Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



A o kvaliteti hrane bi mogli otvorit cijelu novu temu, kažu da je Konzum skuplji od konkurencije.. kada bi uzeli omjer cijnene i kvalitete hrane i tu postavili ozbiljne pravilnike mislim da bi se ljudi jako iznenadili. Pa čak i robne marke koje imaju u ponudi su zapravo onako solide kvalitete

proizvodi tvrtki kćeri (ledo, belje, vupik….) prodavali su se godinama skuplje u konzumu nego u konkurentnim trgovinama! normalno da je to konzum dovelo pred krah jer zašto bi netko te proizvode plaćao skuplje u konzumu kad može jeftinije kod konkurencije!? i što je najgore, kad bi u konzumu imali kao fol akcije i dalje su ti proizvodi bili skuplji nego li drugdje!
[/quote]
Ako je cijena jedini kriterij onda se slažem




A o kvaliteti hrane bi mogli otvorit cijelu novu temu, kažu da je Konzum skuplji od konkurencije.. kada bi uzeli omjer cijnene i kvalitete hrane i tu postavili ozbiljne pravilnike mislim da bi se ljudi jako iznenadili. Pa čak i robne marke koje imaju u ponudi su zapravo onako solide kvalitete

proizvodi tvrtki kćeri (ledo, belje, vupik….) prodavali su se godinama skuplje u konzumu nego u konkurentnim trgovinama! normalno da je to konzum dovelo pred krah jer zašto bi netko te proizvode plaćao skuplje u konzumu kad može jeftinije kod konkurencije!? i što je najgore, kad bi u konzumu imali kao fol akcije i dalje su ti proizvodi bili skuplji nego li drugdje!
[/quote]
Ako je cijena jedini kriterij onda se slažem
[/quote]

pa za isti proizvod samo cijena i može biti kriterij

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pozdrav,

Bisakovi, jeste u pravu ste kada kažete da več puno toga znamo i da se tu več puno zna, a šta se zna
– krediti Agrokoru, jamstva,….
– znamo i to, da firme poput Jmnc,, Ledo, Zvijezda, Belje,….rade jako dobro
– da nije došlo izvješče u potpunosti za 2017, samo okvirno,
– da još čekamo izvješče za 2016 i isto tako se češlja za 2015,…
– da če biti vjerovatno odpisa jako puno, dosta više od 50%
– A SIGURNO NEČE SVE PROPASTI, JOŠ NIKADA NIJE

-A nada umire zadnja i ja vjerujem, da če i za nas dioničare biti nadam se tu negdje, lp





A o kvaliteti hrane bi mogli otvorit cijelu novu temu, kažu da je Konzum skuplji od konkurencije.. kada bi uzeli omjer cijnene i kvalitete hrane i tu postavili ozbiljne pravilnike mislim da bi se ljudi jako iznenadili. Pa čak i robne marke koje imaju u ponudi su zapravo onako solide kvalitete

proizvodi tvrtki kćeri (ledo, belje, vupik….) prodavali su se godinama skuplje u konzumu nego u konkurentnim trgovinama! normalno da je to konzum dovelo pred krah jer zašto bi netko te proizvode plaćao skuplje u konzumu kad može jeftinije kod konkurencije!? i što je najgore, kad bi u konzumu imali kao fol akcije i dalje su ti proizvodi bili skuplji nego li drugdje!
[/quote]
Ako je cijena jedini kriterij onda se slažem
[/quote]

pa za isti proizvod samo cijena i može biti kriterij
[/quote]
Kao prvo u te strane lance tipa lidl kad uđeš uopće nezanm kaj bi kupio pa sam malo istraživao na način da sam kupovao sve i svašta. Moram priznat da imaju jako primmljive omote za dosta proizvoda a kod otvoriš unutra loš proizvod… Kruh kupujem iz RH, čokolada tipa Milka je značajno lošija od Kraša/Kandita/Zvečeva a one jeftinije no name lijepo zapakirane neću niti komentirat, imate nekoliko tvornica detergenata iz RH koji su vrhunski. Sve što sam ja pokupovao sam došao do ovog zaključka proizvod koj je egal proizvodu iz RH je jednostavno skuplji, a to što su dozvolili uvoz viškova iz EU tipa mljeka koje su tamo skuplje nego ovdje, proizvoda koji nebi prošli kontrolu kvalitete u matičnim državama, pogledajte što se događa sa jajima iz Poljske i piletinom, to će se događat i dalje jer se tehnološka martica proizvodnje nemoža stalno spuštat za barem jednu lipu u suprotnom daješ kravi koštano brašno a ona kao biljojed dobije kravlje ludilo… iz Vindije su se oglasili na temu tih piliće i rekli za koliko se može proizvesz korektan proizvod po koretktnoj recepturi. Pogledajte malo potrošaćki kod da vidite koje/od kuda/i tko je stavip proizvode koje se povlače sa polica. Korektan proizvod ima cijenu i tu je Agrokor u svom segmentu konkurentan sa cijenom. Ledo sladoled je zapravo skup a konstantno raste izvoz jer je korektan proizvod….





A o kvaliteti hrane bi mogli otvorit cijelu novu temu, kažu da je Konzum skuplji od konkurencije.. kada bi uzeli omjer cijnene i kvalitete hrane i tu postavili ozbiljne pravilnike mislim da bi se ljudi jako iznenadili. Pa čak i robne marke koje imaju u ponudi su zapravo onako solide kvalitete

proizvodi tvrtki kćeri (ledo, belje, vupik….) prodavali su se godinama skuplje u konzumu nego u konkurentnim trgovinama! normalno da je to konzum dovelo pred krah jer zašto bi netko te proizvode plaćao skuplje u konzumu kad može jeftinije kod konkurencije!? i što je najgore, kad bi u konzumu imali kao fol akcije i dalje su ti proizvodi bili skuplji nego li drugdje!
[/quote]
Ako je cijena jedini kriterij onda se slažem
[/quote]

pa za isti proizvod samo cijena i može biti kriterij
[/quote]

Tako se radi trgovina… ljude se privuce sa onih 15-20 proizvoda na akciji, a onda se ostalo uvali skuplje…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.






A o kvaliteti hrane bi mogli otvorit cijelu novu temu, kažu da je Konzum skuplji od konkurencije.. kada bi uzeli omjer cijnene i kvalitete hrane i tu postavili ozbiljne pravilnike mislim da bi se ljudi jako iznenadili. Pa čak i robne marke koje imaju u ponudi su zapravo onako solide kvalitete

proizvodi tvrtki kćeri (ledo, belje, vupik….) prodavali su se godinama skuplje u konzumu nego u konkurentnim trgovinama! normalno da je to konzum dovelo pred krah jer zašto bi netko te proizvode plaćao skuplje u konzumu kad može jeftinije kod konkurencije!? i što je najgore, kad bi u konzumu imali kao fol akcije i dalje su ti proizvodi bili skuplji nego li drugdje!
[/quote]
Ako je cijena jedini kriterij onda se slažem
[/quote]

pa za isti proizvod samo cijena i može biti kriterij
[/quote]
Kao prvo u te strane lance tipa lidl kad uđeš uopće nezanm kaj bi kupio pa sam malo istraživao na način da sam kupovao sve i svašta. Moram priznat da imaju jako primmljive omote za dosta proizvoda a kod otvoriš unutra loš proizvod… Kruh kupujem iz RH, čokolada tipa Milka je značajno lošija od Kraša/Kandita/Zvečeva a one jeftinije no name lijepo zapakirane neću niti komentirat, imate nekoliko tvornica detergenata iz RH koji su vrhunski. Sve što sam ja pokupovao sam došao do ovog zaključka proizvod koj je egal proizvodu iz RH je jednostavno skuplji, a to što su dozvolili uvoz viškova iz EU tipa mljeka koje su tamo skuplje nego ovdje, proizvoda koji nebi prošli kontrolu kvalitete u matičnim državama, pogledajte što se događa sa jajima iz Poljske i piletinom, to će se događat i dalje jer se tehnološka martica proizvodnje nemoža stalno spuštat za barem jednu lipu u suprotnom daješ kravi koštano brašno a ona kao biljojed dobije kravlje ludilo… iz Vindije su se oglasili na temu tih piliće i rekli za koliko se može proizvesz korektan proizvod po koretktnoj recepturi. Pogledajte malo potrošaćki kod da vidite koje/od kuda/i tko je stavip proizvode koje se povlače sa polica. Korektan proizvod ima cijenu i tu je Agrokor u svom segmentu konkurentan sa cijenom. Ledo sladoled je zapravo skup a konstantno raste izvoz jer je korektan proizvod….
[/quote]

Dajte pogledajte ove zadnje situacije sa salmonelom, sve iz poljske i iz kaufland/lidla.
Prodaju najveći šrot koji postoji, čokolade sa 1-5% kakaoa, po pekanici stalno vidim muhe, maslinovo ulje za par kuna da ne spominjem.
Ja bi radije išao kupovat u one nove dućane što imaju robu sa istekom roka.


Pozdrav,

Bisakovi, jeste u pravu ste kada kažete da več puno toga znamo i da se tu več puno zna, a šta se zna
– krediti Agrokoru, jamstva,….
– znamo i to, da firme poput Jmnc,, Ledo, Zvijezda, Belje,….rade jako dobro
– da nije došlo izvješče u potpunosti za 2017, samo okvirno,
– da još čekamo izvješče za 2016 i isto tako se češlja za 2015,…
– da če biti vjerovatno odpisa jako puno, dosta više od 50%
– A SIGURNO NEČE SVE PROPASTI, JOŠ NIKADA NIJE

-A nada umire zadnja i ja vjerujem, da če i za nas dioničare biti nadam se tu negdje, lp


Napisali ste da ,citiram”- znamo i to, da firme poput Jmnc,, Ledo, Zvijezda, Belje,….rade jako dobro”!
Ma ,shvatite ,dragi kolega,da te firme rade s novim posudenim novcem(kratkorocna posudba 1.5 s mogucnosti produzenja 3 god.) i da rade pod “staklenim zvonom drzave”!Dakle,sve obaveze su zamrznute!Tko ne bi radio dobro pod tim uvjetima?Do kada?Do onda kada prestanu privremene mjere,zar ne?Tko ce vratiti i kako samo najnoviji kredit od 480M Eura u roll-up rezimu(dakle jos toliko s kamatama osiguranog kredita).To je 1 MLRD Eura samo po tom kreditu,zar ne?Ostale necu ni spominjati od prije!Sada je objavljeno da su podignute mnoge tuzbe u susjednim drzavama i to ne samo od SBERBANKA-a,vec BANKA INTESA,neka banka iz Crne Gore itd!Za mnoge firme -kceri izvan Hrvatske pokrenute su i ovrhe,a za niz njih privremene mjere zabrane raspolaganja!
Kako ce izgledati konsolidirana izvjesca,recimo LEDA,JAMNICE,KONZUMA bez FRIKOMA ILI IDEE ili JAMNICE tamo?
Ne znam kako tu mogu mali dionicari dobro proci???
Stalkholderi,posebice dobavljaci i radnici ce relativno dobro proci,ali svi ostali ,osim vjerovnika u roll-upu(i to je upitno zbog sporova) nece dobro proci,a u tom lancu dosadasnji dionicari su najnezasticeniji!

@Ivan1902 sve to štima posao je posao nisam protiv toga ali dok su uvjeti fer

@tvrr to pokušavam cijelo vrijeme reći uvjek se nešto od njih povlači ili su oni to stavili na police u RH .
Vindija je jasno rekla za koliko može proizvest piceka i stavit ga na policu pa su se čudili tim cijenama dok nije izbila afera. Pogledajte one gnjecave krastavce koje imaju neke robne marke,navodno se to uvozi u velikim bačvama iz Indije… Pogledajte tu Hr koje je to bogatstvo, na svakom čošku stare autohtone sorte voća,povrća a to je ono drugačije što se traži. Ljudi bi šok doživili kada bi zanli koliko kod nas postoji autohtonih sorti grožđa pa samo na tome bi se dao gradit turizam. Imate neku sortu koja se zove Kraljevina to je tanko,lagano,kiselo i sa malo šećera grožđe ali neka familija se primila toga jer je drugačije izbrusili su okuse , to brenidrali i sad je buteljka 10-tak eura, a o pjenušcima da ne pričamo… koga zanima neka malo googla Tomca ( 5 puta je jeftiniji od najjeftinije konkurencije) sa pjenušcima koji dozrijevaju u glinenim veilikim čupovima i koje je nagrade dobio za to. Imamo tri autohtone vrste svinje, jednu sličnu imaju Njemci b ise začudili koliko košta špek od toga , Španjolci sa svojim pršutima… oko Save raste dosta goveda sistem krava-tele koja raste vani eko proizvodnji ti stočari bi se širili a nemogu do zemlje….to su samo mali primjeri kako bi moglo biti i sve bi to uu korektan dogovor Agrokor mogao progurt do krajnjeg potrošaća kroz turizam, ali kada nastupi čista destrukcija onda jako se teško oprat

Kaže g. Ramljak da ima Agrokor povjerenje od 20 tak ključnih kreditora,

pa valjda neče to sve u p…m…ja mislid, da če se sve dobro poklopiti jer če Ramljak i njegova ekipa sve srediti da neče u bananu kao što bi neki htijeli, lp


Pozdrav,

Bisakovi, jeste u pravu ste kada kažete da več puno toga znamo i da se tu več puno zna, a šta se zna
– krediti Agrokoru, jamstva,….
– znamo i to, da firme poput Jmnc,, Ledo, Zvijezda, Belje,….rade jako dobro
– da nije došlo izvješče u potpunosti za 2017, samo okvirno,
– da još čekamo izvješče za 2016 i isto tako se češlja za 2015,…
– da če biti vjerovatno odpisa jako puno, dosta više od 50%
– A SIGURNO NEČE SVE PROPASTI, JOŠ NIKADA NIJE

-A nada umire zadnja i ja vjerujem, da če i za nas dioničare biti nadam se tu negdje, lp


Kolega nitko ne tvrdi da će Ledo, Jamnica, Belje, Zvijezda, PIK, Vupik propasti. To su gluposti. To su dobre firme i nastavit će poslovati i dalje ali pod novim vlasnicima. Stari dioničari nažalost tu nemaju više što očekivati one su izgubili sve ili gotovo sve. U najboljem slučaju možda im ostane do 5% ako se vjerovnici smiluju da im i to prepuste. Dok se svi redom ovdje ponaplaćuju neće ostati gotovo ništa ili ništa. Nema tu mase ni za sve vjerovnike a kamo li da bi nešto ostalo dioničarima. Tako to funkcionira na tržištu kad “promašite ulaganje”, nema tu nikakve zluradosti jer je i većina nas sa foruma već osjetila što znači izgubiti sve u nekom ulaganju. Prekrižiš to i ideš dalje kao što su to već neki fondovi napravili. Oni već svoja ulaganja u Agrokorove tvrtke vode pod 0 (nula kuna). Njima je to iostina lako otpisati jer i nisu njihovi vlastiti novci. Druga stvar je što se svatko od onih koji su uključeni u ovu prevaru i onih koji su bili zaduženi za kontrolu tržišta sada libi otvoreno izaći pred javnost i reći “nemate više ništa”. Da barem imaju hrabrosti za to, a i zašto bi kad im to nije u opisu radnog mjesta.
Iskreno sumnjam da će se Agrokorovim tvrtkama trgovati na ZSE-u sve dok se ne vidi kome šta pripada a to će se samo otezati i odugovlačiti, nastojat će se što duže je moguće.

Nadalje sve što pripada Agrokoru a izvan je granica Hrvatske rusi će na kraju konfiskovati. Oni su se jednostavno zainatili i neće žaliti nikakav novac da provedu tu svoju namjeru preuzimanja tih firmi van hrvatske za dug. Para imaju na bacanje, imaju i brdo odvjetnika, znaju i kako se na balkanu “podmazuje” sudstvo i ništa ih ne priječi da sačuvaju obraz i da nikom više u budućnosti ne padne na pamet da ih prevari lažnim financijskim i revizorskim izvješćima.

http://www.seebiz.eu/rusija-na-zitu-lani-zaradila-vise-nego-na-oruzju/ar-162553/

New Report

Close