ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

O kojem planu isplate u budućnosti govorimo ?
Nešto meni pormaklo?
Nešto svima promaklo ?


evo zašto je ipak bolje dijeliti dividendu a adris se je odlučio za povećane isplate dividende svake godine i predočio unaprijed plan isplate dividende.
Poslije 1.10.2015.više ništa ne će biti isto na ovoj dionici.

http://www.hrportfolio.hr/izdvojeno/view-vijest-analiza-vrijeme-za-dividendne-dionice-37117

Ja o tome cijelo vrijeme pričam ali me brišu a i niko me baš i nesluša.

Iako sam jedini koji je najavljivao prodaju za 3.5-3.7MLRDkn i izv.dividendu.

Ali, nema veze!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

A.V je najavio stalni rast dividende u iducim godinama. Iduce godine redovna dividenda biti ce 12kn, nakon toga misim da 14kn, googlaj naci ces clanke

Inace vidljiv je manjak R dionica na trzistu, ockujem da ce se razlika izmedu P i R jos vise povecati uskoro.

...

Zlocesti, mozda je tebi promaklo….


A.V je najavio stalni rast dividende u iducim godinama. Iduce godine redovna dividenda biti ce 12kn, nakon toga misim da 14kn, googlaj naci ces clanke

Inace vidljiv je manjak R dionica na trzistu, ockujem da ce se razlika izmedu P i R jos vise povecati uskoro.


Salžem se za R seriju ali nema šanse da je P serija ne prati.Bez obzira.
Zamislite RA na 600 a Pa na 400.Nemože!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


Inace vidljiv je manjak R dionica na trzistu, ockujem da ce se razlika izmedu P i R jos vise povecati uskoro.

I mene prati isti osjećaj već dulje vrijeme. Nikada se nisam osjećao ugodno u P izdanju dok je AV u pitanju

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

adris/maistra
http://www.seebiz.eu/ove-godine-milijun-dolazaka-turista-vise-nego-prosle/ar-120517/

u Rovinju se stvarno radi na svemu
http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/397789/Rovinj-postaje-centar-domace-medijske-industrije.html

1.10.2014.Valamar je fuziom rivp/korf/vlho postao potpuno nova dionica koja sada
s 1.10.2015.može obuhvatiti jedno godišnje poslovanje i dati neko izvješće za
rezultate nakon spajanja rivp/korf/vlho i preuzimanje hotela Baške na Krku.

1.10.2015.Adris postaje po meni jedna strukturno nova dionica:
nema više TDR-a,kojeg zamjenjuje pozamašna svota eura
maistra preuzima ulogu posrnulog duhana i postaje nova keš mašina visoke kvalitete kojoj prihodi rastu i po 40%
cromaris ne može proizvesti koliko može prodati a proizvodnja s 5000 ide na 10000 tona visokokvalitetne ribe i samo rast do 2018.
CO-osiguranje svugdje je profitabilno u Svijetu i zanimljivo je kako neki ne žele vidjeti što je sve adris dobio sa CO.Nije dobio samo Adris ovim potezom
dobila je i cijela Hrvatska.CO već sada nije ista firma kao kad je kupljena
a mjenjati će se još na bolje jer restrukturiranje ljudskih resursa.prenamjena poslovnih zgrada u elitne hotele u srcu Zagreba govori sama za sebe.Mislim da ove dvije dionice ne može srušiti korekcija jer vrijednost je neupitna.

adris/co
CO već sada nije ista firma kao kad je kupljena jer već se vuku dodatni potezi
pa CO učestvuje u dokapitalizaciji HPB zajedno sa konkurencijom Euroherzom
U ova vremena pametno je šurovati sa državom jer ipak vjerujem da će tu biti
osiguranja u Državnim službama itd.Banke i osiguranja su uvijek profitabilne.
Na svakom šalteru HP i HPB nudit će se proizvodi CO.
Važno je imati viziju.

Sve je to lijepo i sve je za pet,ali držimo se činjenica.Moje mišljenje je da je izv.div.od 40kn bila najobičnija vabilica(mamac)za lakovjerne.Nakon objave te divke protrgovano je more dionica i svi koji su kupovali su ostriženi,neki više neki manje(odokativni prosjek-više od 400kn)I dalje je veliki pritisak na prodaji i bit će veoma zanimljivo u narednom periodu(treći kvartal).

Samo neka bude još tih mamaca za lakovjerne-div od 40 kn,čim više to bolje.

Nego baš si mislim,kolega je izračunao da 3.5 milijarde- novac od prodaje TDR-a može oročen u banci donositi i od ovako niskih kamata 112,500,000kn.
Koliko se sjećam,slobodno me ispravite TDR je u 2014 imao dobit od 140M-150M kuna,u 2015 bi vjerojatno bilo i manje.Dakle kamata skoro pokriva godišnju dobit TDR-a!Ovo spominjem tek toliko da više ne plačete za njim,zbilja nema potrebe.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close