ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stric mi se bavio turizmom i zaradivao je cistih 3000-4000 kn/dan tijekom sezone, ali se uvijek zalio kako mu lose ide i kako jedva gura. Za zaradu sam saznao kada mu je posao preuzimao veci “igrac”. Ovo je cisto da vidite i jedan od mogucih razloga zalopojki.


Ja svake godine slusam kako su sezone sve losije i losije…a broj turista i prihodi hotela rastu…

Samo nemojte zaboraviti da kod hotela postoje fizički kapaciteti i da sigurno ne mogu broj noćenja povećati za 10+% kontinuirano na godišnjoj razini kako ispada iz ovih brojki.
4-6% više dolazaka/noćenja, isto toliko povećanja cijena i to je sasvim dovoljno. Jer ako se razina usluge ne održava (ako već ne povećava) dugoročno ni manji rast nije održiv.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Slazem se…ali to isto znaci da nam dolaze i bogatiji gosti…
A i broj turista mora rasti…sta god tko pricao

Ovo je još jedan turistički biser koji ima potencijal ostvariti ATH.
Naime, dugo se mečkala hoće li ili neće (skoro 2,5 godine), no, sada je sve jasno.
HOĆE.

Polako iz dana u dan, ARNT malo po malo raste. Rastom zaostaje za ostalim turistickim dionicama, ali uskoro stizu rezultati za treci kvartal, za koje se ocekuje da ce biti fenomenalni, i konacno bi se trebali vidi efekti preuzimanja i zatvaranja losih kredita

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Ja očekujem i prije FI da procuri kakva informacija.što se tiče porasta broja gostiju tu se otprilike može nagadjati ali po pitanju marže i profitabilnosti smatram da bi trebalo biti ugodnih iznenadjenja.

Dosta je ovdje zanimljivosti.
Moje mišljenje je da kampovi ARNT mogu donositi 200 milijuna kn EBITDA, ali ne znam koliko treba uložiti da se to dovede u rang barem 4*, vjerujem ne puno. Sada mogu smjestiti 18.000 osoba (TUHO mislim može 8.000 ili 9.000). Vjerujem da će se sljedeće godine konačno donesti i zakon o turističkom zemljištu pa je onda procjena od 200 milijuna EBITDA i mala.
Dionica će ići u najviši burzovni rang, tako su rekli.
Biti će zanimljivo vidjeti po koliko će se raditi dokapitalizacija hotelima i operacijama iz PPHE.
Pula sa Arenom i Brijunima preko puta mi se osobno čini kao najbolja lokacija u Istri.
Uglavnom, ovo će postati velika turistička kompanija sa odličnom diverzifikacijom hotela.
Rezultati poslovanja i ne moraju trenutno opravdati cijenu na burzi, ali toliko toga pozitivnog očekujem da mi se stvarno ne izlazi iz ARNT.

A možda sam u zabludi.

Valamar sa skoro duplo više (boljih) parcela radi 120M ebitda u kampovima.


Dosta je ovdje zanimljivosti.
Moje mišljenje je da kampovi ARNT mogu donositi 200 milijuna kn EBITDA, ali ne znam koliko treba uložiti da se to dovede u rang barem 4*, vjerujem ne puno. Sada mogu smjestiti 18.000 osoba (TUHO mislim može 8.000 ili 9.000). Vjerujem da će se sljedeće godine konačno donesti i zakon o turističkom zemljištu pa je onda procjena od 200 milijuna EBITDA i mala.
Dionica će ići u najviši burzovni rang, tako su rekli.
Biti će zanimljivo vidjeti po koliko će se raditi dokapitalizacija hotelima i operacijama iz PPHE.
Pula sa Arenom i Brijunima preko puta mi se osobno čini kao najbolja lokacija u Istri.
Uglavnom, ovo će postati velika turistička kompanija sa odličnom diverzifikacijom hotela.
Rezultati poslovanja i ne moraju trenutno opravdati cijenu na burzi, ali toliko toga pozitivnog očekujem da mi se stvarno ne izlazi iz ARNT.

A možda sam u zabludi.


Valamar sa skoro duplo više (boljih) parcela radi 120M ebitda u kampovima.


Dosta je ovdje zanimljivosti.
Moje mišljenje je da kampovi ARNT mogu donositi 200 milijuna kn EBITDA, ali ne znam koliko treba uložiti da se to dovede u rang barem 4*, vjerujem ne puno. Sada mogu smjestiti 18.000 osoba (TUHO mislim može 8.000 ili 9.000). Vjerujem da će se sljedeće godine konačno donesti i zakon o turističkom zemljištu pa je onda procjena od 200 milijuna EBITDA i mala.
Dionica će ići u najviši burzovni rang, tako su rekli.
Biti će zanimljivo vidjeti po koliko će se raditi dokapitalizacija hotelima i operacijama iz PPHE.
Pula sa Arenom i Brijunima preko puta mi se osobno čini kao najbolja lokacija u Istri.
Uglavnom, ovo će postati velika turistička kompanija sa odličnom diverzifikacijom hotela.
Rezultati poslovanja i ne moraju trenutno opravdati cijenu na burzi, ali toliko toga pozitivnog očekujem da mi se stvarno ne izlazi iz ARNT.

A možda sam u zabludi.


[/quote]

Da, i oni bi morali bolje. Vjerujem da se dosta tu čeka zbog zakona o zemljištu.
Ali da se razumijemo, naravno da 2 ista kampa na istim lokacijama i brojem parcela ne moraju donositi isti prihod/dobit, tako da je možda TUHO nedostižan, ali ja u to ne vjerujem jer su i u ARNT govorili da “još nisu počeli ulagati u najlukrativniji dio svog poslovanja – kampove”.

Jel netko dobio prvostupanjsku presudu po tužbi na isplatu, povodom smanjenja temeljnog kapitala na ARNT?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Izaslo izvjesce:
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ARNT-fin2016-3Q-NotREV-K-HR.pdf

ovi isto skrivaju dobit, k’o zmija noge…

New Report

Close