ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljivo. Povijest kao da se ponavlja. Upravo u ovo vrijeme prošle godine odvijala se ona velika kupnja PBZ računa i nagli skok sa oko 240kn na 370kn.
Bit će zanimljivo vidjeti u kojoj mjeri će se uistinu ponoviti.[emo_palacg]

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

”With the dry bulk market freight rates finally making waves, China’s aim of 7.5% GDP growth for 2014 mean once again positive news for the shipping market, in particular dry bulk.”

http://www.hellenicshippingnews.com/News.aspx?ElementId=5df662db-5b3c-4319-a579-003414fbb1e2

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


BDI pao 45%,a dionica se trzi preko 400. Aj dobro.Kad je zadnji put BDI bio ovdje cijena je bila oko 230-240,ali tko voli neka izvoli.Imam dionice ATPl kupljene po 220 pa mi je svejedno gdje ce.

to su čari ove baruštine od burze [emo_smijeh]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

došlo je vrijeme i za ATPL

uvijek strpljen dobiva….pocetak trenda je tek…[emo_palacg]

Ovaj se malo pojačao sa 259 komada na 410 kuna. Vidit ćemo dokle će trajat, nadam se što kraće 😉


BDI pao 45%,a dionica se trzi preko 400. Aj dobro.Kad je zadnji put BDI bio ovdje cijena je bila oko 230-240,ali tko voli neka izvoli.Imam dionice ATPl kupljene po 220 pa mi je svejedno gdje ce.

Kolega, uzmeš cca. 60% dobiti i rješiš se muka ako ne vjeruješ u dionicu, gdje ćeš bolje. Ipak, dobro razmisli, jer vlakić je tek krenuo.



BDI pao 45%,a dionica se trzi preko 400. Aj dobro.Kad je zadnji put BDI bio ovdje cijena je bila oko 230-240,ali tko voli neka izvoli.Imam dionice ATPl kupljene po 220 pa mi je svejedno gdje ce.

to su čari ove baruštine od burze [emo_smijeh]
[/quote]

Poštovani kolega, samo bih vas malo ispravio ako mi dospustite.
Očito ste propustili jedno predavanje o geologiji i razlici između močvare (baruštine) i permafrosta. (slika u prilogu – link)

Iz wikipedie jedan zgodan detalj o močvarama nalazi se pod “Land value and productivity”:
–“Many societies now realize that swamps are critically important to providing fresh water and oxygen to all life, and that they are often breeding grounds for a wide variety of life. Indeed, floodplain swamps are extremely important in fish production.[15] Government environmental agencies (such as the United States Environmental Protection Agency) are taking steps to protect and preserve swamps and other wetlands. In Europe, major effort is being invested in the restoration of swamp forests along rivers.[2] “–





sokrat, molim te daj info: koliko si to dionica mogao kupiti po 200 kn? koliko dionica možeš kupiti po 400?
odgovor meni je i odgovor tebi.

[/quote]

pa nisam siguran da bi baš skupio 50%,
[/quote]
Pa mislim da bi ozbiljnom ponuđaču za tu cijenu i CERP I CO prvi došli na vrata a to ti je već 20%. To je ogromna količina, a slažem se da ima onih sa manjim količinama kao i ja koji znaju potencijal ove dionice i kompanije i neće je dati u ovom ciklusu ispod 1600 kuna. Naravno da su ovo moje procjene i da ne nagovaram nikog na kupnju jer sve to na kraju ovisi o mnogo faktora kako vani tako naravno i kod kuće. Tako eto ako se nađe nafta u Jadranu možda će to pokrenuti cjelokupno hrvatsko gospodarstvo a onda posljedično i ZSE. Naravno da se šalim ali ja gledam na kapital kao na mobilnog predatora koji prije svih zauzme startnu poziciju br.1 i to ne slučajnim izborom. Mi smo još uvijek u nekoj vrsti izolacije zbog političko birokratske sporosti i neznanja i tu je najveći problem. To se ipak može brzo preokrenuti.
[/quote]

pa jedino oni i mogu prodat jer ne trguju svojim dionicama, i najvjerojatnije bi prodali nekom svom igraču da pokupi vrhnje…

ja sam toliko siguran bio u ovu investiciju pred godinu i pol (pogledaj moje komentare pred godinu- godinu i pol) da sam umjesto u stan kapital upucao ovdje,,, jer ovdje izgubit, je isto kao da odvali potres koji ce mi uništiti nekretninu, a dionica se jos nije ni pocela posteno oporavljat,,

naravno da ovo nije nagovor na kupnju 🙂


O kojoj podcijenjenosti vi pričate?! Kad joj je Nav blizu tržišne kapitalizacije, a ima panamaxe koji su s ovim vozarinama svaki dan u minusu. Hoteli im koliko zaraduju ne mogu pokriti ni radnike na kopnu iz brodarstva.
Neka neko izračuna Nav ako ne vjeruje. Lako je pričati o zavjerama. Malo treba i digitron u ruke.

Kolega ne lupetajte. Neto vrijednost imovine po jednoj dionici ATPL iznosi 1.060,00 kn,što pomnoženo sa ukupnim brojem dionica daje približno 1,5 milijardu kuna. Tržišna kapitalizacija, pri cijeni dionice od 400 kn, iznosi cca 560 milijuna kuna. Je li to blizu jedno drugom? Ako se mene pita fer vrijednost dionice ATPL je od 530,00 kn pa naviše.

BDI samo +4.3% na 1543.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Treba ovdje biti oprezan jer kako je jedan kolega kazao NAV je blizu TK tako da i to treba uzeti u obzir kao i ostale relevantne faktore kojima se može mjeriti cijena dionice kao što je BV a znamo da se dionica sada trži po 0,3%BV što znači da u nekom bull valu može biti odapeta do 0.8%BV bez problema u mjesec – dva mjeseca. Naravno da će onda oni koji nisu kupili sada ili još niže imati mali milijun zamjerki ali to je burza nema tu namještanja nego zakon punude i potražnje sve regulira. Ima jedna pozitivna stvara što je sada order book otprilike na 15% svjetske flote za razliku od 2007 kada je bio na 70%. Mislim da nema boljeg vremena za ulaz u neke brodarske dionice da ne spominjem koje da ne ispada da nekog nagovaram na kupnju. Ima li netko današnji BDI treba mi hitno.

Loše vijesti za pesimiste…

Baltic Dry-indeksen stiger 4,3 prosent til 1.543 poeng fredag.

Capesize 24.243 dollar (+ 8,7 prosent)
Panamax 8.651 dollar (+ 1,8 prosent)
Handysize 9.654 dollar (+ 0,1 prosent)
Supramax 11.831 dollar (+ 0,9 prosent)

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

@vanjanja
Upravo tako, žalosno je što malo ljudi vrednuje ovako dobru i stabilnu firmu u ova vremena.. istovremeno puno više cijene firme koje su u PSN ili su blizu tome.. ATPL na sreću dijeluje van ovih prostora i poslovanje joj ovisi o stranim potraživanjima i gospodarstvima koja trebaju njene usluge..

tu će biti belaja tek kad prometi premaše milijun kn…ja to očekujem uskoro, kapital brzo namiriše potencijalnu zaradu

New Report

Close