ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li ARNT vrijedi tih para na burzi kolika mu je trenutna cijena, nemam pojma a i ne zanima me. Ja govorim o njihovoj viziji i izvođenju turizma u Puli a to je čisti vašar turizam, bez uma, razuma i ideje šta i kako napraviti. I ništa drugo nisam rekao, niti sam komentirao cijenu, niti navodio brojke, i slično. A ova nova uprava je tu već neko vrijeme, imali su vremena nešto pokrenuti i napraviti. Koji im je za sada domet?
Rekonstrukcija jednog hotela, ostalo je jedna velika nula … Dok je Poreč i Rovinj za ovo doba godine prepun turista (i to ne dnevnih, što je lako utvrditi uvidom u parkinge pred hotelima), a to ćemo uostalom vidjeti u Q4, u Puli je pustara … pa vi vidite …

Prije nekoliko minuta je bila kratka reportaža na tv-u o postsezoni u Istri i kaže novinarka da trenutno boravi oko 22.000 turista u Istri (obzirom na novi sustav prijave u TZ, taj podatak bi trebao biti vjerodostojan). Pa sad Vi pogodite gdje su, u kojim mjestima u Istri … ja znam gdje nisu …


Da li ARNT vrijedi tih para na burzi kolika mu je trenutna cijena, nemam pojma a i ne zanima me…

Ajme. Kako da onda uopće razgovaramo na ovoj temi?

Ova stranica je nekako ispala za liječenje frustracija, forum o dionicama na kojem u sto rečenica imamo dvije brojke ali zato ima puno opisa krajolika i totalno krivo postavljenih teza.

Samo da odgovorim na prozivke i ne javljam se do izvještaja da vas ne zamaram s drukanjem.


@Sisoje

Ne znam gdje sam to rekao da za druge kompanije nije pa slobodno potražite, ako jesam ispričati ću se. Ja mislim da će biti odlični a vi mislite da neće, to je isto u redu. Samo razlika je što sam ja sve do sada potkrijepio s brojkama za razliku od vas koji niste ništa napisali.

Drukanje je kada netko svjesno laže ili iznosi podatke i činjenice koji se ne mogu provjeriti već se treba vjerovati na riječ, ja sam ovdje sve što sam napisao linkao i naveo gdje sam našao. I to još od prošle godine, uključujući i kombinacije oko spajanja gdje sam mogao puno faliti i ispasti smiješan. Ali pisao sam više iz vježbe jer sam vidio da je priča kompleksna i izazovna za shvatiti

Drugo, ok je da netko kaže da sam drukao na alfabetima ili LRHC gdje nema likvidnosti pa se još može utjecati na cijenu, ali ovdje gdje imamo mirovince i dva market makera koji zajedno kotiraju 250-300 tis kuna u svakom trenutku… Ta optužba vam je u najmanju ruku smiješna, čak i suluda. Ako vas baš zanima osobno sam za svakih 10 kn cijene gore/dole lakši/teži za 20.000 kn a ulaz mi je debelo ispod ove cijene tako da mi niti treba drukanje niti mislim izlaziti na 500 kn pa da mi nešto znači. A drugo, nađite neku dionicu gdje sam nešto izmišljao ili navlačio bez argumenata…

Što se tiče drugog posta, ako gledate ttm jasno vam je da uzimate bilancu sa kompletnim dugom koji je nastao kao posljedica preuzimanja kompletnih operacija, a s druge strane te operacije još nisu prošle ni približno kroz RDG (ne drukam, samo ukazujem na grešku). Otud vam dolazi ta skupoća, predstavljate se kao znalac pa čudno da vam tako nešto banalno promakne. Otkad su PPHE financijaši, nešto sam propustio?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@Setac

Vezano za naknade i kamate GS-u nebitne su vam činjenice koje imaju direktan pozitivan utjecaj na RDG i profitabilnost (pisao sam koliko i za sada se pokazalo da nisam fulao), ali vam je presudno što kaže Kukurin i to uzimate kao sveto pismo bez preispitivanja.

A ne uzimate u obzir da 28.07. Kukurin kupuje dionice po 44 kn (samo 10% ispod ATH) za 880.000 kuna, a 05.09. objavljuju ovo što navodite za obustavu dijela investicija. Za pretpostaviti je da se takva objava nazirala samo mjesec dana prije i da je on znao za nju, to znači ili da je on bio neuračunljiv kada je kupovao dionice ili da ste malo precijenili tu objavu. Ja mislim da je ovo drugo (to umanjenje nije ni 20% planiranih investicija) i da im nije država ništa kriva već su htjeli bolju sliku kod dioničara, uopće je smiješan cijeli taj istup u medije i brzo su zašutili kada ih je Marić oprao.

Da opet ne bude da drukam, na RIVP-u sam pojedinačno zaradio daleko najviše od svih dionica otkad investiram ali svejedno ne znači da ne treba prestati razmišljati svojom glavom. Pogotovo ako se sjetite što su radili prije par godina zbog spajanja ili ako se ne sjećate tako davno onda što su radili kod dividende i petljanja s cijenom kako bi samo pravnim osobama (njima) odgovarala nematerijalna dividenda (KressoM se neće složiti  ). Fenomenalna kompanija ali ih ne doživljavam kao neke svece bez obzira što su se značajno popravili u odnosu na prije 4-5 godina.

EV/EBITDA za hotele vani koje ste naveli je sigurno bio puno viši zbog onog famoznog EBITDAR kod njemačkih operacija (danas toga više nema) tako da si provjerite podatke. Također nastupate kao veliki znalac i baratate s EV/EBITDA jer je popularan postao bez da ga razumijete, isto kao i @sisoje zanemarili ste kako je nastao dug koji je odmah u bilanci dok ćemo pravi EBITDA tek vidjeti (I nikako nije ni 15 koliko pišete, ni generičkih 17,83 koliko stoji na mojedionice). A možda i razumijete ali namjerno izvrćete, u tom slučaju se ispričavam. Taj pokazatelj je ionako ovdje nespretan, puno je pogodniji za preuzimanja o čemu je već svašta napisano i objašnjeno.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@Grga

Iskreno, vas mi je žao jer prvo od svoje neke lokalne frustracije i nezadovoljstva ne vidite šumu od drveća, a s druge strane ulažete vlastite novce bez da razumijete osnove osnova. A još sam vam i privatno probao objasniti kada ste me napali sa svakakvim nebulozama, ali i dalje pišete svakakve nebuloze…

– Uprava radi prema željama vlasnika, ne svojim, tako da su ovdje tek od prošle godine. Dok je vlasnik bio GS zajednički udio je bio cca 75%, od čega PPHE 20% što indirektno znači samo 15% vlasništva i gotovo pa nikakav utjecaj. Dakle, GS je bio taj koji je godinama zapostavljao ARNT i nije htio ulagati
– Radovi ne mogu krenuti u jeku turističke sezone, kada bi i htjeli zakon im to ne dopušta. Malo čudno da vi kao domaćin to ne znate
– Dokapitalizacija iz istog razloga po tom pitanju ništa nije promijenila, bude iza ljeta kada kreću radovi koje su naveli na GS. Promijenilo se zato po pitanju duga ali vi ne čitati izvještaje pa niste primijetili
– Brioni nisu 100% njihovi, situacija nije čista za sada zbog Države a to bi isto kao domaćini trebali znati bolje nego mi (kod RIVP vam je to u redu, a ovdje nije pa ste malo i subjektivni)
– Dok vas praksa uvjeri cijena neće biti ovakva pa više nećete htjeti kupiti dionice (ali možda vam Ledo bude opet dostupan)
– Dođite na skupštinu i predložite da uređuju ceste po Puli, sigurno će biti oduševeljeni i Uprava i ostali i dioničari
– Novci su na računu, otvorite bilancu i onda pri dnu aktive
– Ovo s Agrokorm je posebna priča, ovdje pričati o magli a u Prospektu i izvještajima novog vlasnika imate za svaku lipu duga objašnjenje u detalje. Kamata, valutna izloženost, ročnost, kolaterali, čak i covenanti koje niti očajnici iz PSN ne objavljuju… S druge strane, kod Agrokorovih kompanija nikada nije postojala analitika već nagađanje o barem 50% toga čak i ako se razumijete u izvještaje. Tako da niste nikakvu istinu ponudili nego ste ju malo prekasno i na bolan način saznali. Dok sam na BLJE, VPIK, ZVZD i nekim Agrokorovim dobavljačima objašnjavao te stvari isto je bilo da sam druker i lažni dobročinitelj, slobodno prolistajte. Ali nema veze, svatko investira za sebe. I ne razbijajte glavu zbog tih gubitaka, gledajte to kao plaćenu školu investiranja.
– Volio bi da nam iznesete stvarno stanje ali u brojkama molim vas, onako kako sam vam probao objasniti privatno. Ovo s cestama i rasvjetom po gradu i stanovništvom koje je nezadovoljno s gradonačelnikom je malo teško kvantificirati.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ValueWalk

Moram priznati da ste si stvarno dali truda ovdje svašta napisati, ali komentirati ću samo bitno ;
1 Brioni su njhovi, Riviera je vojni problem. Odnosno i nije problem, ali ARNT ne želi ništa platiti pa je problem
2. Iz prve ruke znam što se događa, a događa se ništa
3. Vlasnik ima 90 god.
4, Plan Briona je za sada pao jer su ponude previsoke ( nadali su se uložiti za 3/4 zvjezdice, a dobiti 5 zvjezdica )
5. Osim toga plana koji je u zraku s Brionima, ostalih planova nema. Takovo je stanje danas, idući mjesec neznam .

Na upit medija kako mogu očekivati gosta od 5 zvjezdica u Brionima, a koji je koji metar udaljen od plaže, a gost ode na plažu s 1 zvjezdicom i zabavlja se sadržajem kompleksa s 2 zvjezdice, odgovor je da pomorsko dobro nije njihovo, a u tuđu imovinu ne ulažu.

Činjenično stanje je da su kapaciteti ove sezone bilo porilično puni, mahom novih gostiju privučenih makeupom , ali vrlo nezadovoljnih sadržajem i kvalitetom izvan kreveta.
Ugovorni kooperanti ARNT koji čine izvanpasijonski sadržaj vrlo nezadovoljnji.

Iako nemam dionice ARNT, niti ću imati, mislim da je moj interes daleko veći od vašeg u uspjeh ove trvtke i podizanja sadržaja i usluga na 5 zvjezdica.
Međutim ,za sada, nula bodova.

Value ne osvrći se na piskaranja tih depresivaca već piši samo dalje

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Kolegice Bogata, mene od ARNT zanima samo da se ponaša u gradu Puli društveno odgovorno, onako kako to čine Maistra, Plava laguna i Valamar tamo gdje imaju svoje objekte i gdje rade i zarađuju. A ARNT čini sve suprotno, a nažalost on je nosioc turizma ovdje dole na jugu. I zato smatram da imam pravo dati svoje mišljenje o istome ovdje na ovoj temi. A ako ćete vi i ostali što se ovdje pjenite kad Vam kažem da je to firma u q.rcu zaraditi na njenim dionicama, meni drago. I ništa više od toga. Lp iz Pule ….

Nije jučer prošlo…


@mjanko5

Kao što kaže @bogata ako vam nisu bitni termini kao cijena, vrijednost i sl. onda ste na krivom forumu i samo se bezveze živcirate. A možete i nešto probati za vježbu.

Pogledajte (ne ono što sam ja pisao jer je to drukanje) kako je ARNT sa takvim jadnim kapacitetima kako kažete radila do sada (brojke, financijski rezultati…), kakav tu očito postoji kapacitet kada i vi sami kao domaćin to kažete, te kako bi sve to onda moglo izgledati kada se provedu najavljene investicije.

Kažete slavodobitno da nikada niste razmatrali kupnju ARNT, pogledajte malo graf unatrag pet godina pa vidite da li trebate biti sretni zbog toga. Isto tako, ako shvatite da vlasnik više nije GS koji je sve to zapostavljao već PPHE koji planira uložiti u 2-3 godine barem duplo više nego što su prethodni vlasnici u 8-9 godina, možda dođete do zaključka da ni sada to nije loša ideja.

Isto tako, usporedbe s MAIS i RIVP, barem ove koje navodite, su u potpunosti nerealne. ADRS što je uložio u Rovinj neće niti jedna kompanija kod nas u bilo koji grad (ne samo od turističkih) i ne znam koliko su s tim dioničari oduševljeni jer je pitanje da li je racionalno. S druge strane, usporedba s RIVP-om ne stoji jer je RIVP odavno započeo investicijski ciklus i ubire plodove toliko da sada i ozbiljne investicije mogu provesti iz operativnog poslovanja. Ali to ima i svoj minus ako danas ulazite u dionicu jerdaljnji rast će im biti sve sporiji. Kreditni potencijal je ispucan a dokapitalizaciju ako rade EPIC s aprtnerima ide ispod 50%. Osim toga, interni prostor za napredak je također gotovo pa presušio. Dokaz tome su i ovi aranžmani s mirovincima.

ps.
Vezano za gornji komentar i doprinos lokalnoj zajednici. Ne mogu reći da poznajem gospodarstvo Pule i poduzetništvo osim Uljanika, Tehnomonta i Infobipa kojima kapa do poda ali opet ovdje ili ignorirate činjenice ili ste malo prestrogi.

Google izbacuje link koji kaže[/url] da je u 2015. Pula imala 2.600 poduzetnika i 13.327 zaposlenih. Izvještaj ARNT za isto razdoblje kaže 465 zaposlenih (a to je prije preuzimanja tri male firme prošle godine) odnosno 3,5 % firme ukupno zaposlenih i ukupno 94,10 milijuna za plaće koje redovito sjedaju svakog mjeseca. Već za 2016 s nove tri male firme to je 816 zaposlenih (dakle bez inozemnih operacija), odnosno 125,89 milijuna za plaće i više od 6% zaposlenih u Puli. NIsu Wallmart ali očito nisu ni zanemarivi poslodovac na razini Pule. Iako… kakve god da su brojke ispale totalno besmislena rasprava za forum o dionicama.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@Grga

Zamijenio sam Brione i Riveru zabunom, tu ste u pravu.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Je li si to meni čini ili netko s par komada sruši cijenu i onda kupi tisuću?

Zna li netko kada izlazi izvješće?


Zna li netko kada izlazi izvješće?

Najkasnije sutra, nadam se da će ispuniti jako visoka očekivanja koja imam 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ARNT-fin2017-3Q-NotREV-N-HR.pdf

New Report

Close