ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

netko je istresao cca 650 kom po bidu….

“tomo” opet kipa[cry]
poslusao je strawinskog

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


“tomo” opet kipa[cry]

Ne znam tko je “Tomo”. Kako bilo, čovjek je stigao u zadnji čas.
Ili što bi se reklo, u 5 do 12!

vratio se baja iskrcavac
tip je lud, bas nevjerovatan iskrcaj nakon nekoliko lijepih dana……………..tip ubija cjenu

na tisuće komada je istovario zadnjih mjesec, i ne moze mu nitko u trag, da se otkrije tko je, ne moze imati bezgranično, [pray][pray] valjda je pri kraju, mora biti, inače bi to bio netko iz top 10

BHP bi mogao odustati od ponude za Rio Tinto

Dionicama Rio Tinta u Londonu se trguje po cijeni 14 posto višoj od one koju nudi BHP što daje naslutiti da ulagači očekuju višu ponudu
Najveća svjetska rudarska kompanija BHP Billiton mogla bi odustati od ponude za preuzimanje Rio Tinto Group vrijedne 132 milijarde dolara, objavili su analitičari Southern Cross Equitiesa. “Postoji mogućnost da će BHP, ukoliko Uprava Rio Tinta ne udovolji njegovim uvjetima, od ponude odustati”, izjavio je Charlie Aitken, čelnik jedinice za institucionalno trgovanje u Southern Cross Equitiesu. Tu kuću analitičari Bloomberga smatraju najtočnijim prognozerom kretanja cijena dionica BHP-a. Dionicama Rio Tinta u Londonu se trguje po cijeni 14 posto višoj od one koju nudi BHP što daje naslutiti da ulagači očekuju višu ponudu.

Kineski proizvođači čelika, najveći kupci željezne rude, u suradnji sa svojom vladom razmišljaju o zajedničkoj ponudi za Rio kako bi spriječili BHP da stekne kontrolu nad gotovo polovinom azijskog tržišta. Zajednička kompanija BHP i Rio kontrolirala bi 38 posto globalne trgovine željeznom rudom, bila bi i najveći dobavljač ugljena te bi proizvodila otprilike 6 posto svjetske količine bakra. (Bankamagazine)

Posljednja izmjena: 05.12.2007

evo zanimmljivih pokazatelja


Ne, nego wunderkind. Ako se odlucio vratiti.


Ne, nego wunderkind. Ako se odlucio vratiti.

vratio se ja odavno, samo bmk me više za sve!

odmaram živčeke… [cool]

Danas mi je došla lijepa pošta od Atlantske plovidbe u povodu Sv.Nikole [proud]


Danas mi je došla lijepa pošta od Atlantske plovidbe u povodu Sv.Nikole [proud]

A meni nis [cry]. Kaj si dobil?

Pa 4 % u jednom danu [wink][wink][wink]


Croblack: ” Danas mi je došla lijepa pošta od Atlantske plovidbe u povodu Sv.Nikole [proud] ” A meni nis [cry]. Kaj si dobil?

Atlant Bulletin časopis, kalendar i čestitku za Božić i Novu Godinu, nije puno ali veseli znak pažnje [thumbsup]


Alien: ” Croblack: ” Danas mi je došla lijepa pošta od Atlantske plovidbe u povodu Sv.Nikole [proud] ” A meni nis [cry]. Kaj si dobil? ” Atlant Bulletin časopis, kalendar i čestitku za Božić i Novu Godinu, nije puno ali veseli znak pažnje [thumbsup]

Jao ako ia ja to dobijem, kako ću biti ponosan [cool][cool][cool][cool]

Prije par mjeseci sam napisao………….bitcu sretan ako do nove godine bude 3500 kn pa su me pojeli zivog,sad opet to kazem i potpisujem[thumbsup]Sto se tice iskrcavanja,ekipa ima jos ,al je pitanje dali ce ostatak ostavit za 2-3 mjesec[undecid]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Atlant Bulletin časopis, kalendar i čestitku za Božić i Novu Godinu, nije puno ali veseli znak pažnje [thumbsup]
Lijepo od njih. [smiley] Lijepi znak pažnje te usput mali marketing.

Evo što kane činiti sadašnji i budući klijenti Atlantske plovidbe:

Indija ulaže 500 milijardi dolara u infrastrukturu do 2012. godine

New Delhi očekuje da će ova investicija biti osnova za daljnji devetpostotni rast gospodarstva
Indija će u sljedećih pet godina udvostručiti ulaganja u infrastrukturu što bi, kako je jučer na indijskom summitu Svjetskog gospodarskog foruma u New Delhiju rekao ključni politički savjetnik indijske vlade Montek Singh Ahluwalia, trebala biti osnova za daljnji 9-postotni rast tamošnjega gospodarstva.

Indija, naime, kako javlja agencija Bloomberg, do 2012. planira uložiti oko 500 milijardi dolara, odnosno 9 posto BDP-a u izgradnju infrastrukture, prije svega cesta, pomorskih luka i energetskih postrojenja, za što će vlada osigurati oko 70 posto planirane svote. Ahluwalia ističe da infrastrukturu smatra ključnom osnovom gospodarskog rasta Indije. (…)

(…) problem je i taj što je prema podacima indijske vlade u prosjeku potrebno čak 85 sati za ukrcaj i iskrcaj brodova u najvećim indijskim pomorskim lukama, 10 sati duže nego u Hong Kongu i Singapuru.

(…) Indijsko gospodarstvo vrijedno 906 milijardi dolara do ožujka 2007. bilježilo je godišnji rast od 9,4 posto nakon što je u prijašnjih 12 mjeseci raslo 9 posto. U prvih šest mjeseci ove fiskalne godine indijsko je gospodarstvo bilježilo stopu rasta od 9,1 posto. Riječ je o drugoj najvećoj stopi rasta gospodarstva nakon Kine među 15 najvećih na svijetu.

New Report

Close