ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije pitanje hoce li kriza proci ili ne, pitanje je kada ce proci i sto ce brodari sa silnim brodovima. Kina i Indija usporavaju, novi brodovi i dalje stizu, sve u svemu, ne vjerujem da ce se izvuci tako brzo. Za cijenu ne znam. Mislim da ce za sada padati…

Da što će brodari s brodovima – a rezališta rade punom parom….
Tršište sve izregulira pa će tako i brodski prostor.
Vi ne vjerujete da će se izvući brzo, hmm možda i neče al to mene baš i ne dira jer sam odlučio čekati koliko treba.

Do kraja idućeg tjedna 400 kn. Molim moderatora da ne izbriše post.

(…) According to the world’s largest shipbroker, Clarkson Plc, the Panamax fleet will expand nearly triple the pace of cargoes in 2012.

"Chinese coal demand is so low right now," said Jeffrey Landsberg, managing director of Commodore Research & Consulting. "The Panamax market will be under pressure throughout this quarter, first and foremost due to a significant oversupply of vessels." (…)

http://finance.yahoo.com/news/shipping-industry-face-falling-panamax-122000959.html

Prosli tjedan AUDIO prodao 605 kom.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Kad mali neće da prodaju – mora AUDIO.
Nije li to malo čudno potražnja za dionicama atlanske je fino porasla a Audio počeo iskrcavat.
Pogodite tko je presjednik Upravnog vijeća.


Nije li to malo čudno potražnja za dionicama atlanske je fino porasla a Audio počeo iskrcavat.
Pogodite tko je presjednik Upravnog vijeća.

Krejže, nije samo ATPL nego su prodavali i neke dionice iz Todexa.
Evo, iz priloženog je vidljivo da su (Pretpostavljam u svrhu privatizacije i punjenja državne blagajne, drugi razlozi za prodaju iz državnog porftelja ne postoje, zar ne?) prodali čak i jednu dionicu ZVZD.

33 mil kn od atpl baš i neće spasit državu, samo zanimljivo je to da se to ne odradi preko fondova ko npr dokapitalizacija dlkv-r-a, ovdje je najveći problem što ekipi ne paše da fondovi kupuju jer prvo se trebaju namirit zaslužni.
Sve u svemu ovo je smiješno koliko je prozirno.


33 mil kn od atpl baš i neće spasit državu

Možda će pomoći ona jedna prodana dionica, tko zna?
Mene bi jako zanimalo što o toj jednoj dionici misli HANFA.

a zšto Vas muči ta 1 dionica?

Ne muči mene osobno već HANFA kupoprodaju jedne dionice, pogotovo od strane onh koji su u posjedu većih kiličina, smatra potencijalnom manipulacijom.

Ne vidim zašto bi to bila manipulacija, koja razlika prodali 600 dionica ili 1?

Pa dobro, Krejže, gdje ti živiš?! [smiley]

Zar ne znaš da ti brokeri u telefonskom kontaktu odsavjetuju zadavanje naloga s jednom dionicom i da su sitne ribe-fizičke osobe dobivale preporučene pošiljke od HANFA-e s tekstom poput: "Prilkom redovnog nadzora itd. itd. uočili smo da ste kupili/prodali jednu dionicu čime ste itd. itd. zakona tog i tog…izjasnite se zašto, kako, čijom pomoći…s kime djelujete…deklarirajte se…" Neke pojedince je HANFA u doba velikog rasta na burzi čak bila stavila na stup srama jer su malom količinom "utjecali" (??!!) na tržište.

Pitam se hoće li i odgovorna osoba iz AUDIO-a koja je dala nalog za prodaju gore priloženog biti sumnjiva HANFA-i. Ili je to rezervirano za na tržištu beznačajne igrače-fizičke osobe?

Imaš hrpu ekipe koja kupe 1 dionicu čist toliko da prate što se događa na toj dionici.
Ne znam za ovaj detalj koji ste naveli moja trgovina se uglavnom odvija preko e-trade nemam nikakve kontakte s brokerima.
Premda ne vidim kako se s 1 dionicom utječe na tržište…

Jutros FFA Leveli u porastu, nadamo se da ce i BDI poskočiti. Vidjet ćemo kako će danas reagirati Burza…

I noga u guzicu je korak naprijed

New Report

Close