ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvjesce nije najbolje, gubitak povecan. Najave za treci kvartal izvrsne.
Prodaju Az obvezni A i KD Viktoria.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Steta, jer bi imali rast cijene vec sada. Ovako moramo cekat 3.kvartal pa vidjeti kakvi ce biti rezultati. Ako budu bolji od proslogodisnjih…onda nema zime za cijenu

Je li moguće da je povećan gubitak u odnosu na prošlu godinu sa oko -2 milijona na oko – 25 milijona?

Što se dešava?

Dug/kapital 101pct po mnogim fundamentima u ovom trenu jedan od skupljih turista


Je li moguće da je povećan gubitak u odnosu na prošlu godinu sa oko -2 milijona na oko – 25 milijona?

Što se dešava?

Uvijek treba dobro čitati izvješća….gubitak i dobitak nisu uvijek prava mjerila pogotovo kod naših turističkih kuća…bilo je dosta jednokratnih izdataka kojih prošle godine nisu imali….ali zato sjajne najave za treći kvartal…uostalom pogledajte malo šta o svemu piše po meni čovjek koji je najviše zaradio baš na dionicma HR turista….

Srpanjska rupa – razvoj


Dug/kapital 101pct po mnogim fundamentima u ovom trenu jedan od skupljih turista

Iste ovakve priče su pisane na 330 kn….i opet pišem…uskoro bi mogli biti i znatno skuplji….od 31.08. vrlo izgledno je da započinju s kupovinom svojih dionica…a to uglavnom dobro utječe na cijenu dionice…na kraju tržište će pokazati je li preskupo ili nije….ja bih rekao jedan od turista s največom perspektivom za rast i napredovanje.

Njihov investicijski ciklus je kranuo malo kasnije nego recimo PLAG ili RIVP, pa zato malo kaska i da sve te investicije prođu kroz RDG onako kako bi mi htjeli. Samo malo strpljenja, već najave za treći kvartal su i više nego zadovoljavajuće.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

valeuwalk, polazeći od tog da kod turista prvo rastu prihodi, pa ebitda, pa tek onda dobit, ako ju ne ubiju amortizacijom a la slrs i lrh, što bi po vama bila fer vrijednost arnt na kraju 2016. dobit otpada očigledno, prihodi su pregrub pokazatelj, jedino onda ebitda ili ev ebitsda ili neto dug ebitda

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ja gledam EBITDA za dobit i EBTIDA maržu za profitabilnost.

Investicije donose rast prihoda, a znamo da više zvijezdica ne nosi samo više prihoda po sobi nego donosi sa sobom i veću profitabilnost/maržu što znači veću dobit. Tu još treba dodati internu efikasnot koju Valamar toliko naglašava u svom izvještaju i koja je navećim dijelom razlog ovakvog izvještaja. To znači veće prihode uz veće marže što u konačnici za rezultat ima snažno generiranje casha kroz operativnu dobit i smanjenje zaduženosti. Meni je to jasno kao dan i noć i sasvim sam miran, dok ne dođe na 550-600 niti ne razmišljam o izlasku.

Odmah da napomenem, ovo je malo teško razgraničiti tako da se napravi stroga podjela jer postoji dosta ali… Recimo da povučem neku liniju ravnu i da se stvari kreću u desno…
– SUNH ide skroz skroz lijevo, tu još mogu HMST, HTPK i sl. kako s kojim potencijalom
– ARNT bi stavio lijevo
– LRH i SLRS u sredinu
– PLAG i TUHO skoz desno.
PLAG I TUHO pokazuju ogromnu dobit i prošli su fazu u kojoj su sada LRH i SLRS, a treba gledati i vlasničke strukture.
– TUHO ima takvu vlasničku strukturu da pokazuje neto dobit i isplaćuje dividendu jer je vlasnička struktura i upravljačka, to su im bonusi. S druge strane nema novih investicija, cash cow
– PLAG daje simboličnu dividendu, dominantni vlasnik koji donekle drži do malih
– SLRS, LRH – za prvog dioničari ne postoje, ne previše ni za drugog ali barem dioničarima još vijek stvara veliku vrijednost i stope rasta

Možda sam sada malo skrenuo, ali treba prije svega svaku tu kompaniju gledati kao biznis i shvatiti u kojoj je fazi razvoja taj biznis, gledati financije dinamički kroz taj razvoj. A onda ide i vlasnička struktura, kako planiraju financirati nova ulaganja i sl.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

A i ovo ubijanje dobiti amortizacijom ima svoje razloge i motive, ako netko ima prostora za investicije ili ne želi isplačivati dividendu ili oboje… Zašto bi pokazivao neto dobit i plaćao porez?

Kod nas su čudne (neprirodne kako bloger kaže) vlasničke strukture i ne može se gledati te politike vlasnika by the book. Većinski vlasnici gledaju to kao svoje a ne kao da tu postoje mali dioničari (SLRS) ili imaju plan daljnjih ulaganja (LRH), na nama je da to proučimo, shvatimo i odlučimo da li nama se sviđa ili ne. Dalo bi se ići u zakone, kulturu dioničarstva i sl. ali onda bi već zabrazdili 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

i bog je prvo sebi bradu stvorio, što dalje zboriti.

nevolja je s slrs i sličnima, dok god oni budu radili kako rade, tesko ćemo mi zaraditi nesto na kapitalnoj dobiti, a tu smo prvenstveno radi toga.

ili sapn – mogu okom ne trepnuvši iskazati 3 ili 4 puta veću dobit. arnt zasada ne ubija dobit, jer prave dobiti još i nema, kad je bude, onda ćemo biti na onim razinama koje spominjete za iskrcaj.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@investimir
o SLRS se pričala ista priča o nemogućnosti zarade na kapitalnoj dobiti i kad je cijena bila na oko 200-300 kn jer kao gazda ne da. Sada je cijena preko 700kn. I isto će se vjerojatno pričati i na razinama 1.000+ kn.

… i da ne navodim slične brojke u slučaju ARNT i mnogih drugih turista …

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close