Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@Old_Gunner

OK. Idemo ovako. Ti danas kupiš nekoliko tisuća komada Belja primjerice. Sa kime bi se ti to kao mali dioničar trebao parničariti a da se taj poboji da će parnicu izgubiti pa će ti nešto dati. I koliko bi on to tebi trebao dati – pet kuna po dionici koju si kupio za tri? četiri kune? jednu kunu – što je gubitak od dvije kune.

Ono, pokušavam shvatiti, ako možeš konkretno – koga bi ti tužio, po kojoj osnovi, i zašto bi ti nešto dao, i to još povrh onoga što si platio?

Osobno mislim da bi u tuzbu mogli biti ukljuceni SAMO ONI koji su trzili/drzali dionice PRIJE aktivacije Lex Agrokor.

Jer onda bi se mogla dokazati steta putem prijevare.

Putem SKDD je to izuzetno lako utvrditi.

Ostalo su spekulanti.
[/quote]
O majko mila tko je špekulant? Koja je to kategorija?
Ukoliko nemate petlje ući unutra, ne lupajte.

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!



HANFA: delistirajte Todex.
Nema razloga da se trguje dionicama kojima se ne zna gdje će završiti imovina.
Koje nemaju riješen pravni status.

Nekužim šta tebe to pati trgovanje Todex-om
Ako te smeta kaljuža na zse trguj drugdje Pa ima burzi na ovom planetu na kojima možeš trgovati i lijepo zaraditi.

[/quote]
Nije ga mučilo kad je padalo, ali kad bi moglo rasti sav se uznemiri

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Meni doista nije jasno kako može bit pravno utemeljeno da Agrokor d.d ili Ramljak sve ono šta je pozitivno u kompanijama odluči pribacit na novi Agrokor, a ono šta nevalja ide u likvidaciju.
Po toj logici stvari bilo koja kompanije na Zse može isto ucini (recimo kad bi Atgr prenija zadržanu dobit, kapital i rezerve, imovinu… na neki novi ATGR, a dug prema bankam bi bio izbrisan, i taj novi Atgr bi puno bolje fundamentalno sta)
Uostalon nije Agrokor 100% vlasnik svih ovi kompanija pa da može odlučivat kako on bas hoce ili mu Lex Agrokor to dopusta.
Najbolje bi bilo kad bi oni šta su sudjelovali u roll up budu isplaćeni u punom iznosu, a da svi vjerovnicu oproste Agrokoru recimo 50%, a ostali dio duga da se prebije u vlasničkoj strukturi Agrokora.


Lijepo je sto je udruga dionicara aktivna,ali oni uopce nisu legitimrani predlagati nacrt-prijedlog nagodbe i mislim da privremeno vijece i vjerovnici o tome uopce nece raspravljati.

Naravno da nisu ali prema Stečajnom zakonu i članku 333. stavak(3) dioničari IMAJU PRAVO odlučivati o Planu nagodbe. Naravno da sud može to odbaciti ali onda se suđenje nastavlja do ECHR-a ali obzirom da ima i malih investitora iz susjednih zemalja s kojima Hrvatska ima potpisane bilateralne sporazume o zaštiti ulaganja moće i na arbitražu npr. ICSID ( International Centre for Settlement of Investment Disputes ). U tom smislu postoji itekakva sudska praksa koja ide na ruku dioničarima.


Mene bas zanima koji je plan B onima koji su trenutno (za vikend) ostali u ovim dionicama kojima se, realno gledajući, u ponedjeljak opet moze stopirati trgovanje na duze vrijeme…….

Imam ZVZD i VUPIK-10% portfelja.Istina po ATL cijenama.I ne izlazim već ću dokupiti ako klizne niže.
Ako cijeli Todex padne na 1 lipu biti ću većinski vlasnik U ZVZD i JMNC,među prvih deset u Ledo,dok većinski vlasnik belja i vupika ne mogu postati jer oni imaju milijune dionica,nemam toliko para..Naravno samo se šalim.
Želio bih vas na nešto upozoriti.Smatram da jamstva ne mogu biti poništena u potpunosti i da će nam
kreditori sjesti na vlasništvo ,naravno samo djelomično.I tu će se povesti pravna bitka.Ili dogovor.Mi dioničari ćemo dobiti nešto,ali to je višestruko više od sadašnjih cijena.
Prijedlog;
Vlasnici pojedinih dionica Todexa postavite svoje ciljane cijene za izlazak.
Ne samo goli broj već i obrazloženje.
Naravno vi koji ih nemate možete navesti svoje targete za ulazak.
Ipak,nikako nemojte zaboraviti da poništenje ili smanjenje jamstava nije konačna odluka i da od svega
ne bude ništa tj.da nam otpremnina za naše dionice bude čista nula.
I zato se ne treba previše izlagati.Prerizična investicija,ali ipak manja nego prije ovakve odluke suda o jamstvima.”Kvart 99″ kaže da će se možda blokirati trgovanje todexom.To bi bila velika šteta jer se u Todexu zaista lijepo trejda.

I dalje smatram da jamstva treba poništiti,a vinovnicima njihovog sklapanja priuštiti sudsku tužbu s namjerom da im se omogući guljenje krompira i oduzme privatna imovina radi pokriča odštetnih zahtjeva.




@Old_Gunner

OK. Idemo ovako. Ti danas kupiš nekoliko tisuća komada Belja primjerice. Sa kime bi se ti to kao mali dioničar trebao parničariti a da se taj poboji da će parnicu izgubiti pa će ti nešto dati. I koliko bi on to tebi trebao dati – pet kuna po dionici koju si kupio za tri? četiri kune? jednu kunu – što je gubitak od dvije kune.

Ono, pokušavam shvatiti, ako možeš konkretno – koga bi ti tužio, po kojoj osnovi, i zašto bi ti nešto dao, i to još povrh onoga što si platio?

Osobno mislim da bi u tuzbu mogli biti ukljuceni SAMO ONI koji su trzili/drzali dionice PRIJE aktivacije Lex Agrokor.

Jer onda bi se mogla dokazati steta putem prijevare.

Putem SKDD je to izuzetno lako utvrditi.

Ostalo su spekulanti.
[/quote]
Vi biste meni oduzeli nadnicu za strah.A ja hoću orden za hrabrost,naravno ne medalju nrgo keš..Vi koji ste prodali dionice zbog objave o dospjeću jamstva od 100 mlrd kn
po jamstvima i srušilo dionicu u prah i pepeo tužite krivca,tj.gosp.Ramljaka.Ako dobijete spor alaj Vam vjera jer će vam odštetni zahtjev platiti država jer ga je ona i postavila.
Da li ćete tužiti Ramljaka zbog izjave da vam dionice ne vrijede ništa,pa ste ih prodali/BELJE na 1 kn,
zvzd po 35.VPIK po 6,Ledo na 72,JMNC na 700/.Normalno da ćete ga tužiti ali on vam to neće moći platiti,ali država koja ga je postavila će vam platiti ako dobijete spor.
Država uvijek ima novca i tekuće prihode i ona je siguran platac,ali treba biti strpljiv.


Barone, izvoli:

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ramljak-todoric-je-toliko-duzan-da-mu-nece-ostati-nista-20170615

Sve jasno kao bijeli dan.
Cim je otvorio knjige odmah se vidjelo.
Cak mislim da su se nadali da ce biti vise imovine da mogu vise pobrati.

A ako su jos i ostale firme uvucene u suduznicki i zalozbeni lanac onda je potpuno jasno da nema nacina da se sadasnji dionicari pojave kao vlasnici ma i jedne kune supstancijalne imovine, jer je i ona sigurno pod nekim dugom, jamstvom ili zalogom.
Sto god se pojavi necija sapa ce biti na tome.

Nije mi drago da je tako, ni da je taj tip narastao do te razine, ni da sam i sam ispusio lovu kako nesto malo na todexu tako jos vise drugdje, ni da se kaljuzamo sada u ovoj depresiji, ali istini treba pogledati u oci. Nema niceg slobodnog nakon namire vjerovnika da bi to dionicari podijelili.

I da, prije Lexa su ljudi ulagali, i ja isto, vjerujuci izvjescima, vlastima itd. Nakon toga samo kupuju trejderi i sipaju ovdje pravne bravure kako je sve ok i da ce se dionicari ne znam kako naplatiti.

I zato todex treba maknuti do nagodbe da se moze konstatirati kako je ZSE opet investicijska kategorija u koju se Average Joe moze vratiti bez da ga osisaju kao ovcu.

drzava je dionice todexa davala sakom i kapom..radnicma firmi, braniteljima..drzava je zmirila i odobravala njihovu bahatost, nepostivanje zakona..a mi smo vjerovali njima mada smo duboko u podsvjesti znali da su, to sto jesu( da ne psujem..uh)..uglavnom mislim da za nas male dionicare u ovoj prici igra je zavrsila…kad sam vidio da je vupik na istoj razini kao i belje ..a pik vk im se priblizava..mislim da je game over



Barone, izvoli:

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ramljak-todoric-je-toliko-duzan-da-mu-nece-ostati-nista-20170615

Sve jasno kao bijeli dan.
Cim je otvorio knjige odmah se vidjelo.
Cak mislim da su se nadali da ce biti vise imovine da mogu vise pobrati.

A ako su jos i ostale firme uvucene u suduznicki i zalozbeni lanac onda je potpuno jasno da nema nacina da se sadasnji dionicari pojave kao vlasnici ma i jedne kune supstancijalne imovine, jer je i ona sigurno pod nekim dugom, jamstvom ili zalogom.
Sto god se pojavi necija sapa ce biti na tome.

Nije mi drago da je tako, ni da je taj tip narastao do te razine, ni da sam i sam ispusio lovu kako nesto malo na todexu tako jos vise drugdje, ni da se kaljuzamo sada u ovoj depresiji, ali istini treba pogledati u oci. Nema niceg slobodnog nakon namire vjerovnika da bi to dionicari podijelili.

I da, prije Lexa su ljudi ulagali, i ja isto, vjerujuci izvjescima, vlastima itd. Nakon toga samo kupuju trejderi i sipaju ovdje pravne bravure kako je sve ok i da ce se dionicari ne znam kako naplatiti.

I zato todex treba maknuti do nagodbe da se moze konstatirati kako je ZSE opet investicijska kategorija u koju se Average Joe moze vratiti bez da ga osisaju kao ovcu.

drzava je dionice todexa davala sakom i kapom..radnicma firmi, braniteljima..drzava je zmirila i odobravala njihovu bahatost, nepostivanje zakona..a mi smo vjerovali njima mada smo duboko u podsvjesti znali da su, to sto jesu( da ne psujem..uh)..uglavnom mislim da za nas male dionicare u ovoj prici igra je zavrsila…kad sam vidio da je vupik na istoj razini kao i belje ..a pik vk im se priblizava..mislim da je game over
[/quote]

Zbog cijene na burzi ti mislis da je game over?





@Old_Gunner

OK. Idemo ovako. Ti danas kupiš nekoliko tisuća komada Belja primjerice. Sa kime bi se ti to kao mali dioničar trebao parničariti a da se taj poboji da će parnicu izgubiti pa će ti nešto dati. I koliko bi on to tebi trebao dati – pet kuna po dionici koju si kupio za tri? četiri kune? jednu kunu – što je gubitak od dvije kune.

Ono, pokušavam shvatiti, ako možeš konkretno – koga bi ti tužio, po kojoj osnovi, i zašto bi ti nešto dao, i to još povrh onoga što si platio?

Osobno mislim da bi u tuzbu mogli biti ukljuceni SAMO ONI koji su trzili/drzali dionice PRIJE aktivacije Lex Agrokor.

Jer onda bi se mogla dokazati steta putem prijevare.

Putem SKDD je to izuzetno lako utvrditi.

Ostalo su spekulanti.
[/quote]
Vi biste meni oduzeli nadnicu za strah.A ja hoću orden za hrabrost,naravno ne medalju nrgo keš..Vi koji ste prodali dionice zbog objave o dospjeću jamstva od 100 mlrd kn
po jamstvima i srušilo dionicu u prah i pepeo tužite krivca,tj.gosp.Ramljaka.Ako dobijete spor alaj Vam vjera jer će vam odštetni zahtjev platiti država jer ga je ona i postavila.
Da li ćete tužiti Ramljaka zbog izjave da vam dionice ne vrijede ništa,pa ste ih prodali/BELJE na 1 kn,
zvzd po 35.VPIK po 6,Ledo na 72,JMNC na 700/.Normalno da ćete ga tužiti ali on vam to neće moći platiti,ali država koja ga je postavila će vam platiti ako dobijete spor.
Država uvijek ima novca i tekuće prihode i ona je siguran platac,ali treba biti strpljiv.

[/quote]
Kolega Lopina,budite razumni.Nemate nikakvog pravnog osnova za tuziti Drzavu.
Bojim se da oni koji budu “ustrajali” u nerazumnim tuzbama protiv drzave , samo ce
biti izlozeni novim nemalim troskovima.
Drzava ne snosi nikakvu odgovornost za nase pogresne investicijske odluke.

Mogu oni izbaciti gazdu bez problema, a ostaviti male ili bolje rečeno manjinske. Ponište upstream jamstva koja su ionako zbog načina na koja su odobravana dvojbena (za neka se zna da su krivotvorena odnosno naknadno odobrena bez ikakva uporišta u ičemu). Ili priznaju do djela stvarnih protucinidbi. Todorić, ionako nije bio direktni vlasnik u kompanijama nego preko Agrokora.

Ništa značajno se nije promjenilo dugovi i dalje postoje i trebat će ih na neki način platiti . Čak i ako sami dobavljač budu odlučivali o svemu (uz rezervacije prema kreditorima) nagodba će se postići a vjerujem da će se oni i dalje držati plana o zrcalima.
Ono što se promjenilo jest da će budući vlasnici Agrokora morati voditi računa (a što se do sada ignoriralo) da njihov udio u novom Agrokoru i neće biti onoliki koliko su mislili i da će svaka postignuta nagodba i njihovi postupci nositi rizik da osporavanja i eventualno plaćanja odštete po izgubljenim sporovima.
tj zadnju riječ neće imati Ramo nego sud.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !





@Old_Gunner

OK. Idemo ovako. Ti danas kupiš nekoliko tisuća komada Belja primjerice. Sa kime bi se ti to kao mali dioničar trebao parničariti a da se taj poboji da će parnicu izgubiti pa će ti nešto dati. I koliko bi on to tebi trebao dati – pet kuna po dionici koju si kupio za tri? četiri kune? jednu kunu – što je gubitak od dvije kune.

Ono, pokušavam shvatiti, ako možeš konkretno – koga bi ti tužio, po kojoj osnovi, i zašto bi ti nešto dao, i to još povrh onoga što si platio?

Osobno mislim da bi u tuzbu mogli biti ukljuceni SAMO ONI koji su trzili/drzali dionice PRIJE aktivacije Lex Agrokor.

Jer onda bi se mogla dokazati steta putem prijevare.

Putem SKDD je to izuzetno lako utvrditi.

Ostalo su spekulanti.
[/quote]
Vi biste meni oduzeli nadnicu za strah.A ja hoću orden za hrabrost,naravno ne medalju nrgo keš..Vi koji ste prodali dionice zbog objave o dospjeću jamstva od 100 mlrd kn
po jamstvima i srušilo dionicu u prah i pepeo tužite krivca,tj.gosp.Ramljaka.Ako dobijete spor alaj Vam vjera jer će vam odštetni zahtjev platiti država jer ga je ona i postavila.
Da li ćete tužiti Ramljaka zbog izjave da vam dionice ne vrijede ništa,pa ste ih prodali/BELJE na 1 kn,
zvzd po 35.VPIK po 6,Ledo na 72,JMNC na 700/.Normalno da ćete ga tužiti ali on vam to neće moći platiti,ali država koja ga je postavila će vam platiti ako dobijete spor.
Država uvijek ima novca i tekuće prihode i ona je siguran platac,ali treba biti strpljiv.
[/quote]
Kolega Lopina i nakon toliko godina trgovanja na ZSE-u i doživljenih stečajeva Vi i dalje pišete ovako patetične komentare i hvalite se sa 10% portfelja u Todexu u nadi da će te u budućnosti nešto izvući od države. Krajnje je vrijeme da promijenite nik iz Lopina u Naivčina.
Na Todexu su izgorile i “krupne ribe” kitovi, morski psi, ajkule a da bi se netko brinuo za sitne papaline. Kad u kapitalizmu u sustavu neke tvrtke nestane keša i izvora keša, kad izgubite bonitet kod banaka i financijskih institucija onda je neminovan scenarij gdje svi ponešto gube a dioničari sve. I tu nema države, institucije ili suda koji nešto može promijeniti. Nema para – nema muzike, fajront = (fajront • muški rod Prestanak s radom; nraočito: vrijeme kad se noćni lokali (kafane i sl.) moraju zatvoriti. Fajrant. (n. Feierabend).

Slažem se s kolegom lopinom.
Treba tužiti državu koja ne štiti privatno vlasništvo.

Ovo više nije komunizam da je privatno vlasništvo poslužno dobro.

E sad se postavlja pitanje pravosuđa.
Ja imam vrlo loša iskustva s našim pravosuđem.

Do sada imam troškove veće od 200.000 kuna.

Ali smatram da se za pravicu treba boriti.

Možda ja to ne doživim, ali bar da moji nasljednici dožive.

Naravno ako ću ih uopće imati.

Umjesto da trošim na ženu i djecu, ja plaćam odvjetnike i sudske troškove da bi dobio, odnosno zaštitio svoje vlasništvo.





@Old_Gunner

OK. Idemo ovako. Ti danas kupiš nekoliko tisuća komada Belja primjerice. Sa kime bi se ti to kao mali dioničar trebao parničariti a da se taj poboji da će parnicu izgubiti pa će ti nešto dati. I koliko bi on to tebi trebao dati – pet kuna po dionici koju si kupio za tri? četiri kune? jednu kunu – što je gubitak od dvije kune.

Ono, pokušavam shvatiti, ako možeš konkretno – koga bi ti tužio, po kojoj osnovi, i zašto bi ti nešto dao, i to još povrh onoga što si platio?

Osobno mislim da bi u tuzbu mogli biti ukljuceni SAMO ONI koji su trzili/drzali dionice PRIJE aktivacije Lex Agrokor.

Jer onda bi se mogla dokazati steta putem prijevare.

Putem SKDD je to izuzetno lako utvrditi.

Ostalo su spekulanti.
[/quote]
O majko mila tko je špekulant? Koja je to kategorija?
Ukoliko nemate petlje ući unutra, ne lupajte.
[/quote]

Ako ne znas razliku izmedju ulagaca i spekulanta, slobodno me odmah stavi na ignore. Imam standarde za ljude s kojima sam u interakciji i ovo je ispod.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]


Mene bas zanima koji je plan B onima koji su trenutno (za vikend) ostali u ovim dionicama kojima se, realno gledajući, u ponedjeljak opet moze stopirati trgovanje na duze vrijeme…….

Ja imam Ledo od prije Lexa.

Moj plan za scenario o kojem pricas je itvoriti bocu Gentleman’s Jacka, sjesti u vrt i u rostilju zapaliti prospekte za neka putovanha koja sam mislio napraviti s tim novcem.

I lagano ih gledati dok gore uz Sinattin “That’s life.”

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

New Report

Close