ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolege,

neznam jel gledamo ist izvjestaj:
dobit na razini 2014 godine ( svega 583 tisuce kuna veca)

-s time da koncesija za 2015 nije placena
-remont se ipak odvijao u Svicarskoj tako da sigurno nece biti jeftin…

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Kolege,

neznam jel gledamo ist izvjestaj:
dobit na razini 2014 godine ( svega 583 tisuce kuna veca)

-s time da koncesija za 2015 nije placena
-remont se ipak odvijao u Svicarskoj tako da sigurno nece biti jeftin…

Ovisi s koje točke gledate, mi koji smo tu od 2013 smo prezadovoljni, stalna i masna dividenda, velika zadržana dobit, planirana velika ulaganja.
Vi koji mislite ući sada, možete očekivati 5-10% godišnjeg rasta i dividendu 3%, za konzervativnog investitora fantazija, za ostale živa dosada.
Dobit je tu gdje je, iskorištene su sve porezne olakšice pa se mora platiti puni porez na dobit, a za sljedeću godini i koncesiju od cca 4-5 milijuna i remont. Vidi se u izvješću neka najava povećanja broja putnika, a možda i cijena karte, bez obzira na to puno mi je draže kako vide budućnost tvrtke, novi stambeno poslovni projekt te širenje poslovanja na druge djelatnosti a da ne spominjemo centar vanka grada te udio u jadranskim luksuznim hotelima.
Ja sam prezadovoljan stanjem, a ove godine idem i na skupštinu(jedva čekam).

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]



Kolege,

neznam jel gledamo ist izvjestaj:
dobit na razini 2014 godine ( svega 583 tisuce kuna veca)

-s time da koncesija za 2015 nije placena
-remont se ipak odvijao u Svicarskoj tako da sigurno nece biti jeftin…

Ovisi s koje točke gledate, mi koji smo tu od 2013 smo prezadovoljni, stalna i masna dividenda, velika zadržana dobit, planirana velika ulaganja.
Vi koji mislite ući sada, možete očekivati 5-10% godišnjeg rasta i dividendu 3%, za konzervativnog investitora fantazija, za ostale živa dosada.
Dobit je tu gdje je, iskorištene su sve porezne olakšice pa se mora platiti puni porez na dobit, a za sljedeću godini i koncesiju od cca 4-5 milijuna i remont. Vidi se u izvješću neka najava povećanja broja putnika, a možda i cijena karte, bez obzira na to puno mi je draže kako vide budućnost tvrtke, novi stambeno poslovni projekt te širenje poslovanja na druge djelatnosti a da ne spominjemo centar vanka grada te udio u jadranskim luksuznim hotelima.
Ja sam prezadovoljan stanjem, a ove godine idem i na skupštinu(jedva čekam).
[/quote]

Kolega,
ako Vas zadovoljava godisnji rast dobiti od 2.23% tojest ako vjerujete da ovu razinu cijene trgovanja opravdava minimalni rast/stagnacija.

A da ne spominjem da ce trosak remonta u Svicarskoj i “out of service” zicare najvjerojatnije zacrveniti Q1 2016. I da ne spominjem retroaktivno placanje koncesije za 2015.g. koji ce se “osjetiti” u Q2…

Jedno je biti “pozitivac” kao osoba a druga stvar je puhati u prenapuhani balon koji ce se sada kada su neke stvari jasnije (npr. koncesija itd…) poceti lagano prazniti.

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Odlična dionica. Al povrat od 4% na ovim cijenama više nije toliko atraktivan prinos….




Kolege,

neznam jel gledamo ist izvjestaj:
dobit na razini 2014 godine ( svega 583 tisuce kuna veca)

-s time da koncesija za 2015 nije placena
-remont se ipak odvijao u Svicarskoj tako da sigurno nece biti jeftin…

Ovisi s koje točke gledate, mi koji smo tu od 2013 smo prezadovoljni, stalna i masna dividenda, velika zadržana dobit, planirana velika ulaganja.
Vi koji mislite ući sada, možete očekivati 5-10% godišnjeg rasta i dividendu 3%, za konzervativnog investitora fantazija, za ostale živa dosada.
Dobit je tu gdje je, iskorištene su sve porezne olakšice pa se mora platiti puni porez na dobit, a za sljedeću godini i koncesiju od cca 4-5 milijuna i remont. Vidi se u izvješću neka najava povećanja broja putnika, a možda i cijena karte, bez obzira na to puno mi je draže kako vide budućnost tvrtke, novi stambeno poslovni projekt te širenje poslovanja na druge djelatnosti a da ne spominjemo centar vanka grada te udio u jadranskim luksuznim hotelima.
Ja sam prezadovoljan stanjem, a ove godine idem i na skupštinu(jedva čekam).
[/quote]

Kolega,
ako Vas zadovoljava godisnji rast dobiti od 2.23% tojest ako vjerujete da ovu razinu cijene trgovanja opravdava minimalni rast/stagnacija.

A da ne spominjem da ce trosak remonta u Svicarskoj i "out of service" zicare najvjerojatnije zacrveniti Q1 2016. I da ne spominjem retroaktivno placanje koncesije za 2015.g. koji ce se "osjetiti" u Q2…

Jedno je biti "pozitivac" kao osoba a druga stvar je puhati u prenapuhani balon koji ce se sada kada su neke stvari jasnije (npr. koncesija itd…) poceti lagano prazniti.

[/quote]

Kolega Balon drago mi je da ste opet ovdje,

sad već par tjedana izbjegavate komentirati tablicu turista po kojoj je ATLN ima najniže valuacije. Glavno da je neargumentirano balon i dalje prisutan.

Da ste financijski pismeni u izvještajima bi vidjeli da su u 2014. godini imali prodaje nekretnina u iznosu od 4 milijuna kuna koji je podigao prihode i dobit.

Pogledajte u izvještaju tablicu u kojoj su podijeljeni prihodi na nekretnine i žičaru. Rast prihoda od nekretnina 10%, a rast prihoda od žičare 17%. Znači unatoč tome što u 2015. nemaju prihode od prodaje nekretnina imaju veće ukupne prihode jer su ih nadoknadili rastom redovnog poslovanja.
U ovoj godini su podigli cijene od 9% do 16% + Dubrovnik će imati veći broj turista, tako da će nadoknaditi koncesiju (ako se u ovoj godini uopće uvede).

Također, Jadranske luksuzne hotele (imaju udio od 4,4%) gledano kroz dobiti iz 2014. godine vrednuju po P/E 15, dok je dobit u 2015. vrlo vjerojatno bila još veća, tako da ove hotele vode po realno najnižim valuacijama u odnosu na hrvatske turističke firme na ZSE.

Što se tiče rasta dobiti izbacite one-off utjecaj nekretnine u 2014. pa ćete vidjeti pravi rast dobiti.

Ova dionica više ne pruža potencijal koji je pružala prije godinu i pol, ali da je jedna od turističkih kompanija s najnižim valuacijama to teško da itko može osporiti.

Kad se odbije 4.2 milijuna kuna jednokratnih prihoda od prodaje nekretnine u 2014., ispada da je operativna dobit u 2015. rasla gotovo 35% prije oporezivanja! (24.8m kn u 2014. nasuprot 33.4m kn u 2015.).
Ovo je nevjerojatno dobar rezultat, pogotovo za biznis za koji forumski drukeri već godinama govore da “nema kamo rasti”. 🙂
Operativni rezultat nakon oporezivanja je nešto lošiji, jer se porezna obaveza povećala za čak 4m kn u 2015., ali je rast dobiti nakon poreza svejedno oko fantastičnih 20%.

Preporučio bih čitateljima da sami provjere brojke i postotke iz izvještaja, a ne oslanjaju se na polupismene drukere koji nisu sposobni odbiti ni jednokratne prihode da bi ispravno izračunali rast, pa im je jedna od najjeftinijih dionica s najbrže rastućim prihodima “prepreskupa”. 🙂

MrKikinho, 12.04.2016. u 21:39
Kolega Balon drago mi je da ste opet ovdje,

sad već par tjedana izbjegavate komentirati tablicu turista po kojoj je ATLN ima najniže valuacije. Glavno da je neargumentirano balon i dalje prisutan.

Da ste financijski pismeni u izvještajima bi vidjeli da su u 2014. godini imali prodaje nekretnina u iznosu od 4 milijuna kuna koji je podigao prihode i dobit.

Pogledajte u izvještaju tablicu u kojoj su podijeljeni prihodi na nekretnine i žičaru. Rast prihoda od nekretnina 10%, a rast prihoda od žičare 17%. Znači unatoč tome što u 2015. nemaju prihode od prodaje nekretnina imaju veće ukupne prihode jer su ih nadoknadili rastom redovnog poslovanja.
U ovoj godini su podigli cijene od 9% do 16% + Dubrovnik će imati veći broj turista, tako da će nadoknaditi koncesiju (ako se u ovoj godini uopće uvede).

Također, Jadranske luksuzne hotele (imaju udio od 4,4%) gledano kroz dobiti iz 2014. godine vrednuju po P/E 15, dok je dobit u 2015. vrlo vjerojatno bila još veća, tako da ove hotele vode po realno najnižim valuacijama u odnosu na hrvatske turističke firme na ZSE.

Što se tiče rasta dobiti izbacite one-off utjecaj nekretnine u 2014. pa ćete vidjeti pravi rast dobiti.

Ova dionica više ne pruža potencijal koji je pružala prije godinu i pol, ali da je jedna od turističkih kompanija s najnižim valuacijama to teško da itko može osporiti.

Evo kolega da Vam se najprije ispricam zbog “neodgovaranja” na post (iako sam smisao postanja je da medjusobno djelimo informacije o ATLN-u a ne da ulazimo u neka osobna prepucavanja i time zamaramo ostale kolege, cineci “thread” nezanimljivim!). Pokusat cu utjecati na moderatore da mi se promjeni ime u “Mr.Balon ex Mr.Kikinho”!

E sad da budem malo ozbiljniji. ATLN kao tvrtka je vrhunska prica sa nevjerojatnom dugorocnom stabilnoscu poslovanja i sa rjetko vidjenom perspektivom odrzivog “zdravog” povecanja dobiti nakon oporezivanja. Cinjenica je da je ATLN kao dionica sasvim druga prica iskljucivo zbog cijene po kojoj se sada trguje! Tojest “lavina” pozitivnih vijesti je stvorila neprirodnu euforiju oko ove dionice sto za rezultat daje precjenjene cijene po kojima se sada trguje. Posto svaki kupac kupovinom odredjenog vrijednosnog papira ocekuje minimalni godisnji prinos od 3-4% dolazi se do zakljucka da je ovaj vrijednosni papir neperspektivan!

Sto se blize buducnosti tice sam predlozeni iznos dividende daje jasne informacije da se sa projektom “centar iza grada” nece krenuti tako skoro (besmisleno bi bilo povecavati iznos dividende kada bi se islo u REALIZACIJU takvog projekta!

Sto se tice pisanja odredjenih kolega – nazivanje mene “financijski nepismenim” i “polupismenim drukerom” htio bih im ukazati da to vise govori o njima samima nego o meni i usput bih htio naglasiti da pojedinci kada vide da nemaju vise argumenata pocinju sa vrijedjanjem.
I isto tako bih htio ukazati odredjenim kolegama da je naziv ovog thread-a ATLN a ne “zicara Dubrovnik” i da svidjalo se to njima ili ne dobit nakon oporezivanja ne iskazujem “ja” osobno nego sluzbeni ATLN.

P.S. ispricavam se ostalim kolegama ako sam djelomicno “privatizirao” prostor na forumu za argumentiranim “obracunom” sa osobama koji mi nadjenjuju nadimke “financijski nepismen” i “polupismeni druker”.

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Evo, opet nijedan konkretan argument zašto bi ta dionica bila precijenjena, ali i dalje se tvrdi da jest.
Jel možda zbog:

1) P/E = 13.5
2) ROE = 12%
3) rasta operativne dobiti od 35% prije poreza?
4) rasta operativne dobiti od 20% nakon poreza?
5) duga koji je samo 6% kapitala?
6) meteora koji će uskoro pasti na žičaru?

Kojom matematikom se od ovih brojki dođe do porasta 3-4% godišnje u budućnosti?
Molim te, MrDrukinho, pojasni nam. 🙂

da, tih nekoliko milijuna više za divku će im stvarno faliti za buduće projekte!! nemojte biti smiješni! pogledajte planirane projekte, možda bude jasnije.



Jel ima neko informacije gdje su gondole bile na remontu? Koliko ja znam zicara je kupljena u Svicarskoj. Po logici stvari – gondole su transportirane do Svicarske. Jedino sto Svicarci nisu bas najjeftiniji. Ne gine trosak remonta od par stotina tisuca EURA…


logika vam je vrhunska kolega. vi i vlastiti automobil servisirate u zemlji proizvodnje. sigurno je sigurno pa koliko košta da košta.
[/quote]

Ispricavam se jos jedanput za “privatiziranje” thread-a ali nisam mogao izdrzati.

Ovim putem bih pozvao kolegu verdi-ja da svojim pametnim dosjetkama i posalicama ucini ovo vrijeme cekanja na izvjestaj (citaj – informaciju o tome koliko miljuncica kn ce kostati remont u Svici) puno veselijim, zabavnijim, zanimljivijim…

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Postojeće kabine (gondole) su izrezane, i dodan im je još jedan segment, i ponovno spojene, dakle u njima sada ima više prostora, udobnije su, ali broj mjesta je ostao jednak.

Andro pravi pritisak da se rjesi pitanje koncesije!
Izgleda da ce koncesijska naknada za 2015. godinu biti naplacena u Q2 2016. Pogotovo sada kada Oreskovic zeli ojacati svoju politicku poziciju populistickim potezima!
http://www.portaloko.hr/clanak/gradonacelnik-pisao-premijeru-na-temu-zicare/0/85596/

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

New Report

Close