Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najjače mi je ovo gdje izjavljuje da je bio prisiljen pod prijetnjama i prisilom potpisati LEX Agrokor. Sve si mislim da su mu zavrtali lijevu ruku dok je desnom morao potpisivati!

Izgleda da mu je teško pao gubitak Smokvice! Sad će tamo ljetovati domaći političari, ostavili su im čak i namještaj!
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otok-smokvica-vela-danas-mijenja-vlasnika-ostavljam-im-uredeni-otok-sa-strujom-i-vodom-svim-prikljuccima-i-nekretninama-u-kojima-jos-ima-namjestaja/6575613/

““Cijenjene kolege, zaposlenici Agrokor koncerna, poslovni suradnici, partneri, uvažena javnosti, želim vas obavijestiti kako je Uprava Agrokora, sa mnom na čelu, pokrenula proces aktivacije Zakona o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za Republiku Hrvatsku. Navedenu odluku donosim u uvjerenju kako je to u najboljem interesu za svakog pojedinog zaposlenika, partnera, dobavljača, svih drugih dionika te cjelokupnog gospodarstva.
Iskreno se zahvaljujem svim zaposlenicima, bliskim suradnicima i partnerima s kojima sam izgradio najznačajniju tvrtku u povijesti Republike Hrvatske. Svih sam ovih godina, pa i u posljednjim izrazito izazovnim trenucima, davao svoj maksimum kako bi osigurali stabilnost kompanije, kako bi sačuvali preko 60 tisuća radnih mjesta te osigurali opstojnost i prosperitet čitavog Agrokor koncerna.

Još jednom pozivam sve one koji mogu doprinijeti da Agrokor nesmetano nastavi s radom, da se sačuvaju radna mjesta i da se omogući daljnji razvoj, da učine sve u svojoj moći da se to i ostvari. Četrdeset godina sebe uložio sam u izgradnju cijele Hrvatske i regije, stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi”

I Todorić
http://www.telegram.hr/politika-kriminal/ivica-todoric-danas-sam-ponosan-covjek-sve-sto-sam-izgradio-upravo-sam-potpisom-predao-hrvatskoj-drzavi/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=996156

Čovjek koji je postavio cijelu Vladu i s istom odigrao prljavu igru unistavajuci cijelo HR gospodarstvo, sramotno i dalje nastavlja obmanjivati javnost dezinformacijama.

Toliko prljavo igra i laze, dovoljno je pogledati gdje jos zivi pa da svima bude jasno da su On i Vlada u koaliciji i da ce sve troskove snositi gradjani kroz poreze.

Sad bi mogli gledati rat… Ja jedne strane Ivica T. i Sberbank, a sa druge Ante Ramljak, Martina Dalić i Knighthead…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ne bi rekao da su todoric i rusi na istoj strani.
To sto on sad malo laje je iz razloga sto se blizi kraj revizije pa ne zna sto ga ceka i automatski ide u protunapad vjerovatno svjestan muljaza koje je radio.
Ide dalic i kolinda u rusiju uskoro oa cemo vidjeti.

Ja podržavam Todorica u njegovom istupu, no ne zato jer se sad pravi grbav za njegovu ulogu u propasti Agrokora jer on svakako neadekvatnom financijskom politikom nosi najveću odgovornost za propast tog koncerna, nego u nastojanju da jedan osrednji potrcko, jedna žmirkava posvudusa i jedna losa politička opcija tranče ono s čim nemaju veze na način da pogoduju kojekakvim špekulativnim investitorima čija je jedina namjera da uzmu nepripadajuću korist iz ove situacije.

Doticni je poznat da radi na principu lijeva ruka desni džep i da mu nikako nije strano uzimanje love ispod stola. Karte su još malo na stolu i treba se izboriti za sto bolju i povoljniju poziciju pa u tom svjetlu treba i sagledavati njegov istup.

Ivek zna da će se utopit. Al igra na kartu da će sa sobom povuć popriličnu ekipu…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Zasto bi drzava spasavala Agrokor? Zbog radnika? Tesko. Nitko radnice Kamenskog nije spasavao.

Iz samo jednog razloga. A to je spasavanje doticnog jer svi sinovi i zene cijelog drzavnog vrha su radili u Agrokoru, od potpredsjednika Vlade do sina drzavnog odvjetnika.
Jeste li culi je li itko upitao za kakvog Ivicu Todorica, zasto zivi u dvorcu i dalje nakon sto je cijeli sustav kolabrirao? A jeste li culi za ljude koji su zavrsili u blokadi racuna zbog 80,00 kn HRT-a? Haha…svi su oni klaunovi iz vrha njegovi, pijuni koji se sastaju kod onog vlasnika frizerskog salona i dogovaraju strategiju…
Pricaju o hapsenju doticnog, a sve zapravo plasiraju novine koje su i same povezane s njim.
Zapamtite, cijeli drz. vrh je toliko korumpiran da smo sretni da odavno nismo svi bankrotirali…i za kraj…ne zelim nikome lose, ali od ovih pohlepnih gadova koji su krali hrvatsku imovinu, tjerali ljude srpske nacionalnosti iz zemlje, sve samo kako vi se okoristili tudjim zasluzuju najmanje da ih vise nikad ne vidimo. I neka trose nase novce jer pare su najmanje vazne. Ono sto je bitno je ocima nevidljivo rece Mali princ. Pusa

Ma dajte! Zapamtite da odmah po objavljivanju revizorskih izvješća kompletna Todina uža i šira rodbina idu na poseban odjel u Remetincu. Toliko o spregi vlade i Tode. Sprega je bila prije ali sad je sve puklo i svatko se bori za svoj “goli život” odnosno život van rešetaka.

Banana,
Napokon se slazem s tobom!

Ziher ima forumasa koji misle da je ovo dobar razvoj dogadjaja za male dionicare.
Bas me zanimaju argumenti. Mogla bi biti kvalitetna rasprava.


Zasto bi drzava spasavala Agrokor? Zbog radnika? Tesko. Nitko radnice Kamenskog nije spasavao.

Iz identicnog razloga zasto su ‘merikanci 2008. donijeli “Emergency Economic Stabilization Act of 2008” i spasili financijski sustav. Identicnog.

Moja firma ne radi sa Agrokorom, ali vecina mojih klijenata je u nekoj mjeri izlozena Agrokoru. Stoga nisam siguran da bi moja firma, bez obzira na to sto nije direktno izlozena, prezivila nekontrolirani raspad sustava Agrokor i domino efekt do kojeg bi doslo.

Banana
Tocno. Sad je ono sto Ameri vele: every man for himself. When shit hits the fan.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Todorić ima spreman IPO

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/todoric-je-imao-spreman-ipo-vodila-ga-je-rothschild-banka-foto-20170922

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close