Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


900 milijuna eura, ne milijardi naravno.

Konzum je doista rupa bez dna i ja ne mogu pojmiti kako je čovjek koji je podigao jamnicu i ledo da rade i zaraduju, a to i ramljakova izvjesca pokazuju da su i 2015 i 2016 radile s lijepom dobiti – gubitak ke je nastao uslijed 50 posto otpisa prema Konzmu tj. slikovito za svaku kunu sladoleda koju je ledo isporučio Konzumu, u ovom izvjescu Ledo j otpsiao 50 lipa, da je takav covjek gdoinaam turao glavu u pijesak ne poduzimajuci nista da dovde Konzum na neku pozitivnu nulu.

Mi nismo znali da Konzum przi pare zesce od petrokemije, ali on je znao. I nista nije poduzeo. Z an vjerovati.

Reci mi jesi pročitao revidirano izvješće Konzuma za 2016?

Kako je moguce da je idea vrijedna 3,3 mlrd kuna prepustena Mercatoru bez naknade?

Upiš :-))))

“Agrokor je prezentirao revidirane financijske izvještaje za 2016. godinu operativnih kompanija Agrokor grupe. Ona potvrđuju veliku vrijednost koju smo izgradili tijekom 30 godina neprestanih ulaganja. ”

Vaš link …


Kako je moguce da je idea vrijedna 3,3 mlrd kuna prepustena Mercatoru bez naknade?

Pa vjerojatno zbog dugova odnosno kapitala. Ako je imala 3,3 mlrd. kuna dugova onda je prepuštena za taj dug. Pišem napamet. Trebalo bi vidjeti revidirano financijsko izvješće Idee pa sagledati stvari cjelovito, a ne parcijalno i sa stavom: to su mutna posla! Očito se tamo gubio novac i nije se stvarala vrijednost.


UKUPNA IMOVINA – KOnzum, Tisak …….Pik Vrbovec – 21,57
UkUPNE OBVEZE – Konzum, Tisak ….. PIK Vrbovec – 23, 97

UKUPNA VLASNIČKA GLAVNICA – – 2, 4 ,ilijarde

Pitanje je sad koliko je Agrokor kao matica dužan – a dužan je ko Grčka, samo obvezuičarima duguje 900 milijardi eura.

Ovo sad poprima vec neke obrise.
Dug sastavnica – ca 23 milje
Ukupan dug – sastavnice pls matica = ca 40 milijardi

Imovina sastavnica – ca 21 milijardu
Imovina Agrokora van sastavnica (jahta, vila, helić itd. itd. ) – uvrh glave 300 milja (150 milja je vila)

Ovo mi sve miriše na 50 do 60 psoto otpisa. Još ako covjek im au vidu da su dobavlhači dobili 40 psoto, a to sasvim sgurno nije slucajno, nagodba od 60 psoto je na stolu.

Netko će reći puno ili malo, ali jedno 2 do 3 puta bolje no stečaj, dakle svima je u intereu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


UKUPNA IMOVINA – KOnzum, Tisak …….Pik Vrbovec – 21,57
UkUPNE OBVEZE – Konzum, Tisak ….. PIK Vrbovec – 23, 97

UKUPNA VLASNIČKA GLAVNICA – – 2, 4 ,ilijarde

Pitanje je sad koliko je Agrokor kao matica dužan – a dužan je ko Grčka, samo obvezuičarima duguje 900 milijardi eura.

900 milijardi eura?

Dug sastavnica 23 milje?

Odakle ti podaci???

Zar nije u 40 milijardi dug i prema vlastitim kompanijama? To je 50% otpisano.
Dug Agrokora bi se trebao znatno smanjiti

Je, konsolidirano gledano.



UKUPNA IMOVINA – KOnzum, Tisak …….Pik Vrbovec – 21,57
UkUPNE OBVEZE – Konzum, Tisak ….. PIK Vrbovec – 23, 97

UKUPNA VLASNIČKA GLAVNICA – – 2, 4 ,ilijarde

Pitanje je sad koliko je Agrokor kao matica dužan – a dužan je ko Grčka, samo obvezuičarima duguje 900 milijardi eura.

Ovo sad poprima vec neke obrise.
Dug sastavnica – ca 23 milje
Ukupan dug – sastavnice pls matica = ca 40 milijardi

Imovina sastavnica – ca 21 milijardu
Imovina Agrokora van sastavnica (jahta, vila, helić itd. itd. ) – uvrh glave 300 milja (150 milja je vila)

Ovo mi sve miriše na 50 do 60 psoto otpisa. Još ako covjek im au vidu da su dobavlhači dobili 40 psoto, a to sasvim sgurno nije slucajno, nagodba od 60 psoto je na stolu.

Netko će reći puno ili malo, ali jedno 2 do 3 puta bolje no stečaj, dakle svima je u intereu.
[/quote]

Definitivno bolje.
To znaci i onda da su bankarske rezervacije po svoj prilici gotove.
Jedino jos ostaje prodati imovinu po sto boljoj cijeni.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mislim da Agrokor ne treba prodati nego dokapitalizirati s nekoliko moćnih igrača, Agrokor je skup interesa i kao takav može opstati u nešto skromnijem obliku. Mene zanima a to danas nitko nije pitao budući je IDEA od 3,5 000 000 000 prebačena u Mercator, a poznato je da je Ivica vlasnik još 30% Mercatora, je li si isplatio bonus o kojem nitko ne piše? Mercator nije opterećen kao Agrokor?

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

@serislav
Morate znati da Agrokor/Ramljak/vjerovničko vijeće nema drugog izbora, nego prodati sve i postići nagodbu pretvaranja dugova u kapital, to dvoje zajedno u paraleli. A u tome, i bez kapitala, jedna JMNC više neće vrijediti koliko mislite jer će treba provesti dokapitalizaciju. Mislim u idealnom scenariju nakon ovog svega, da će otpis biti 60% minimalno. A za malo neuredniji scenarij koji paše onima koji imaju cash, a tu su prvenstveno ADRIS i COCA-COLA i nitko drugi, otpis bi mogao biti i 70-80%. A banke će najbolje proći i to one iz roll up-a u bilo kojem scenariju. Ostali će se neplatiti od države kroz sporove…

Otpisa kod banaka će biti još…

Ako imovine ima ca 20 milijardi, a duga ca 40 milijardi, onda se jedino može 50 posto otpisati, a 50 posto naplatiti preuzimanjem imovine.

Ako Konzum ima ebitda od ca 200 milja, na 10 milijardi prometa to je 2 posto. Čini se smiješno , ali trgovci na malo tako posluju i 2 posto je potpuno nedovoljno, ali sito tako dobar start prema 4 ili 5 posto. Većina dobavljača je zainteresirana z aKonzum, i Konzum može opstati jer i dan dans radi i zaraduje vjerojatno i iznad 200 milja ebitda. Akos u dobavljaci pametnim otpisat ce tih 60 psoto i preuzeti Konzum. Konzum im a objekte, ima djelatnike, ima logistiku. I to ima sada ovog treba i taj sustav svaki dan moze prodati robe za 15 do 20 milijun akuna. Neka novi vlasnici stave novu upravu i zadaju cilj od ebitda 4 posto i neka naprave apsolutno sve sto se mora pazeci na svaku kunu i rezusci svaku nepotrebnu kunzu, i dobit ce maloprodajni lanac sa apsolutno najboljim pozicijam u rh jer ne zaboravimo ivica je tu bio prvi i kad pogledate po gradovima, konzum je uvije u epicentru. prava uprava to moze dotjerati u red za godinu dana. pa čak i ovakav iviin sustav zaradi neki ebitda , akamoli kad bi sutav bio psotavljen u stilu adrisa ili tedeschija, tu bi bilo mesa za najesti se.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

nigdje u maloprodaji ne cvjetaju ruže …
dobit i gubici trgovačkih lanaca u RH strana 2
http://web.efzg.hr/dok/TRG/ddunkovic//naaliza%20Brkani%C4%87%20clanak.pdf

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

“Ono što me pozitivno iznenadilo je to da je ovdje dominantno riječ o otpisima stavki u imovini i obvezi za potraživanja koje se uglavnom odnose na međusobne transakcije povezanih poduzeća, dakle sve je unutar Agrokora. Nije primjerice Ledo dao nekom trećem milijardu kuna koje sad ne može naplatiti. To je jako bitno jer je sve unutar Agrokora, mi danas nismo vidjeli konsolidirano izvješće prema trećima. Koliko sam uspio vidjeti, čini mi se da se dvije trećine odnose na Ideu i međusobne pozajmnice. Idea nije više u Konzumu, ali je u Mercatoru, nije je netko negdje odnio. Priroda ovih gubitaka je znatno manje loša nego što sam mislio da će biti”

Za vjerovnike je, smatra Grubišić, najbitnije postoje li skrivene obaveze, a ne je li Jamnica duguje Ledu “sto ili dvjesto”. “Ramljak je pretjerano dao naglasak na negativni kapital. Firma neće propasti ako ima negativni kapital, nego ako nije u stanju generirati cash flow. Negativni kapital nije nikakav razlog za stečaj. Ohrabrujuće je to da Konzum operativno ne gubi novac, 200 milijuna kuna na 10 milijardi prihoda je skromna EBITDA marža, ali bolje da je u plusu nego u minusu”, komentirao je.

New Report

Close