ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

mene samo zanima i to pitanju ću vječno postavljat si……..

zašto neko prodaje tolike količine kad može puuuuuno skuplje kad to puuuuuno više vrijedi!

al ima ona stara, kupac je uvijek u pravu! [smiley2]


mene samo zanima i to pitanju ću vječno postavljat si…….. zašto neko prodaje tolike količine kad može puuuuuno skuplje kad to puuuuuno više vrijedi! al ima ona stara, kupac je uvijek u pravu! [smiley2] [ /quote]

Daleko od toga da je kupac uvijek u pravu. Bilo je do sada raznih slučajeva pa i onih kada je (ispostavilo se) prodavatelj bio u pravu. Recimo IPKK, JDOS, KOEI itd. Međutim, ovi su prodavatelji prodavali jako mudro, na način da ne ruše cijenu dionice. Cijena ovih dionica pala je tek nakon njihovog iskrcavanja.

S druge strane imamo primjer Samoborke i HDEL koja je prošle godine izlazila navrat-nanos na nekih 400 kuna. Svi znamo na kojim je razinama danas HDEL:

Znači, nije toliko problem u dionici nego u tome tko dionicu kupuje/prodaje. U Atlantskoj je veliki free float. Mi ne znamo koliko se sve smeća nakupilo u ovoj dionici. Onaj tko se počeo iskrcavati na 3700 mogao je cijelu svoju količinu prodati po toj ili približno istoj cijeni samo da je imao malo više strpljenja. On je umjesto toga išao spuštati cijenu što nam ukazuje na to da je on 1. Totalni idiot ili 2. Da mu se radi o glavi.

Pa ti sam procjeni kakvog utjecaja ima poslovanje ATPL na kretanje cijene dionice.

Pozdrav


Onaj tko se počeo iskrcavati na 3.700 mogao je cijelu svoju količinu prodati po toj ili približno istoj cijeni samo da je imao malo više strpljenja. On je umjesto toga išao spuštati cijenu što nam ukazuje na to da je on:

1. Totalni idiot ili
2. Da mu se radi o glavi.


1.
[smiley2]

A što se čudite? Zar je na drugim dionicama drugačije? Ekipa prodaje budzašto i vjeruje kvazinavlakačima kad pričaku o PKD-u, kao da to išta mijenja na stvari. Ja kad vidim kako sada izgleda burza poželim PKD i to što prije. Previše se idiota nakotilo. Nije uopće platiti desetak % od zarade, ako ta zarada postoji. Ako će tržište ovako i dalje izgledati, ta zarada neće postojati. Drugim riječima – što manje idiota na burzi, to deblji moj džep, ma koliko suludo to zvučalo kolegama drukerima.

Vjera u fundamente je spas, ništa drugo

Hell is Empty and all the Devils are Here

Moram priznati da mi se ekipa koja se skupila na ovoj temi najviše sviđa na cijelom forumu. Možda sam previše subjektivan jer su mi dosta članova šire obitelji pomorci (i ja sam jednu godinu odradio). Kako bilo znam dosta toga i o dionici i o brodarstvu. Nemam je trenutno jer očekujem da će je negativan trend povući sa sobom. Ali u jednom trenutku će doći do decoupling-a i ova dionica će se odvojiti od sudbine većine. Onda ćemo se družiti intenzivnije.

Mirno more vam želim i velika podrška vašem pisanju [smiley2]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Moram priznati da mi se ekipa koja se skupila na ovoj temi najviše sviđa na cijelom forumu. Možda sam previše subjektivan jer su mi dosta članova šire obitelji pomorci (i ja sam jednu godinu odradio). Kako bilo znam dosta toga i o dionici i o brodarstvu. Nemam je trenutno jer očekujem da će je negativan trend povući sa sobom. Ali u jednom trenutku će doći do decoupling-a i ova dionica će se odvojiti od sudbine većine. Onda ćemo se družiti intenzivnije. Mirno more vam želim i velika podrška vašem pisanju [smiley2]

kad je to prijatelju da se i ja ukrcam. Može i onako okvirna cifra.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Vidim da se društvo nakon ove korekcije skroz promijenilo u ovoj dionici i to mi se vrlo svidja sve stari forumaši ,nevidim više postove od novih.To je dobar znak jer ćemo imati kome prodovati

SAM PROTIV SVIH

Ne znam kolega, ogromni su joj prometi. Ima ih jako puno što povlače dobit veću od 500%. Tehnička će mi pokazati trenutak kad će CROBEX u jednom smjeru a ATPL u drugom. Naravno ako se potvrdi downtrend. A ako sve ode gore, ovo će najbrže. Ali nisam optimista što se tržišta u cjelini tiče

U svakom slučaju kad osvanem ovdje, znat će se [smiley2]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Vidim da se društvo nakon ove korekcije skroz promijenilo u ovoj dionici i to mi se vrlo svidja sve stari forumaši ,nevidim više postove od novih.To je dobar znak jer ćemo imati kome prodovati

Pssst

Hell is Empty and all the Devils are Here

EXCEL MARITIME

cijena: 39,30$

Mkt Cap: 787.14M

P/E: 12.92

i pada i pada i pada…………i bdi se strmoglavljuje, i cijeli europa i svijet, al to sve nema veze! [smiley2]

bi li neko bio ljubazan da usporedi flotu atpla i ovoga i pokazatelje i tržišnu kapitalizaciju i da mi objasni zašto gore navedena firma kao primjer vrijedi toliko, a atpl bi trebao 50% više?

ne kažem da neće, ali zanima me objašnjenje pa da ga kupim natrag! [smiley11]

no ne žurim jer ne manjka ni prodavača ni kupaca, al tako je od 3800……… [smiley2]

Da, Budd, samo u slučaju ATPL postoji jedan dodatak….

…jer, kao i obično…u ovim zemljopisnim širinama moguće je da netko istovremeno ima dvostruku moć. Poslovnu i privatnu pa si može namještati svašta kupujući i prodajući naizmjenično. Na čiju štetu, zna se. Usput rečeno, neki to zovu i “sukob interesa”. No, ni to neće moći vječito…

Kako bilo, prije ili kasnije, zavisno od okolnosti na burzi, dogodit će se to “čudo od dionice” (Wunder-Aktie) i gledat ćemo ATPL na 4.000 kn i više. Bez obzira na PE koji “ne smije biti viši od 20” i cikličnost ili anti-cikličnost. Treba prepoznati trenutak kada se u životu događaju iznimne stvari koje nadilaze dosadašnje šablone. A to su u ovom slučaju vozarine koje su višestruko veće nego prije dvije godine. Čak i kad bi nešto otkliznule, bile bi još uvijek jako visoko.

Mali off-topic:
Vidim da se nekoliko kolega, a pogotovo jedan (Mislim da će se pogotovo taj kolega znati prepoznati.) javlja zadnjih nekoliko stranica odjednom prilično intenzivno za riječ (nakon što je valjda prodao pa bi volio da cijena padne) dok je prethodnih mjeseci samo šutio, gotovo da nitko nije niti znao za njega, gotovo ništa konstruktivnoga nije (na)pisao, a istovremeno je na sve strane mnoge bombardirao razno raznim upitima i privatnim porukama, “žicajući” informacije i ispitujući “ispod pulta” puls forumaša. Sada mu izgleda nešto nije pravo i sad se iznenada aktivirao…zanimljivo…

Ako mu nešto nije pravo, predlažem da se obrati XY-nu koji je sa svojih XX.000 komada lakoćom iskrcavao i svjesno rušio cijenu. Ne treba biti neki lumen da bi se shvatilo zašto…


Ali u jednom trenutku će doći do decoupling-a i ova dionica će se odvojiti od sudbine većine.

Potpisujem. Ljudi će primijetiti da ne može PE 20 uz vrlo dobru perspektivu za 2008. biti isto što i PE 40-50 ili više…bio sam nekoliko stranica ranije zamolio kolege da se nabroje dionice koje su u slično perspektivnoj situaciji kao ATPL pa je, ako se dobro sjećam bilo nabrojeno možda sveukupno najviše 5-6 dionica, a i to su neki međusobno osporavali.

Nije toliko bitno jesu li nabrojane bile ok ili ne, bitno je bilo to što nismo uspjeli sastaviti listu od 10-ak ili, hajde, 15-ak likvidnih dionica koje bi mogle stati uz rame ATPL-u, što po likvidnosti, što po financijskim brojkama , što po potencijalu zbog novih brodova itd.

Real Bear, nadam se da će se tvoje prognoze ostvariti i da ćeš svoj nick preimenovati u Real Bull [smiley2]

budući da je ovaj post išao mene bilo bi loše da ne reagiram……..

u svakom slučaju…………sretno istovaren iz svih dionica iako sam mogao i puno bolje, a ponajviše na ovoj di svi stalno koče cijenu, plaše, spuštaju radi dokupa, ne znam šta sve ne rade………… [smiley1]

ali burza nije znanstvena fantastika, postoje oni što prodaju i kupuju i cilj je zaradit, a ne dokazivat koliko smo pametni time što smo otkrili neku dionicu i sad smo kul što ona raste

ja sam na burzi od ine i prva dionica koju sam kupovao je upravo atpl ispod 1000kn

dosad sam zaradio i preko 1000% (tisuću) i budući da mi je cilj kao i pretpostavljam većini sudionika na burzi zarada osobnim neuspjehom smatram ne prepoznavanje signifikantnih pokazatelja i promjenu trenda dry brodara kad je atpl bio na 3650+

a da nisam slao privatne poruke nekima tipa vi strawinsky vjerojatno bi izasao odavno, a i da vam ne kvarim idilu od rusenja cijene bez obzira iz kojih to razloga neko radi jer mene ne zanimaju

a sto se tice mog pisanja na forumu ono je bilo zabranjeno donedavno, ali eto, nekim cudom mi je dopusteno pa ponovo pisem

a kad atpl bude na 4000+ budite svi sigurni da cu ja odavno bit u njemu i to sa 100% portfelja

aj bok! [smiley11]


Mali off-topic:
Vidim da se nekoliko kolega, a pogotovo jedan (Mislim da će se pogotovo taj kolega znati prepoznati.) javlja zadnjih nekoliko stranica odjednom prilično intenzivno za riječ (nakon što je valjda prodao pa bi volio da cijena padne) dok je prethodnih mjeseci samo šutio, gotovo da nitko nije niti znao za njega, gotovo ništa konstruktivnoga nije (na)pisao, a istovremeno je na sve strane mnoge bombardirao razno raznim upitima i privatnim porukama, “žicajući” informacije i ispitujući “ispod pulta” puls forumaša. Sada mu izgleda nešto nije pravo i sad se iznenada aktivirao…zanimljivo…

Ako mu nešto nije pravo, predlažem da se obrati XY-nu koji je sa svojih XX.000 komada lakoćom iskrcavao i svjesno rušio cijenu. Ne treba biti neki lumen da bi se shvatilo zašto…

da i citiram dio koji je išo mene i zbog čega zadnji post! [smiley2]

no mene su na nedavnom okupljanju mnogi ljudi upoznali i reko sam da ću se iskipat iz osobnih razloga i također rekao da mislim da je atpl odlična prilika ispod 3000 samo ne mogu u nečije tuđe ime pratit svjetska zbivanja i sve ostalo što mi rvati mislimo da ne utječe na našu burzu jer smo neka vrsta izoliranog otoka valjda i pomalo specifičan narod!

no sve utječe itekako, a najmanje ovi smiješni političari! [smiley11]


Vidim da se društvo nakon ove korekcije skroz promijenilo u ovoj dionici i to mi se vrlo svidja sve stari forumaši ,nevidim više postove od novih.To je dobar znak jer ćemo imati kome prodovati

Jedan relativno “novi”, koji ovo piše, misli ostati toliko dugo da postana “stari”.
Ak nemate što protiv kolega [smiley1]
A kao što sam već x puta naveo, ponovit ću, ono o bijelom odijelu i cipelama, da Vam se kolega izližu od nošenja [smiley1]
Pozdrav

New Report

Close