ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Investimire,
Ljetos sam na ovoj temi napisao prvi post referirajući se na pisanje Ivana Oreškovića kako je u ovoj dionici all in. Biti all in u ovoj dionici znači izlagati se ne samo riziku jedne firme već i riziku jednog posla budući da većinu prihoda ATLN čini žičara. Takvo investiranje je nepromišljeno i na kraju gotovo uvijek završava gubitkom. Vaš veliki problem je što burzu poistovjećujete s kockarnicom i ne želite učiti. Komunikacija s vama nema nikakvog smisla jer koristite jedan ulični rječnik te se od vas ne može pročitati apsolutno ništa korisno. Shvatite da naše pisanje ovdje neće nikada imati nikakav utjecaj na dionicu, to može imati samo poslovanje koje će u ovoj godini biti sigurno puno, puno lošije nego 2013. Ono zbog čega ljudi pišu na forumima je zapravo želja da nešto nauče i pročitaju tuđa mišljenja i iskustva. Vi ne želite čuti ničije mišljenje, a ego vam brani da učite na tuđim iskustvima. Sve dok se ne naučite malo poniznosti i pristojnosti na burzi ćete prosipati novac i vrijeme. Sami procijenite koliko vam se to isplati.

Opet kes ubica. Kakve veze ima marza po dionici? atln ukupno ima prihod 12 kn, na cijenu 60 kn i na to ide vasa velika marza. No imate firme koje npr na 100kn vrijednost dionice ostvare prihod 200kn i imaju 5 puta manju marzu od atln, no sve zajedno daje puno veci povrat nego kod atln.

To nije nužno točno, firma koja ima 200kn po dionici i pri tome ima puno manju maržu ne mora značiti da ima veći povrat, samo ima stabilniji prihod i garanciju da joj se ovako nešto neće dogoditi….

Pričam o dionicama tipa kao Mercator ili Konzum…

Nego, ima li netko više informacija oko ATLN? Čitam da je ovo samo pritisak grada na ATLN da se već jednom dogovore oko naknade za koncesiju koju ATLN ni dan danas ne plaća!?

A i ne vidim razlog zašto bi plaćao kada po tome pitanju nisu još doneseni svi zakoni…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

mislio dokupljivati koristeci prividno los izvjestaj. nakon problema s lokacijskom ocekujem da ce se to rjesiti, ali da ce brkove omastiti na prihodima atln-a i ovi ispod zice a ne samo grad.
Moguce reakcije su bile:
cekaj i trpi,
rezi i bjezi,
rezi i bjezi pa se vrati.
Odabrao sam trece, unaprijed granicu vrlo prihvatljivog gubitka stavio na 47, tu i zastalo, uspio izaci, pustam si clash u pozadini (should I stay or should I go). schwarzy be rekao I’ll be back.

Nakon presude o poništenju lokacijske dozvole za žičaru: Rješenje u korist Grada Dubrovnika ili nova žičara

http://www.dubrovackidnevnik.hr/hr/clanak/nakon-presude-o-ponistenju-lokacijske-dozvole-za-zicaru-rjesenje-u-korist-grada-dubrovnika-ili-nova-zicara-na-vatrogascima.html

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Malo sam se informirao o svemu…pa da vas izvjestim…

1. poništena je lokacijska dozvola, što iz toga proizlazi da je poništena i građevinska dozvola, što onda znači da nema ni uporabne dozvole
2. pitanje je da li žičara smije raditi bez uporabne dozvole, a kamoli bez građevinske ili lokacijske
3. Obitelji Haklička, Arsete, Dželetović, Hadžiahmetović, Hadrović, Gojavić, Bašić, Anke i Nade Ljumović, Kvestić i Knežević, koje imaju kuće ispod žičare žele biti stranka u postupku jer smatraju da trebaju dobiti naknadu štete procijenivši kako će joj vrijednost nekretnine pasti za 10 posto zbog žičare iznad njihovih kuća
4. sad i grad Dubrovnik ne žali samo tako dati novu lokacijsku dozvolu, već time ucjenjuju ATLN da se u sklopu toga riješi i pitanje koncesija koja bi iznosila 10-25%

Sami donesit zaključke…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


mislio dokupljivati koristeci prividno los izvjestaj. nakon problema s lokacijskom ocekujem da ce se to rjesiti, ali da ce brkove omastiti na prihodima atln-a i ovi ispod zice a ne samo grad.
Moguce reakcije su bile:
cekaj i trpi,
rezi i bjezi,
rezi i bjezi pa se vrati.
Odabrao sam trece, unaprijed granicu vrlo prihvatljivog gubitka stavio na 47, tu i zastalo, uspio izaci, pustam si clash u pozadini (should I stay or should I go). schwarzy be rekao I'll be back.

drago mi je vidjeti da ima ovdje ljudi koji znaju koristiti mozak. inače većina sjedi ičeka neki druk – stigli kupci za dioki, ruše atln itd.
sad naravno nije pametno kupovati. da mi je znati koliko će krdo srušiti cijenu pa da tu čekam, ali samo puste želje.

nevens – što god ljudi rade, rade s razlogom. ja bih procijenio da su vasi razlozi sebični – vi naime želite zaraditi, a poznajete grobex, znate krdo. i moji razlozi su sebični, bože moj. ali mene impresionira samo jedno – keš, keš, keš. iz godine u godinu. i tu je atln numero uno. a vama sretno. mislim da ćew pasti još i više, možda i do 40, ipak je grobex, tu možete jeftino kupiti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Malo sam se informirao o svemu…pa da vas izvjestim…

1. poništena je lokacijska dozvola, što iz toga proizlazi da je poništena i građevinska dozvola, što onda znači da nema ni uporabne dozvole
2. pitanje je da li žičara smije raditi bez uporabne dozvole, a kamoli bez građevinske ili lokacijske
3. Obitelji Haklička, Arsete, Dželetović, Hadžiahmetović, Hadrović, Gojavić, Bašić, Anke i Nade Ljumović, Kvestić i Knežević, koje imaju kuće ispod žičare žele biti stranka u postupku jer smatraju da trebaju dobiti naknadu štete procijenivši kako će joj vrijednost nekretnine pasti za 10 posto zbog žičare iznad njihovih kuća
4. sad i grad Dubrovnik ne žali samo tako dati novu lokacijsku dozvolu, već time ucjenjuju ATLN da se u sklopu toga riješi i pitanje koncesija koja bi iznosila 10-25%

Sami donesit zaključke…

Zaključak je da u banana državi ima malo uspješnih i profitabilnih priča kao što je žičara pa ostale ribe ili žabe u bari pokušavaju omastiti brk čim više i uzeti svoj dio kolača.
Po svemu sudeći zlatno doba ATLN je završeno,ko je jamio jamio…i dalje će to biti uspješna prića za Hr prilike ali zaboravite tu na neki kapitalni dobitak,ovo je sada samo jedna prosječna,ničim posebna dionica i to je sve.

"Only dead fish swim with the stream"

ajmo ljudi, bageri dolaze. evo na hrtu već pokazuju gondole gdje plamte i dubrovčani veselo plešu oko njih. ražanj nigdje ne vidim za upravu, ali mora da je tu negdje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Malo sam se informirao o svemu…pa da vas izvjestim…

1. poništena je lokacijska dozvola, što iz toga proizlazi da je poništena i građevinska dozvola, što onda znači da nema ni uporabne dozvole
2. pitanje je da li žičara smije raditi bez uporabne dozvole, a kamoli bez građevinske ili lokacijske
3. Obitelji Haklička, Arsete, Dželetović, Hadžiahmetović, Hadrović, Gojavić, Bašić, Anke i Nade Ljumović, Kvestić i Knežević, koje imaju kuće ispod žičare žele biti stranka u postupku jer smatraju da trebaju dobiti naknadu štete procijenivši kako će joj vrijednost nekretnine pasti za 10 posto zbog žičare iznad njihovih kuća
4. sad i grad Dubrovnik ne žali samo tako dati novu lokacijsku dozvolu, već time ucjenjuju ATLN da se u sklopu toga riješi i pitanje koncesija koja bi iznosila 10-25%

Sami donesit zaključke…

Zaključak je da u banana državi ima malo uspješnih i profitabilnih priča kao što je žičara pa ostale ribe ili žabe u bari pokušavaju omastiti brk čim više i uzeti svoj dio kolača.
Po svemu sudeći zlatno doba ATLN je završeno,ko je jamio jamio…i dalje će to biti uspješna prića za Hr prilike ali zaboravite tu na neki kapitalni dobitak,ovo je sada samo jedna prosječna,ničim posebna dionica i to je sve.
[/quote]

jao kolega, da mi vi niste otvorili oči ja bih još živio u zabludi. atln je ništa posebno, dubrovnik je ništa posebno, turizam je ništa posebno. živio dioki, živila magma – tu će biti meda i mlijeka.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




Malo sam se informirao o svemu…pa da vas izvjestim…

1. poništena je lokacijska dozvola, što iz toga proizlazi da je poništena i građevinska dozvola, što onda znači da nema ni uporabne dozvole
2. pitanje je da li žičara smije raditi bez uporabne dozvole, a kamoli bez građevinske ili lokacijske
3. Obitelji Haklička, Arsete, Dželetović, Hadžiahmetović, Hadrović, Gojavić, Bašić, Anke i Nade Ljumović, Kvestić i Knežević, koje imaju kuće ispod žičare žele biti stranka u postupku jer smatraju da trebaju dobiti naknadu štete procijenivši kako će joj vrijednost nekretnine pasti za 10 posto zbog žičare iznad njihovih kuća
4. sad i grad Dubrovnik ne žali samo tako dati novu lokacijsku dozvolu, već time ucjenjuju ATLN da se u sklopu toga riješi i pitanje koncesija koja bi iznosila 10-25%

Sami donesit zaključke…

Zaključak je da u banana državi ima malo uspješnih i profitabilnih priča kao što je žičara pa ostale ribe ili žabe u bari pokušavaju omastiti brk čim više i uzeti svoj dio kolača.
Po svemu sudeći zlatno doba ATLN je završeno,ko je jamio jamio…i dalje će to biti uspješna prića za Hr prilike ali zaboravite tu na neki kapitalni dobitak,ovo je sada samo jedna prosječna,ničim posebna dionica i to je sve.
[/quote]

jao kolega, da mi vi niste otvorili oči ja bih još živio u zabludi. atln je ništa posebno, dubrovnik je ništa posebno, turizam je ništa posebno. živio dioki, živila magma – tu će biti meda i mlijeka.
[/quote]

Kolega,vi ste malo nervozni?

"Only dead fish swim with the stream"

ništa strašno-postupak će se ponoviti-atln opet će dobiti sve dozvole a do tada nastavlja se sa radom. samo prilika za jeftin dokup-

New Report

Close