Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Potencijalnih pogrešaka? Znači sad je i službeno ono što se u kuloarima odavno zna, da Agrokor ima negative equity i da u biti ne vrijedi niti jednu HRK? tko će odgovarati za "potencijalne greške" u izvješćima koja su dovela do obmanjivanja investitora?

Ovo i mene zanima, tko će odgovarati za ove krivične radnje i kriminalan djela?

To što nešto neće sigurno bankrotirati ne znači da ne vrijedi 1kn.


Recimo jedan Franck je u velikom problemu zbog duga koji je oko 700 mil kuna mislim pa ako je franck u problemu kako je tek drugima?
Ne kažem ja da bi svi završili na burzi ali tu je direkto 40000 zaposlenih i ko zna koliko dobavljača.
Realno je ako sve bankrotira da se pojavi više desetaka tisuća ljudi na burzi.
To se jednostavno ne smije dogoditi.
Tu postoje ljudi koji svaki dan pišu da će sve to skupa bankrotirati, da ne vrijedi ni kunu i da ne nabrajam.
Dozvoliti da to sve propadne i pri tome samo promatrati je ravno tome da nem netko oduzme teritorij a po mom mišljenju to se ne smije i neće dogoditi.

franckov problem je ogroman jer su 2/3(!!!) prodaje ostvarivali preko agrokora. tko je za to kriv?

Nisu imali 2/3 preko agrokora a kriv j onaj koji nije plaćao i kao što sam rekao bivšem vlasniku i cijeloj upravi treba sjest na imovinu i gonit ih kazneno.



Kolega što za državu znači da 40 tisuća ljudi završi na burzi rada?
Koliko firmi je još povezano uz agrokor?
Firmu treba restukturirati i prodati hrvatskih firmama.

Samo da podsjetim da amerikanci u irak, afganistan, kuvajt nisu išli jer su htjeli da ljudi tamo bolje žive nego da im pokradu i unište što više i da svojim privatnim firmama daju što više posla.

Dakle najveća svjetska demokracija radi kaos na drugom kraju planeta radi privatnih firmi a mi bi trebali upraopastit vlastite proizvođače.

Todorić mora odgovarati za nastalo stanje kazneno i svime što ima a firme sa radnicima moraju opstati i ostati u hrvatskim rukama pa makar se umiješala država.


Zasto bi toliko ljudi zavrsilo na burzi rada?
Sve ono sto je "zdravo" i konkurentno ,nastavit ce poslovati pod ovim ili onim vlasnikom!
Ono sto nije konkurentno i stvara samo gubitke,treba "ugasiti"!
Ako se npr. zatvore neke trgovine Konzuma jer nisu konkurentne,nista se katastrofalno nece dogoditi!
Te trgovine ce "preuzeti" netko drugi,konkurentniji!Dobre radnike ce netko uvijek zaposliti!
Ljudi ce i dalje kupovati u Konzumu ili drugdje i porezi ce se placati!
Ako LEDO npr. ima konkurentne proizvode i kvalitetu,kao PIK Vrbovec itd.,firme ce i dalje proizvoditi uz promjenu vlasnicke strukture.I ako dode to stecaja za neke tvrtke,opet se moze napraviti preustroj i firma ce proizvoditi.
Naravno sadasnji dionicari u tom slucaju gube prava,ali to je tako svugdje u svijetu!

[/quote]Agrokor ima oko 40 društava kćeri.Neke imaju veću vrijednost od imovine,npr JMNC i LEDO.
Neke kotiraju ispod imovine kao BLJE,VPIK,ZVZD,PIKR itd,ali sve navedene firme imaju veću imovinu od dugova ne raćunajući jamstva koje je dao Agrokor za uzete kredite.
Svako društvo će se tretirati zasebno ili će se imovina Agrokora podijeliti na nekoliko grupa.
Svako društvo će se restruktuirati pojedinačno.Neka društva koja su godinama jela sebe i oko sebe
će u stećaj ako ne može restruktuirati i postati dugoroćno profitabilno.Ako društvo ima negativan kapital kada ide u likvidaciju konsolidirana imovina raste jer se negativan kapital briše,čak se može dogoditi i da se poveća za iznos prodaje.Imovina Agrokora u tom slućaju raste.Konkretan primjer je putnička agencija ATLAS koji je još pred tri godine imao negativan kapital od 300 mil kn.I oni su trebali odavno u stečaj,ali je gazda sa novim financijskim inekcijama samo odgađao neodgodivo.
Tko će biti gubitnik.Jasno dobavljaći Atlasa. hoteli,prijevoznici,restorani i ostali koji su u dobroj vjeri
pružali uslugu.Jasno je da će Atlas možda netko i kupiti kroz kupnju potraživanja kao što je Meteor
radio u Badelu,ali tu Agrokor ništa ne gubi.Dapače,dodiva.Svaka firma koja ide na bubanj će imati
poseban tretman da bi vjerpvnici dobili što više.Dakle,cilj je da i Agrokor dobije što više.
Sa rentabilnim brendovima koje ima Agrokor će postupati drugaćije a sigurno ne kroz stečaj,pa mali dioničari u tim firmama neće sve izgubiti.Vlasnička struktura ,%udio manjinaca može imati bitni utjecaj.
Zašto bih ja otpisivao BLJE koji ima nominalu 40.Najprije denominacija po 10 pa dokapitalizacija
po 10,meni dobro ako kupim na 8.
Ipak nemojte smetnuti sa uma da je Agrokor najveća kompanija u jugoistočnoj Europi,da su se sukobili istok i zapad radi dominacije,da se radi o prihodima od cca 45 mlrd kn godišnje.Tko ćr to
preuzeti,treba to i platiti i to debelo.


Ovo i mene zanima, tko će odgovarati za ove krivične radnje i kriminalan djela?

I.T. zvani gazda i uprave i direktori Agrokorovih kompanija ovo je nešto što se goni po službenoj dužnosti a da ne govorim o privatnim tužbama investitora. Ali o tom potom kad sve bude službeno


Nisu imali 2/3 preko agrokora a kriv j onaj koji nije plaćao i kao što sam rekao bivšem vlasniku i cijeloj upravi treba sjest na imovinu i gonit ih kazneno.

Kriv je Franck i njegov gazda… pa jel mu netko držao pištolj na slijepoocnici da se toliko izlozi?

Pohlepa i interesi. Koliko je kriv Agrokor i čelnici koncerna toliko je kriv i Franck i njegova ekipa.


Nisu imali 2/3 preko agrokora a kriv j onaj koji nije plaćao i kao što sam rekao bivšem vlasniku i cijeloj upravi treba sjest na imovinu i gonit ih kazneno.

kako nije? prihodi su im nešto preko 900 milja, a spominje se cifra od 600 milja duga.



Potencijalnih pogrešaka? Znači sad je i službeno ono što se u kuloarima odavno zna, da Agrokor ima negative equity i da u biti ne vrijedi niti jednu HRK? tko će odgovarati za "potencijalne greške" u izvješćima koja su dovela do obmanjivanja investitora?

Ovo i mene zanima, tko će odgovarati za ove krivične radnje i kriminalan djela?
[/quote]

Nitko, osim ako svi mi ne počnemo podnositi kaznene prijave i ne stvorimo pritisak na političare i medije.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

pravi razmjeri problema ce se tek vidjeti sa polugodisnjim izvjestajima a kulminaciju ocekujem tek nakon turisticke sezone

Slažem se s komentarom o žutoj štampi, međutim ako konstantno pratite ovu temu i Agrokor unatrag godinu dana sjećate se da je dnevno.hr prvo počelo pisati o Agrokorovim problemima te sam ih i sam u početku ismijavao, međutim na kraju se ispostavilo da je sve bila istina, tako da su mi vjerodostojni za razliku od onih koji se tako predstavljaju. Što opet pokazuje u kakvoj državi živimo kada jedan huškački i žuti medij jedini pušta informacije u vezi problem broj 1 u državi. Sramota. U međuvremenu na vecernjem.hr koji je kakti ozbiljna novina :

“Bio sam jedan od 25 izvršnih direktora u Agrokoru u sektoru Strategija i tržište kapitala, dakle rang ispod uprave. Moj je posao bio izrada i prezentacija makroekonomskih analiza i projekcija za Hrvatsku i regiju te analiza političkih okolnosti. To je ono što sam prezentirao i ulagačima, dok izrada financijskih izvještaja nije bila moj posao ni odgovornost – rekao nam je ministar Marić.”
Znači gospodin ministar je samo prezentirao, on nije izrađivao? Osim što ne vjerujem u navedeno ovo je priča koju samo Hrvati mogu popušiti jer eto on je jadan samo prezentirao…nema on veze s tim..
Sramota što su napravili od Hrvatske, jedva čekam da se skupim i za stalno odavde.

Nitko ne spominje povećanje maloprodaje
Pa evo i link interesantnog stiva
Nakon Agrokora povećanje kreditnog rejtinga (2)?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/konzum-prijeti-dobavljacima-izbacit-ce-nas-s-polica-ako-ne-pocnemo-isporucivati-robu-a-duguju-nam/967205.aspx

“Javljam vam se kao Konzumov mali dobavljač. Zvali su nas iz nabave Konzuma i zaprijetili da ako im ne započnemo isporučivati robu, da će nas zauvijek ukloniti s liste dobavljača te da više nikad nećemo surađivati, bez obzira na to kako će završiti kriza u Agrokoru. Od početka krize od njih nismo dobili nikakav plan otplate ili rješavanje situacije, nego samo prijetnje”, rekao je za Index jedan od malih dobavljača.

Duguju mu dva milijuna kuna

Njemu Konzum duguje preko dva milijuna kuna, a nakon donošenja Lex Todorića, uplaćeno im je svega 50.000 kuna. Zbog toga je njegova tvrtka, kazao je, vrlo blizu blokadi.

“Ovakvo ponašanje je vrlo nekorektno, pogotovo sad kad je tvrtka ‘nacionalizirana’ i štićena ovim zakonom. U kontaktu sam i s ostalim dobavljačima koji također primaju ovakve prijetnje”, rekao nam je jedan od dobavljača.

mater vam bahatu ….treba taj agrokor razbucat do kraja …ili je možda već razbucan ..samo im to nije jasno još ? ..

nisu shvatili da dobavljace trebaju molit za robu i pri tome im avansno platiti a kad to skuze znat ce da nemaju love i da su bankrotirali pa ce im onda biti lakse……ne kuzim kako ovi postoje a pogotovo ne kuzim bedake koji im daju robu na “majke mi”…

@janlana
Iako mi je žao ljudi što su se našli u ovoj situaciji al moram ti reći.
Sami su si krivi
Ja evo npr. Imam firmu i rastem po nekoj normalnoj stopi. Mogao sam rast kao netko tko je pohlepan pa želi sve i odmah pa sam mogao raditi izmedju ostalog i za gazdu…al zašto? Prestiž? Da dobijem hrpu posla i ko zna kad plaćeno?
Evo članak govori ako ljudi ne isporuce njima propast će..
Pa … Ebote ko te tjera da cijeli posao baziras na jednom firmi kupcu. Pa kakav je to poslovni plan.
Neće konzum imaš lidl kaufland Spar plodine NTL plac.
Ne razumijem ko te tjera
Nikad mi neće biti jasno zašto su potpisali te mjenice. Pa zašto pobogu?
Koliko moraš biti gladan..

Nek rasprodaju sve iz Agrokora, sve od gazde i onda samo DVA zakona.
Svi prodavači moraju imati minimalno 50 % hrv proizvoda na svojim policama.
AMEN
Ako želiš radit radi ako ne kupi prnje
Plaćanje 30 dana maksimalno
Rigorozne kazne.
Vjerujte sve je bombon sa ta dva zakona
PREDUVJET JE DA SE PROVODE BEZ IZNIMKE

New Report

Close