Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Isključuju sve Agrokorke iz ZSE, jer su uprave (izdavatelji) bili nemarni prema svojim obaavezama.

 

U normalnim zemljama bi za ovo predsjednici uprava izgubili posao.

 

Ali mi nismo normalana zemlja.

Mi smo Hrvatska.

La vita e bella!

Ma da sad ce oni to na brzinu podmirit i sve ce biti super. Mos si mislit, mogu sto hoce jednostavno…kazne i ostalog i tako nema…

Posejdon, 17.02.2020. u 18:08
Isključuju sve Agrokorke iz ZSE, jer su uprave (izdavatelji) bili nemarni prema svojim obaavezama.

Da? Nisam to primijetio na ZSE?

Je li tko podigao tužbe protiv članova uprava Leda, Jamnice itd. za naknadu štete?

I bivših uprava, koje su preuzimale jamstva, i ovih sadašnjih koja su dala nova jamstva i predale imovinu Fortenovi bez naknade. Dokaza za njihovo štetno djelovanje i međusobnu povezanost ima koliko hoćete.

Tek tada će uprave bolje paziti što rade. Bez toga nije niti čudo da se ovako ponašaju.

Ne vidim da se išta izravno vodi protiv njih na sudu, niti od strane dioničara i oštećenih vjernovnika (npr. Adris), niti od strane DORH-a/USKOK-a.

Nadam se da je netko od većih dioničara nešto pokrenuo po tom pitanju. Vrijeme leti i zastara će učiniti svoje – ako se ništa ne poduzme.

Nužno je ići na pojedince, jer su pojedinci krivi za sve ovo, osobito uprave jer nisu obavljale svoj posao i čuvale imovinu društava koja su im bila povjerena, nego su pogodovale pojedinim dioničarima i njihovim partnerima.

Meni nije IT krivac, nego uprave Leda, Jamnice itd. koje su namjerno pogodovale jednom dioničaru – Agrokoru, a sada Borg-u/Fortenovi.

 

Koji je smisao podnosenja tuzbe protiv nekoga od koga se ne mozes naplatiti?

 

Osobna satisfakcija?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

1. Pa i ti članovi uprava imaju nekakvu imovinu i nešto bi se moglo naplatiti. Ako su je prenijeli dalje i to se može pobijati. 2. Sigurno su imali neko osiguranje od odgovornosti, od čega se isto može nešto izvući. (Koliko se sjećam i izvanredna uprava je sklopila osiguranje od odgovornosti.) 3. Tko čini zlo bi trebao biti kažnjen od društva – da, osobna satisfakcija, ako ostanu bez imovine zbog naknade štete i malo odleže. 4. Na sudu, u kaznenom ili parničnom postupku morati će objasniti i opravdati svoje postupanje – kako su to štitili imovinu društva (imovinu dioničara jer su to društva kapitala, a ortaka uprava iz gostiona, politike i interesa). Pred sudom će pokušati skinuti odgovornost sa sebe i tada ćemo saznati zašto i s kim u dogovoru su nešto radili.

Do sada nikome nisu polagali račune, jer nisu morali. Ostaje nam nada da su sudovi ipak pošteni, a pravo i pravda usklađeni.

Posejdon, 17.02.2020. u 18:08
Isključuju sve Agrokorke iz ZSE, jer su uprave (izdavatelji) bili nemarni prema svojim obaavezama.

misliš na staro belje, ledo, zvijezdu…? ili na nove belje+ledo+ itd.? jer koji bi bio smisao formalnog uvrštenja na ZSE dionica tih starih firmi koje više nemaju nikakvu imovinu nego samo dugove?

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Ruka ruku mije – https://www.index.hr/vijesti/clanak/nacional-drazen-jelenic-je-mason/2157591.aspx
Toliko o masonima kao casnim ljudima…

KorniK, 17.02.2020. u 21:10
Je li tko podigao tužbe protiv članova uprava Leda, Jamnice itd. za naknadu štete?

Kornik jer imaš kakve planove po tom pitanju?

 

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Ivan1902, 18.02.2020. u 10:49
Koji je smisao podnosenja tuzbe protiv nekoga od koga se ne mozes naplatiti?

 

Počet će pjevati da je na njih država vršila pritisak da potpišu roll up od kojih kompanije nisu imale protučinidbu u tom iznosu, a onda tužbe mogu prema državi.

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Dionic12, premalo imam/gubim da bi mi se isplatilo išta sam pokretati. Svoje nade polažem u veće dioničare, ili neki zajednički pristup. Koliko shvaćam od udruge ništa.

 

Ima li kakvog rješenja za male dioničare (Konzuma)?

Pogledao sam SKDD nakon valjda 10 godina i primjetio sam da još imam KNZM-R-A 750 komada što mi je ostalo od boljih vremena.

Jelinic se klimavo drzi za svoju poziciju, njegova ostavka je povoljna vijest za sve anti-borgovce.
Kao sto je nekad govorio netransparentnost nije kazneno djelo, sad mu netransparentnost kuca na vrata

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/inventura-naprasno-prekinutog-mandata-hitro-odbacio-aferu-borg-sporo-istrazivao-ministre-zamjeraju-mu-da-je-sve-tempirao-prema-ocekivanjima-vlasti/9996040/

BOMBA!!!

Dražen JelInić ima 6% udjela u Interkapitalu, a kao državni odvjetnik je odbacio kaznene prijave protiv Korunića iz Interkapitala.

 

Borgovci jel i vas strah?

 

Čini mi se da će remetinečka poslovna akademija dobiti mnogo novih članova.

Pripremite pastu za zube, četkice i pidžame.

 

I puno sapuna.

 

Ha-ha-ha.

 

 

La vita e bella!

New Report

Close