Poslovna agonija tvrtki Pevec Bjelovar i Pevec Zagreb konačno je završena. Stečajni plan, koji je još lani u rujnu predstavio stečajni upravitelj Darko Šket, pravomoćan je od ponedjeljka (12. ožujka), odlučeno je na Trgovačkom sudu u Bjelovaru.
Prema toj do 12. svibnja, treba biti osnovana nova tvrtka, Pevec dioničko društvo. Inače, Pevec je prije stečaja poslovao kao d.o.o.. Vlasničke udjele u novoosnovanom društvu imat će 750 dioničara, a tvrtka će u 12 trgovačkih centara zapošljavati 900 djelatnika. S pravomoćnim rješenjem kreće i isplata potraživanja za sve vjerovnike iz prvoga višeg isplatnog reda. Dugovanja za otpremnine i neisplaćene plaće ukupno iznose 20 milijuna kuna, potražuje ih 2061 radnik, a bit će isplaćena u četiri obroka. Rok za prvu isplatu izlazi u posljednjem tjednu ovoga ožujka. U zagrebačkom Pevecu, podsjećamo, stečaj je otvoren 19. svibnja 2010., a u bjelovarskom 15. srpnja iste godine. Završetak stečaja u razdoblju kraćem od dvije godine uz istodobnu provedbu preustroja projekt je neviđen do sada u brojnim stečajima pokretanim proteklih godina u Hrvatskoj. Dobra suradnja s brojnim vjerovnicima i izniman trud stečajnih upravitelja, Darka Šketa i Mire Ilinčić, koja je u završnici vodila stečaj bjelovarskog Peveca, presudili su opstanku već otpisanoga trgovačkog lanca koji opet uspješno posluje. Darko Šket najavio je u prosincu kako očekuje da će 2011. biti zaključena uz 600 mil. kuna prihoda i 12-13 mil. dobiti. Zalagao se za konzervativan rast tvrtke nakon preustroja procjenjujući da bi u 2012. prihod mogao dosegnuti 750 milijuna kuna. Pevec ponovno prisvaja 30 posto tržišta.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu