Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nisu našli ništa bitnog i onda su se ulovili nečeg što se subjektivno procjenjuje. PwC kaže 100, a netko prije je rekao 200. I jedan i drugi su u pravu. Valutacija brendova nije egzaktna … no uz tržišne udjele koje je ima Jamnica/Jana/S.kiseljak i Ledo/Frikom te lojalnost tim brendovima lako je moguće postaviti visoku vrijednost goodwilla. Upravo su najveće svjetske kompanije na njima lomile zube. Ni Coca-Cola ni Nestle ni Unilever nisu uspjeli u periodu od preko 25 godina dominirati na tržištima voda i sladoleda.

na kraju će ispasti da je todorić što se toga tiče bio u pravu i da je tih nedostajućih 12-15 milijardi kuna samo stvar različite procjene vrijednosti brandova, goodwilla i know-how unutar sustava agrokora, odnosno tvrtki kćeri…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Koliko vrijedi Ledo, Jamnica, Zvijezda,Belje,……je procjijena Toda a u isto vrijeme na drugoj strani kaže PwC da vrijedi toliko, pa budi sada pametan i procijeni vrijednost tvrtke, a na trečoj strani nude za Ledo i ostale tvrtke ……pa šta je ovdje tako loše, ……………jeste loša je bilanca a zašto je loša, ………., ja se nadam, da če se sve ovo na neki način riješiti dobro za dobavljače, banke,…normalno uz odpis duga koji če biti velik, jer drugim putem znamo gdje če završiti ova priča, ….
pa sada postavljam pitanje koliko vrijedi ddjh za forumaše, po meni možga 5-8 hrk, a trži se za 5x više, pa sada opet budi pametan, isto je za još neke dionice na zse,…lp

Zbog svih ovih manipulacija želim upozoriti i jasno reći da tako enorman gubitak koji bi bio utvrđen financijskim izvješćima može biti samo rezultat primjene računovodstvenih tehnika umanjenja imovine od strane sadašnje uprave i revizora, a ne nikakvih manipulacija od strane bivše uprave. Milijarde koje se spominju najvećim djelom mogu se odnositi na otpis naših investicija, razvoj i širenje tržišta, širenje kompanije, umanjenje vrijednosti imovine. No, iza svakog tog otpisa stoji uloženi novac za koji se jako dobro zna gdje je, kada i u što uložen. To što se sada pod patronatom izvanredne uprave i faktičkim upravljanjem Knighthead fonda zloupotrebljavaju računovodstvene tehnike vrednovanja imovine ne čudi jer je njihov interes direktno suprotstavljen interesu kompanije.

Dečki, imatelji Todexa…dajte se konačno pomirite s gubitkom. Tu pomoći nažalost više nema…
Tko je izašao i uspio nešto spasiti izašao je…
Ne znam zašto se iracionalno ohrabljujete da će s nastavkom trgovine događati nešto pozitivno.
Ovo ide na 0,00 kn, ali ono ćega se ja pribojavam je da će se i ostatak burze solidarizirati u nastavku tog pada…
Zato. čuvajte svoj novac koji će uskoro vrijediti više…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))


Dečki, imatelji Todexa…dajte se konačno pomirite s gubitkom. Tu pomoći nažalost više nema…
Tko je izašao i uspio nešto spasiti izašao je…
Ne znam zašto se iracionalno ohrabljujete da će s nastavkom trgovine događati nešto pozitivno.
Ovo ide na 0,00 kn, ali ono ćega se ja pribojavam je da će se i ostatak burze solidarizirati u nastavku tog pada…
Zato. čuvajte svoj novac koji će uskoro vrijediti više…

Glupost!

@noviulagac
Vidi se kolega da ste zeleni…al brzo ćete procvjetat…
Ostatak burze ne raste, sve stagnira ili pada upravo iz razloga što će biti još jedan brutalni masakr na ZSE kad se odblokiraju dionice Todexa.
Sve će brutalno padati i tada treba imati casha za kupovinu na rasprodaji, ali pritom ne mislim na rasprodaju dionica Todexa jer one ionako ništa ne vrijede. Mislim da shoping dionica koje će padat iz razloga jer će sve neselektivno padati.
Tko je u cashu nek izdrži još malo jer će ovo biti povijesna prilika…rekao bih i jedina prilika prije rasta kojeg ćemo imati na ZSE iduće godine ako ne i prije…
Bitno je samo ne utrčat prerano jer je pitanje do kud može ići taj brutalan pad. Možda nam tu kompetentni tehničari mogu pomoći….

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Zasto glupost?
Tko bi i iz kojeg razloga trebao navaliti na todex papire?
Objasni to pa onda mozemo dalje konstruktivno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ma dajte molim Vas?!
S vama konstruktivno?
Ja zelen?
Pomalo samo.
Sve ce vrijeme pokazati


@ Serija

Sve je počelo s Diokijem. Tu su se radile stvari koje mi nisu tada bili potpuno jasne.

Sada prema Agrokoru vidim da postoji modus operandi izvlačenja novaca iz firmi na ZSE, njihovo uništavanje i na kraju krađa svih uključujući i male dioničare.

Naime Ježić je također dobio od HypoBanke ogromne kredite koje isto kao Todorić nije mislio vraćati.

Također je za kredite zadužio Diokijeve nekretnine u Zagrebu, Dinu na Krku i još različita zemljišta na Krku.

Kod njega se kao i kod Todorića javljaju firme u inozemstvu npr. u Švicarskoj koje su očito fiktivno poslovale s Diokijem i na taj je način izvlačio novce iz firme.

Zbog čega su mu toliko novca davali Hypo banka, Karlovačka banka i manji dio RBA zanimljivo je pitanje.

Očito da je nekretnine koje je založio je založio nekoliko puta.
I ovdje se nije jamčilo vlastitom imovinom, već sve kredite koje je dobio na račun izgradnje DINE dobio je tako što se Dioki d.d. zadužio.

Todorić nije plaćao poreze, koncesije, dobavljače na vrijeme….

Dioki i DINA nisu plaćali poreze kao ni struju i plin HEP-u i INI.

MODUS OPERANDI.

Kada se za DIOKI nije našlo tko će odgovarati za tu krađu…………………….i spasiti tvornicu koja je bila najveći izvoznik.

Ne očekujem drugačiji kraj ni na Agrokoru.

Vjerovnici uvijek mogu i sjesti firmama na računu.
Zbog čega se ne bi odmah naplatili s bar dio love?


Tocno je sve sto ste napisali. Ovo je planirano i na taj nacin je provedeno. Novci su uzeti, a oni ocekuju da to gradjani Hrvatske.placaju iz svojih mirovina i poreza.
Vidjeti cemo u kojem ce ovo smjeru otici.
Osim materijalne stete poslejdica je i odlazak gradjana. Broj stanovnika RH procjenjuje se daleko ispod 4 miliona.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Imali smo mi i izvještaje Todorićevih firmi. Zašto mislite da ATGR ima dobre izvještaje.


Zato što Atlantic grupi reviziju radi PWC (jedna od četiri velike svjetske revizorske kuće), dok Agrokoru i satelitima reviziju radi Baker Tilly Discordia (http://www.discordia.hr/index.php?lang=hr).


Ma dajte molim Vas?!
S vama konstruktivno?
Ja zelen?
Pomalo samo.
Sve ce vrijeme pokazati

Da, pokusajte konstruktivno.
Ili odgovorite na postavljeno pitanje ili priznajte da nemate odgovor. Glumljenje da vam je ispod casti odgovoriti na to je skroz bez veze.
Dakle, tko i zasto bi trebao navaliti na todex s nav-om nula? Zapravo negativnim.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Vi morate jasno odgovoriti zasto vrijedi 0kn.
Onda mozemo dalje

Servisal i Neumoran,

Bilo koju temu otvorim samo pišete vas dvojica kako če Toda završiti, to je danas po 15x put i pitam se šta je vama.
Ili je EGO PREVELIK ili sta NAJPAMETNIJA na forumu. Dobro po vama je Toda i dionice gotova stvar, pa neka bude, a za neke nije i šta sada, pa pričekajmo izvješče,…..i za 2017,…..i neko vrijeme, pa čemo onda biti svi pametniji,………lp

Vec jesam. Vise puta. Samo evidentno sjedite na usima.
A) Zato jer su eksplicitne obveze koncerna vece od njegove imovine.
B) Zato jer su firme implicitno zaduzene preko jamstava visestruko nego vrijede. S obzirom da je implicitan dug proizasao iz eksplicitnog on je u osnovi jednak eksplicitnom, jer ce sluziti kao metoda za sto vecu naplatu u nagodbi.
Naprosto, para nema. I jos fali.
Kad se vjerovnici naplate, i to samo nekim dijelom, nema vise niceg.
Jeste li sad zadovoljni?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Da se razumijemo, to je zalosna situacija, i dionicari su nasanjkani.
Medjutim to je proslost. Pametnije je fokus staviti na ono sto moze uspjeti u buducnosti. Sto god to po necijem izboru bilo.

Osim toga, vec smo to grdo izdrobili.
Uskoro je trgovanje pa cete vidjeti.
Bit ce neka cijena, ali vrlo mala. Jer je rizik potpunog gubitka strahovit.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close