Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zlatek
Serija ti je malo iznad postao
Evo link pa vidi zadnji odlomak

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/izdali-golema-jamstva-sada-ih-prijavili-kao-uvjetne-trazbine-vrlo-su-zanimljiva-tumacenja-sumanutog-ritma-odobravanja-tih-jamstava-kao-i-stete/6244156/


Ma sto je postao?
Link je na članak iz lipnja!!!
Sad više nema ” u slučaju da jamstva budu aktivirana”.
Aktivirana su. Dospjela na plaćanje!!!
Mora li se izvršiti ili ne, to je pitanje?
Ispada da NE!
Jer ako se mora platiti – mora se prikazati kao obveza u bilanci!
Ako nisu prikazane obveze u bilanci, znači li to da Ramljak to ne namjerava platiti?
Ili su “bilance opet krivotvorene”.

@Vauvau
Slažem se, njihova precizna alokacija obzirom da su izdana kao solidarna nije jednostavna, ali neznanje nije opravdanje!
Sigurno u nekom računovodstvenom ili revizijskom standardu ima nešto o tome kako se to proknjiži/prikaže.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

caccone, 04.11.2017. u 17:08

Zlatek
caccone, 04.11.2017. u 17:08

caccone

Zlatek
Serija ti je malo iznad postao
Evo link pa vidi zadnji odlomak

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/izdali-golema-jamstva-sada-ih-prijavili-kao-uvjetne-trazbine-vrlo-su-zanimljiva-tumacenja-sumanutog-ritma-odobravanja-tih-jamstava-kao-i-stete/6244156/ %5Bjutarnji.hr%5D


Ma sto je postao?
Link je na članak iz lipnja!!!
Sad više nema “ u slučaju da jamstva budu aktivirana”.
Aktivirana su. Dospjela na plaćanje!!!
Mora li se izvršiti ili ne, to je pitanje?
Ispada da NE! 
Jer ako se mora platiti – mora se prikazati kao obveza u bilanci!
Ako nisu prikazane obveze u bilanci, znači li to da Ramljak to ne namjerava platiti?
Ili su “bilance opet krivotvorene”.

@Vauvau
Slažem se, njihova precizna alokacija obzirom da su izdana kao solidarna nije jednostavna, ali neznanje nije opravdanje!
Sigurno u nekom računovodstvenom ili revizijskom standardu ima nešto o tome kako se to proknjiži/prikaže.

[/quote]
Onda su bila isto tako aktivirana. (kada je clanak pisan)
Shodno tome moraju ici na pobijanje. Tako su rekli u clanku.. Jel istina ili ne. Vrag zna.

Ovo je najgore
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1005351
Njihova sutnja je najgore.. Kao da se njih ne tice, ne samo az vec i ostalih

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Za par mjeseci ce se postavljati pitanja tko je kome omogućio jeftinu kupnju dionica. Isto kao sto postavljaju za obveznice

Ekipa, stvarno ste malo čudni. Očekivanja su vam bila nerazumna.
Ja imam dionice Belja i Vupika, kupio sam ih špekulativno, jer mi ni na kraj pameti nije bilo da je Agrokor u takvoj banani.
Znao sam da muljaju sa izvješćima, bolje rečeno imao sam nekakvu intuiciju da muljaju (što sam i više puta napisao nakon objava financijskih izvješća na topicu BLJE), ali da su toliko prezaduženi i da baš toliko muljaju sa izvješćima, mislim da to nitko nije znao.
I tako sam proljetos kupio dionice Belja i Vupika misleći da se radi o pretjeranoj reakciji tržišta na pretjerano zazivanje armagedona (kako to već biva) u firmama koje zapravo nijsu loše (i stvarno nisu), ali sam se zahebo. Stvarno je armagedon.
I u konačnici mi to daje mogućnost da osobno podnesem prijavu za kazneno djelo “prijevara u gospodarskom poslovanju”, o čemu svakodnevno razmišljam, jer sam doista doveden u zabludu, kao i velika većna vas, ali obzirom da smo banana država u kojoj pravosuđe ne funkcionira, to mi se čini bezveze, iako još nisam na čistu hoću ili neću.
U konačnici, ja sam svoje ulaganje u Vupik i Belje “rezervirao” kako to banke kažu, odnosno u mojoj glavi i srcu je to čisti gubitak. Pomirio sam se sa tim da mi je vrijednost tih dionica čista “nula”, iako još nije.
Biti ću otvoren, pošten i iskren, radi se o gubitku od oko 49.000,00 kn.
Dakle, nije picin dim, to su za mene, a vjerujem i za svakog od vas, veliki novci.
Ali to je tako, nema kajanja nakon hebanja.
I nije to nikakva škola kako neki pričaju, nitko to nije mogao predvidjeti, jer se radilo o mućki, to je ono što svima mora biti jasno i što me boli. Hoćeš-nećeš, prevereni smo. Mislili smo da kupujemo nešto što nije tako loše, a ispalo je da je bezvrijedno, zapravo još gore od toga, ako je vjerovati ovom što nam se plasira, a u ovoj državi više nikome ne možeš vjerovati.
Srećom, moja primarna, dugoročna ulaganja u AD Plastik i Excelsa nekretnine (68% ulaganja) i prisilno čekanje u Atlantskoj plovidbi (20% ulaganja) daje mi još uvijek izvrstan prinos i dobru dividendu, pa gubitak na ove dvije Todex dionice nije tako nepodnošljiv.
Dakle, što se prije pomirite da vam je ulaganje u Agrokorove firme fijasko i da su dionice vrijedno nuli, to će vam biti lakše.
A opet, tko zna, veliki su igrači u điru, možda se ipak dogovori neko pametno rješenje, pa nam investicija ne propadne u cijelosti, možda se za par godina Belje bude kupovalo po 100 kn/dionica, ne bi me iznenadilo.
Uglavnom, meni je “nula” početna pozicija.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Ekipa, stvarno ste malo čudni. Očekivanja su vam bila nerazumna.
Ja imam dionice Belja i Vupika, kupio sam ih špekulativno, jer mi ni na kraj pameti nije bilo da je Agrokor u takvoj banani.
Znao sam da muljaju sa izvješćima, bolje rečeno imao sam nekakvu intuiciju da muljaju (što sam i više puta napisao nakon objava financijskih izvješća na topicu BLJE), ali da su toliko prezaduženi i da baš toliko muljaju sa izvješćima, mislim da to nitko nije znao.
I tako sam proljetos kupio dionice Belja i Vupika misleći da se radi o pretjeranoj reakciji tržišta na pretjerano zazivanje armagedona (kako to već biva) u firmama koje zapravo nijsu loše (i stvarno nisu), ali sam se zahebo. Stvarno je armagedon.
I u konačnici mi to daje mogućnost da osobno podnesem prijavu za kazneno djelo "prijevara u gospodarskom poslovanju", o čemu svakodnevno razmišljam, jer sam doista doveden u zabludu, kao i velika većna vas, ali obzirom da smo banana država u kojoj pravosuđe ne funkcionira, to mi se čini bezveze, iako još nisam na čistu hoću ili neću.
U konačnici, ja sam svoje ulaganje u Vupik i Belje "rezervirao" kako to banke kažu, odnosno u mojoj glavi i srcu je to čisti gubitak. Pomirio sam se sa tim da mi je vrijednost tih dionica čista "nula", iako još nije.
Biti ću otvoren, pošten i iskren, radi se o gubitku od oko 49.000,00 kn.
Dakle, nije picin dim, to su za mene, a vjerujem i za svakog od vas, veliki novci.
Ali to je tako, nema kajanja nakon hebanja.
I nije to nikakva škola kako neki pričaju, nitko to nije mogao predvidjeti, jer se radilo o mućki, to je ono što svima mora biti jasno i što me boli. Hoćeš-nećeš, prevereni smo. Mislili smo da kupujemo nešto što nije tako loše, a ispalo je da je bezvrijedno, zapravo još gore od toga, ako je vjerovati ovom što nam se plasira, a u ovoj državi više nikome ne možeš vjerovati.
Srećom, moja primarna, dugoročna ulaganja u AD Plastik i Excelsa nekretnine (68% ulaganja) i prisilno čekanje u Atlantskoj plovidbi (20% ulaganja) daje mi još uvijek izvrstan prinos i dobru dividendu, pa gubitak na ove dvije Todex dionice nije tako nepodnošljiv.
Dakle, što se prije pomirite da vam je ulaganje u Agrokorove firme fijasko i da su dionice vrijedno nuli, to će vam biti lakše.
A opet, tko zna, veliki su igrači u điru, možda se ipak dogovori neko pametno rješenje, pa nam investicija ne propadne u cijelosti, možda se za par godina Belje bude kupovalo po 100 kn/dionica, ne bi me iznenadilo.
Uglavnom, meni je "nula" početna pozicija.

To i ja isto kažem,sto prije se pomirimo ovim gubitkom prije ce nam btiti bolje .
Jasam još vise gubio na ledu i izašao,
jer ne vidim kako će netko otpisat 70 % a da ne ulaze u vlasničku strukturu tvrtke kćeri Agrokor .
Nisu valjda strvinari altruisti.

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Kolega Jubito, niste sami, na Belju moj minus je 50 000 kuna .
Mi smo bu..le, kupujmo hrvatsko…
Prekriži i … a kako dalje?

Moj minus je puno veci od vasih.
Odluka je da se nista ne prodaje, ali vise niti 1kn nece biti ulozena u burzu. Ima i boljih stvari na koje se mogu potrositi novci

Tako je ,ništa se ne prodaje. neka stoji kao simbol Veliki Hrvati PREVES.LALI male hrvate.
Nek djeca moje djece znaju da samse borio do zadnje kune.
Nek Hrvatska propad.ne za koju sam dao svoju krv ,znoj, nadu i zadnju kunu.
Nek gledaju negdje iz tople Australije …
Moja gruda zemlje nije za prodaju sad ni ikad.
Inati se Slavonijo!

Noviulagac
Izbjegavam komentirati na temi Agrokora i unijet neku paniku ili negativu (svaka čas jubiti na iskrenosti) ali sam i ja jako puno izgubio i nebi u cifre .
Ali ono sto pokušavam ja,to je da upozoravamo kolege na opasnost i da sagledavaju realnost .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.


Ekipa, stvarno ste malo čudni. Očekivanja su vam bila nerazumna.
Ja imam dionice Belja i Vupika, kupio sam ih špekulativno, jer mi ni na kraj pameti nije bilo da je Agrokor u takvoj banani.
Znao sam da muljaju sa izvješćima, bolje rečeno imao sam nekakvu intuiciju da muljaju (što sam i više puta napisao nakon objava financijskih izvješća na topicu BLJE), ali da su toliko prezaduženi i da baš toliko muljaju sa izvješćima, mislim da to nitko nije znao.
I tako sam proljetos kupio dionice Belja i Vupika misleći da se radi o pretjeranoj reakciji tržišta na pretjerano zazivanje armagedona (kako to već biva) u firmama koje zapravo nijsu loše (i stvarno nisu), ali sam se zahebo. Stvarno je armagedon.
I u konačnici mi to daje mogućnost da osobno podnesem prijavu za kazneno djelo "prijevara u gospodarskom poslovanju", o čemu svakodnevno razmišljam, jer sam doista doveden u zabludu, kao i velika većna vas, ali obzirom da smo banana država u kojoj pravosuđe ne funkcionira, to mi se čini bezveze, iako još nisam na čistu hoću ili neću.
U konačnici, ja sam svoje ulaganje u Vupik i Belje "rezervirao" kako to banke kažu, odnosno u mojoj glavi i srcu je to čisti gubitak. Pomirio sam se sa tim da mi je vrijednost tih dionica čista "nula", iako još nije.
Biti ću otvoren, pošten i iskren, radi se o gubitku od oko 49.000,00 kn.
Dakle, nije picin dim, to su za mene, a vjerujem i za svakog od vas, veliki novci.
Ali to je tako, nema kajanja nakon hebanja.
I nije to nikakva škola kako neki pričaju, nitko to nije mogao predvidjeti, jer se radilo o mućki, to je ono što svima mora biti jasno i što me boli. Hoćeš-nećeš, prevereni smo. Mislili smo da kupujemo nešto što nije tako loše, a ispalo je da je bezvrijedno, zapravo još gore od toga, ako je vjerovati ovom što nam se plasira, a u ovoj državi više nikome ne možeš vjerovati.
Srećom, moja primarna, dugoročna ulaganja u AD Plastik i Excelsa nekretnine (68% ulaganja) i prisilno čekanje u Atlantskoj plovidbi (20% ulaganja) daje mi još uvijek izvrstan prinos i dobru dividendu, pa gubitak na ove dvije Todex dionice nije tako nepodnošljiv.
Dakle, što se prije pomirite da vam je ulaganje u Agrokorove firme fijasko i da su dionice vrijedno nuli, to će vam biti lakše.
A opet, tko zna, veliki su igrači u điru, možda se ipak dogovori neko pametno rješenje, pa nam investicija ne propadne u cijelosti, možda se za par godina Belje bude kupovalo po 100 kn/dionica, ne bi me iznenadilo.
Uglavnom, meni je "nula" početna pozicija.

Vrijednost Agrokor dioica nije 0 kn, triste ga vednuje sa 1/10 sadasnjeg kapitala. Svi osim konzum jos imaju svog kapitala tj. imovine iznad duga.

To ima neku svoju logiku jer je izgleda opći stav da će reazredivanjem stared ionice izgubiti 9/ 10 vrijednosti. Ali ako nadoba bude postignuta, jedan ledo ili jmnica mogu vrlo brzo povratiti dio nekadasnje vrijednsoti. 100 posto ne, ali 50 posto bi moglo unutar dvije do tri godine vrijediti. Jer mi vec sda znamo koliko koja tvrtk azaraduje, a nagodba ce nam reci koliko ce koja tvtka na sebe preuzeti duga. otud se onda moze izvesti koliko koj atvrtka vrijedi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Imaju oni svog kapitala, ali Agrokor nema, a oni jamče za obveze Agrokora. To znaci de facto da ni oni vise nemaju kapitala.

Ovo sto KBZ radi ima smisla… Zakon o trgovackim drustvima – cl.56 st.2, prakticki uprava (trgovacki punomocnik) nije mogla nikako preuzeti obveze iz jamstva bez posebnog odobrenja… Sad, u LEDU nisu nikako mogli odobriti nista jer nisu ni vecinski vlasnik (u R-A imaju 48%, a u R-B ih uopce nema u Top10)… Belje je malo drukcija prica, tamo jesu vecinski vlasnik (R-A 27% i oko 77% R-B), ali svejedno, ni tamo ne bi smjeli odobravati nista bez da se prokomentira na glavnoj skupstini…

https://www.zakon.hr/z/546/Zakon-o-trgovačkim-društvima

Tako da, vidjet cemo u ponedjeljak sto ce biti… Sve u svemu, KBZ pokusava spasiti svoja ulaganja i nasli su neku kvaku pa me bas zanima sto ce biti od toga…

Nije mi jasno da ne kužite. Stari dioničari out, novi dioničari – vjerovnici – IN! I to je s obzirom na dug cca 45 mmld realnost.

http://www.seebiz.eu/grbavac-izlozenost-mirovinskih-fondova-prema-agrokoru-beznacajna/ar-165249/


Ovo sto KBZ radi ima smisla… Zakon o trgovackim drustvima – cl.56 st.2, prakticki uprava (trgovacki punomocnik) nije mogla nikako preuzeti obveze iz jamstva bez posebnog odobrenja… Sad, u LEDU nisu nikako mogli odobriti nista jer nisu ni vecinski vlasnik (u R-A imaju 48%, a u R-B ih uopce nema u Top10)… Belje je malo drukcija prica, tamo jesu vecinski vlasnik (R-A 27% i oko 77% R-B), ali svejedno, ni tamo ne bi smjeli odobravati nista bez da se prokomentira na glavnoj skupstini…

https://www.zakon.hr/z/546/Zakon-o-trgovačkim-društvima

Tako da, vidjet cemo u ponedjeljak sto ce biti… Sve u svemu, KBZ pokusava spasiti svoja ulaganja i nasli su neku kvaku pa me bas zanima sto ce biti od toga…

neće biti ništa. to će biti.

umjesto fantazija o nekom sudskom raspletu i ništavnosti jamstava, svaki razuman dioničar belja ili leda ili bilo kojeg drugog društva bi se morao najtoplije nadati da što prije se postigne nagodba jer u toj nagodbi će društva izaći van opterećena visokim dugom, a li na nogama i u pogonu.

Samo i jedino tada se dioničari mogu nadati da će onda kroz gdoinu dvije povratiti dio svog uloženog novca jer npr ledo sa 19 milijardi duga ne vrijedi nista, ali ledo s otpisanih 70 posto i dijelom ostatka pretvorenim u vlasnički ulog, vrijedi dosta. isto vrijedi i za sev ostale.

pitanje je vrlo jednostavno – ili visoko zaduzena, ali zive i proizvdie ce tvrtke, ili stečaj. pametnome dosta.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close