ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kakva panika,koji su to burzovni igraci ,,,,svaka cast,poslije deblokade idemo u plus.mali ali zeleni…



BDI-index se oporavio na samo 36,39% posto od svoje najviše vrijednosti, ako to prevedemo na ATPL ona bi sad trebala vrijediti bar 1500 kn. Ovo je još jedan od bitnih kriterija koji nam govor da je ATPL debelo podcijenjena i zato nemojmo paničariti.

Kolega racunica bas i ne ide tako. BDI je slika trenutnog stanja na spotu. TC ocrtava nesto duzu sliku. Pogledajte samo razliku Cape na spotu i jedna godina TC. Cape sam uzeo kao primjer jer su izazvali ovaj stampedo. Ista je stvar i sa Panamaxima. ATPL nema sve brodove na spotu. S toga iz nivoa BDI ne mozete racunati cijenu dionice.
[/quote]
Sorry dragi Techmann nisam želio biti bukvalan i staviti u potpunu korelaciju BDI i cijenu ATPL. Želio sam ovom usporedbom ironizirati mudrog novinara SEEBIZA koji je kukao nad BDI indeksom, da je rastao samo 36,39% od svoje rekordne razine, odnosno svega 600 ili 700% od nove godine, a ATPL je po njemu previsoko radi toga uzletjela nekih 80% od nove godine.

što se kasnije oglasi atpl da pojma nema o čemu je riječ zbog čega je došlo do pada, to će silovitiji biti ulet i podizanje atlantske. blokada sa 7 milja prometa.
treba smiriti promet, malo je pretjeran.
mislim da je bolje da se atpl što kasnije oglasi i da je što kasnije odblokiraju.


Prije kraja dana po mojem sljedi "gadan" push prema gore. Ovo je idealno za trejdere

nemoj biti toliko siguran.
pogotovo ako bdi malo ohladi, a ameri otvore u crvenom…

hate red

Di je nestao ask?

Top ask
CIJENA KOLIČINA
1.169,00 23
1.170,00 1
1.170,01 21
1.173,00 29
1.179,98 1
1.180,00 16
1.199,98 1
1.200,00 31
1.205,00 7
1.220,00 3

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Do kada će trajat blokada?

Crobex se je odbio od 50 % , a i ATPL će isto tako.

kada se nastavlja trgovanje dionicom………


kada se nastavlja trgovanje dionicom………

Dva sata nakon trasakcije zbog koje je nastala blokada, naravno, ako se ATPL ne otičuje ranije…
Znači – 12:32…

crobex nam se lagano oporavlja…ovo je bilo čisto sakaćenje i bježanje bez razloga glavom bez obzira…uvijek ću se pitati zašto ljudi ovo rade?

živjeli!!!

u 32

mi smo ipak zemlja slučaj


kada se nastavlja trgovanje dionicom………

12:32

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

krenulo u 12:32

stotka svima….



Hm, ne sviđa mi se ovo nikako
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

sutra bi moglo biti krvi do koljena
🙁

[/quote]

Dobro sam ja jučer imao osjećaj da mi se ono s padom US brodara nimalo ne sviđa.

Resistance is futile! You will be assimilated!

New Report

Close