ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



dioničari AD Plastika na zadnji dan za ostvarivanje prava na dividendu, koliki je ostatak dividende koju trebamo primiti, i kada bi trebala sjesti na naše računčiće? LP

Nema trenutno nikakve sluzbene informacije o ikakvim dodatnim dividendama ove godine tako da sto se isplatilo se isplatilo (zasada)…Postoji na forumu jedan nesluzbeni podatak o moguce jos 6.xxkn dividende no to cemo saznati tek u 5 ili 6mj kao i prošle godine ako se ne varam..Zasada sluzbeno nema nikakve informacije o ikakvoj dodatnoj dividendi niti datumima isplate iste
[/quote]
Hvala, ali gledam na moje dionice.com, koji je usput najbolji internet site u vezi dionica, da je za AdPlastik isplačen predujam dividende u iznosu od 2,47kn. Ako je isplačen predujam, onda valjda treba se isplatiti nekakav ostatak, zar ne [huh]


Ja osobno ne očekujem nekakve bajne rezultate u Q1, premda se nadam kakvom blagom rastu prihoda, Q2 nešto bolji. Dok za Q3 i Q4 očekujem veliko povećanje prihoda. Neće me pokolebati i nešto lošiji Q1 jer sam ovdje ionako već godinama, te namjeravam ostati barem još toliko.

Kako kažu neke kolege, ovdje će teći med i mlijeko [thumbsup]


http://danas.net.hr/novac/srbiji-investicija-vrijedna-milijardu-eura
Kreće proizvodnja, Fiat u Srbiju ulaže milijardu eura i zapošljava 2.400 ljudi

U tvornici koja se prostire na 1,4 milijuna metara kvadratnih godišnje će se proizvoditi 300 tisuća automobila. Trenutno je opremljena za proizvodnju oko 200 tisuća automobila.

Serijska proizvodnja novog modela Fiata 500L, trebala bi započeti već idućeg mjeseca.

p.s. dosad u Srbiji su imali trošak i investicije, sada bi trebali generirati prihode koji će do punog izražaja za ADPL-r-a doći tokom 2013.godine te se nadam da će uprava "novim poslovima" uspjeti u naumu da svake godine povećavaju prihode(konsolidirane) i profitabilnost unatoč očekivanom padu na "razvijenim tržištima" .

Štednja je mudrost trošenja.

Kolega večina korisnika ovdje nema neki bajni prosjek pa se bavi nagađanjima, mene više brine ovo iskrcavanje danas, da je barem bilo u malim paketima bilo bi laše ali ovo istresanje po tisućice očito nekaj znaju kaj mi neznamo, zato kolega manite se proricanja.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


… je za AdPlastik isplačen predujam dividende u iznosu od 2,47kn. Ako je isplačen predujam, onda valjda treba se isplatiti nekakav ostatak, zar ne [huh]

ne mora biti…na kraju taj iznos može biti utvrđen kao konačan

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!


Kolega večina korisnika ovdje nema neki bajni prosjek pa se bavi nagađanjima, mene više brine ovo iskrcavanje danas, da je barem bilo u malim paketima bilo bi laše ali ovo istresanje po tisućice očito nekaj znaju kaj mi neznamo, zato kolega manite se proricanja.

Uvijek me impresioniraju ovakvi postovi i duboke misli… Ako je su se tisucice iskrcavale, onda su se istovremeno i ukrcavale. Jel tako? Moze li se netko iskrcat, a da se nitko ne nakrca? Ako ste otkrili nacin kako, prijavite se za Nobelovu nagradu.


Kolega večina korisnika ovdje nema neki bajni prosjek pa se bavi nagađanjima, mene više brine ovo iskrcavanje danas, da je barem bilo u malim paketima bilo bi laše ali ovo istresanje po tisućice očito nekaj znaju kaj mi neznamo, zato kolega manite se proricanja.

Više gledati poslovanje firme a manje iskrcavanje drugih… a ako je tisućica broj koji nekoga svrstava u "velike" onda ima nas puno velikih ovdje…(tko bi se još bavio i skrivenim računima i tko zna sa čime)

Inaće, vezano za dividendu malo scrollanja unatrag!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Hvala, ali gledam na moje dionice.com, koji je usput najbolji internet site u vezi dionica, da je za AdPlastik isplačen predujam dividende u iznosu od 2,47kn. Ako je isplačen predujam, onda valjda treba se isplatiti nekakav ostatak, zar ne [huh]

Dakle treba razlikovati pojmove u hrvatskom jeziku…"Predujam" i "prvi dio" ne znaće isto…..nisam stručan za jezik no "predujam" bi značilo isplata unaprjed odnosno isplata predujma dividende omogucava tvrtki isplatu odredenog kolicine dobiti dionicarima prije donosenje same odluke o upotrebi dobiti i isplati dividende na GS . Ove godine je ADPL isplatio predujam dividende kako bi dionicari izbjegli porez od 12% no za razliku od HTa koji je striktno napisao da polovicu dividende ispalcuje kao predujam, a polovicu ce isplatiti naknadno ADPL nije spomenuo nikakvu polovicu niti ikakavo naknadno isplacivanje dividende.

Iako ja osobno smatram (i nadam se) da će biti isplačen još jedan dio dobiti u dividendu to ne možemo znati sigurno jer nikakve službene obavijesti zasada nema…Pisem brojku napamet no mislim da je ADPL u 2011 imao dobit 13.5kn/dionica, a isplatio je 2.57 dakle ostlao je jos skoro 11kn po dionici za isplatiti…Mozda ce isplatiti jedan dio tog iznosa, mozda nece no ukoliko ADPL iskoristi preostali dio dobiti za investiranje i širenje poslovanja to će zapravo biti još bolje nego da isplate ostatak dividende..

Sve u svemu o drugom dijelu diviende možemo samo spekulirati, mene samo zanima trenutno hoće li uprava uspijeti ostvariti najavljenih 20% veće prihode , ali i 20% veću dobit . možemo li tada sanjati o dividendi 10+kn u 2012 (iako bi i neka od 8 bila cisto ok)

...

Kolega večina korisnika ovdje nema neki bajni prosjek pa se bavi nagađanjima, mene više brine ovo iskrcavanje danas, da je barem bilo u malim paketima bilo bi laše ali ovo istresanje po tisućice očito nekaj znaju kaj mi neznamo, zato kolega manite se proricanja.

Zar nije jasno o čemu se tu radi? Mnogo ljudi je uslo na razinama oko 100kn, trenutno ADPL stoji s neizvjensim rezultatima za prvi kvartal, dok s druge strane je aktualna jako ljepa prića oko PTKM..Više je nego očito da je nekome dojadilo "čučanje" i čekanje u ADPL i došlo je vrijeme za malo špekulativno zaraditi na PTKM pa ponovno onda nazad u ADPL (ili se tako nadaju)…

Takoder promet je tek nekih 3000+ komada, sto je izuzetno malo, vjerojatno je rijeć o jednom ili dva špekulanta i ništa više. Sumnjam da bi ijedan "veliki" prodavao tako da bi dionice sasuo po kupnji. Ja prvi da sam veliki nebi radio tako nego bih nazvao sam ROMF ili Erste (koji je MM) i ponudio paket na prodaju, ili ga ponudio direktno trezoru ADPLa ili tako nešto, ne donosi se odluka o proadaji velikog paketa dionica preko noći niti se on prodaje preko noći kako to ovde ljudi na forumu često smatraju.

...


.nisam stručan za jezik no "predujam" bi značilo isplata unaprjed

http://hjp.srce.hr/index.php?show=search_by_id&id=eVhgWhE%3D&keyword=predujam

uf,uf!! koje transakcije na ovoj dionici!!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


uf,uf!! koje transakcije na ovoj dionici!!

Biti će interesantno viditi tko je izašao a tko ušao

Bolje pametno ležat nego ludo radit F.B.D.

Evo o ovakvim paketima kao ovih 12 500 dogovorenih komada sam pričao gore..Mislim da je mozdaglavni kandidat za prodaju onaj koji je ovdje u debelom debelom plusu i treba mozda novce za PTKM, dok bi kupac mogao biti ROMF..

Nije toliko bitno cisto malo spekuliram iz razonode..,.vidjet cemo promjene u top10 za 3 dana

...

New Report

Close