ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

BLOKADA.

netko stavio iznad limita, sad će se blokirati sa 3 dionice

Lijepo..odlican promet,zdrava blokada.-.
Sam ti kolci,ali i dalje si gubitnik,u svakom smislu,i po svakom pitanju..

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Ajmo lagano u blokadu…

u blokadi…

na 4300 sve prodajem...

Naslovna

IMT?

Hehe, je da mi treba ovakvih još x blokada, al lipo za vidit…
Nekako mi lakše gledat ovu zelenu blokadu, crvenih smo se nagledali, financijski malo znači, al za moje nerve veliki odmor…

ne znam zašto se radujete blokadi, da je nije, sad bi već bila preko 700,00 kn

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Atlantska plovidba očekuje 150 mil. dolara dobiti do kraja 2008.

Do kraja godine očekuje se dobit veća od 150 milijuna dolara

Hina

Godina 2008. po ostvarenim financijskim rezultatima bit će najbolja godina u povijesti poslovanja dubrovačke brodarske tvrtke Atlantska plovidba, kazao je na današnjoj konferenciji za novinare predsjednik Uprave te tvrtke Ante Jerković.

Do kraja godine očekuje se dobit veća od 150 milijuna dolara. Na kraju listopada ove godine zabilježena je dobit od 158 milijuna dolara, od toga 151 milijun u pomorskom sektoru, no zbog krize očekuje se da će ta dobit na kraju godine biti nešto manja, rekao je Jerković.

Govoreći o prognozama za 2009. predsjednik Uprave Atlantske plovidbe kazao je kako se, ako vozarine ostanu na sadašnjoj razini, očekuje gubitak od 30 milijuna dolara.

Kad su u pitanju investicije u obnovu flote istaknuto je kako se u Vijetnamu trenutačno grade tri nova broda, te da se planira izgradnja još pet novih velikih brodova.

Od ostalih tvrtki, koje posluju u sastavu Atlantske plovidbe, istaknuto je da će zrakoplovna tvrtka Dubrovnik Airlines godinu završiti s pozitivnom nulom, Hotel Lapad će zbog investicija u rekonstrukciji godinu završiti s gubitkom, dok su hoteli Hilton Imperial i Putnička agencija Atlant poslovali u ovoj godini s dobrim rezultatima.

Bankamagazin

2008. 150 ml U$
2009. forecast -30 ml U$
2008.-2009. estimated net Income 120 ml U$ (150-30)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

draži je meni uvijek rasto od 10 i manje posto dnevno nego skakanje od 30 posto gore pa strmoglavljivanje 20 dole. godina je bila rekordna,sljedecu je vazno izgurat i u najgorem slucaju sa ovakvim gubitkom kakvog jerkovic navodi.

Good artists copy. Great artists steal.

kap. Jerković: "Vozarine su pale i sada se za brod panamaxa dobiva oko 3 tisuće dolara dnevno, što će, ukoliko ostane na tome, "gubitak" u sljedećoj godini biti oko 30 milijuna dolara."

vrlo pošteno rečeno od kapetana…trenutno stanje vozarina je lose ali meni se čini da to nebude baš tako zavrsilo…BDI je krenuo u oporavak i vjerojatno će se te vozarine u 2009. godini uprosječiti na bitno višoj razini…pitanje je dana kada će se sve tri komponente BDI-a pošteno zazeleniti… osobno vjerujem kako će poslovanje u 2009. biti bliže pozitivnoj nuli…znam da se ovo neće svidjeti onima koji još nisu ušli u dionicu (a imaju namjeru) ali mislim da je pred nama jedno sasvim lijepo razdoblje rasta…

Naslovna


jere rules!

čim otvori usta, on o "borbi za opstanak".

ali "ne u sljedećih dvije godine". [cool]

dugo nisam imao pojma kakvu sreću imamo s njim. dok nisam čuo laptala. zamislite da jerković tako govori. na forumu bi morali zaposliti držićologa da kontinentalcima prevodi.


kap. Jerković: "Vozarine su pale i sada se za brod panamaxa dobiva oko 3 tisuće dolara dnevno, što će, ukoliko ostane na tome, "gubitak" u sljedećoj godini biti oko 30 milijuna dolara."

vrlo pošteno rečeno od kapetana…trenutno stanje vozarina je lose ali meni se čini da to nebude baš tako zavrsilo…BDI je krenuo u oporavak i vjerojatno će se te vozarine u 2009. godini uprosječiti na bitno višoj razini…pitanje je dana kada će se sve tri komponente BDI-a pošteno zazeleniti… osobno vjerujem kako će poslovanje u 2009. biti bliže pozitivnoj nuli…znam da se ovo neće svidjeti onima koji još nisu ušli u dionicu (a imaju namjeru) ali mislim da je pred nama jedno sasvim lijepo razdoblje rasta…


Ma osono mislim da je ovo fantastična vijest. Ako ATPL bude imala samo 30 mil. gubitaka pri ovim cijenama….to znači da bi izdržala pet godina ovakve krize.

ATPL ide sutra dole.Već smo se nagledali ovakvih situacija kada se dionica zabije u strop, a onda joj se naglo izmaknu škale.Za sada nema snahe na ZSE-u koja bi cijelu situaciju dovela u mirnije vode.Ovo što sada gledamo je silovanje dionice dobre firme zbog zarade za marendu.Nitko ne kupuje ili ne prodaje stockove od po par stotina komada, najviše se trguje po nekoliko desetaka komada, što znači zaradu od parsto kuna minus brokerska provizija.Više gubite oči na monitorima nego što se isplati trgovati na ovako niskim razinama.

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

A što onda preporučaš?

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

New Report

Close