itd?

pa sve to imaš na internetu, ne moraš ovako žicati.

evo što je platou na kraju 2007 prorekao za 2008. možeš usporediti s grafom BDI-a. btw i BDI imaš na netu.

On a yearly average basis, the supply and demand parameters seem relatively balanced in 2008. The fleet utilization rate and freight rates should thereby also average out at approximately the same levels as in the previous year. We should however, be prepared for strong fluctuations during the year. At the time of writing, prices of iron ore and coal are not concluded yet and, in this respect, some tactical moves may be expected from the involved parties. The most critical factor for the dry bulk market will be a more significant setback in the world economy than generally expected.

@georgija
Zanimljiv je tvoj pregled oscilacija oko povjesnog prosjeka – BDi 2200

Po meni ovo sto ti impliciras nije u koliziji s ovim sto bloomberg predvidja.
Ispalo bi (moj zakljucak) da bi krajem 2015 presli sa vozarinama liniju od 2200 BDI i da bi 2016, 2017 isle dalje prema gore, vjerojatno prema 3000 gdje bi mogao biti peak u ovom ciklusu.
Do 2019-2020 bi mogli biti iznad te linije (BDI 2200),a onda bi vjerojatno ciklus okrenuo dole

Atlantska ce bas 2017 imati u vodi i sva 4 nova broda, a jos ce drzati u najmu postojece i mogla bi te godine biti vrlo velika zarada!

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Nisam bio dugo na temi, čitam zadnju stranicu sad i vidim nigdje se ne spominje dokap. Vrlo važna stvar koja uništava gotovo sve dionice na burzi. Đabe vozarine i 50.000 ako doštampaju 10 mil novih dionica.
Ne kupujem više dionice prije nego firma napravi dokap. Bilo koja.
Pozdrav!

Do 2019-2020 bi mogli biti

baba vanga ti dobro predvidja toliko godina unaprijed

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


plivali u dolarima a sada dug/kapital 100 %

Jel to znači da je stvarna vrijednost dionice 0?



plivali u dolarima a sada dug/kapital 100 %

Jel to znači da je stvarna vrijednost dionice 0?
[/quote]

meni nije poznato da je ATPL ikad u povijesti imala bolji omjer kapital/dug nego u ovom posljednjem FI, ako plavi01 zna FI u kojem je bilo bolje bilo bi lijepo da podijeli s nama [emo_smijesak]

Izvješće dobro, a netko širi pesimizam.
Sezona u Dubrovniku odlična, a neki se boje dokapa.
A svašta….
Ja se više bojim CERPa koji ima lijepih 10 % dionica
Rupa u proračunu će se ubrzo krpati prodajom dionica !

CROBEX - SVE CE TO NAROD POZLATITI

Ovdje na cca 340 se stvorio dosta veliki otpor.
Neko je danima stavljao naloge po 200 kom i time kocio cijenu i hladio prilicno jaki bid.
Danas se manje vise ponavlja scenario.

Ne kuzim kome se isplati na ovom levelu tako sipati dionice.
Uopce nije upitno da ce se ovaj otpor brzo pregaziti i ne vjerujem da ovaj koji stopa moze imati puno municije da dulje drzi ovdje cijenu.

Prodavati na 0,3 BV ?! Kakva racunica stoji iza ovoga?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Umro je Ante Jerković. Moguće je da njegovi nasljednici ne drže mnogo do držanja dionica.
http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=28866#.U-IATqOxOho

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Koliko će još trajati kriza u brodarstvu, do koje godine?

P.S.

Ima li neki izračun?

Pozdrav.

čujte, mnogi su se pitali ko na 1300 prodaje…
pa na 1000 itd, pa skroz do 200, ispalo je da su se od 3800 do 200 samo ini na 200 i 300 zahebali

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

X, imaš li još koju pametnu….

@ tenis
Kad bude, javim.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

http://www.platts.com/latest-news/shipping/london/atlantic-handysize-dry-influx-of-cargoes-pushing-21024464

Shipping sources said some charterers are already booking forward front-haul cargoes from USGC to China for October. Numbers have been heard at $44/mt, which translates to a time-charter rate of $17,000/d. With current spot rates comparatively low at $12,000/d for a 58,000 dwt Supramax, charterers have been keen to get vessels booked in for later dates now, sources said.


@ tenis
Kad bude, javim.

Znači nikad!

New Report

Close