Deltron sa zaleđem švedskog vlasnika jača poziciju na hrvatskom i tržištu BiH

Autor: Darko Bičak , 18. siječanj 2022. u 22:01
Deltron je u 2020. godini imao prihod od 227 milijuna kuna te neto dobit od 27,4 milijuna, prema podacima s Poslovna.hr, Foto: PD

Najveći europski distributer klimatizacijske opreme preuzeo 80% udjela u hrvatskom lideru.

Na hrvatskom tržištu klimatizacijske opreme sredinom siječnja došlo je do značajne konsolidacije kada je jedan od najvećih europskih i svjetskih distributera klimatizacijske i rashladne opreme, švedski Beijer Ref, preuzeo 80 posto udjela u splitskom Deltronu koji je, pak, lider na hrvatskom i susjednim tržištima.

‘Na obostrano zadovoljstvo’

Iako detalji i vrijednost same transakcije predstavljaju poslovnu tajnu, iz Deltrona su nam kazali da je ovim strateškim potezom i dobivanjem podrške globalno značajnog Beijer Refa Deltron dodatno ojačao svoju vodeću poziciju na tržištu Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

“Iznimno nam je zadovoljstvo da smo prepoznati kao lideri distributeri na tržištu, a naš partner Beijer Ref je vodeći europski, a vjerojatno i svjetski, distributer klimatizacijske i rashladne opreme. Imaju 4100 zaposlenih i godišnje ostvaruju više od 1,5 milijardi eura prometa. Partnerstvo je zasnovano na obostrano zadovoljstvo, a možemo očekivati sve sinergijske prednosti i da ćemo zasigurno imati još jaču poziciju na tržištu uz ovako jakog partnera”, kazali su nam iz Splita. Prema zadnjim službenim podacima objavljenim na servisu Poslovna.hr, Deltron je u 2020. godini imao prihod od 227 milijuna kuna te neto dobit od 27,4 milijuna. U izvozu je ostvareno 31,3 milijuna kuna, a na toj razini prisutnosti na inozemnom tržištu su već niz godina. Zapošljavali su 83 ljudi čija je prosječna plaća bila nešto manja od 8000 kuna.

Najbolji izbor

Kako ističu iz tvrtke, Deltron već dugi niz godina na tržište uvodi proizvode vrhunske kvalitete. Partnerima i krajnjim korisnicima omogućuje stvaranje “klime” po njihovoj mjeri, uz istodobno osiguranje najbolje konzultantske, tehničke i edukacijske potpore.

Posebno ističu svoje dizalice topline koje su zadnjih godina postale trend u Europi, a sve više i u našoj zemlji.

“Dizalice topline su sustavi koji su idealni za stanove, obiteljske kuće, vile, vikendice, apartmane i slično. Zahvaljujući inovativnoj tehnologiji imaju pozitivan utjecaj na okoliš, tj. ne zagađuju ga štetnim emisijama, ponajviše CO2 do 60%, jer za svoj rad koriste prirodnu toplinu vanjskog zraka – do 75% toplinske energije se uzima iz okoline što rezultira manjim troškovima. Dizalica topline je sustav koji je jednostavan i prilagodljiv za instalaciju, samu primjenu, korištenje i eksploataciju. Može se koristiti za nove objekte, rekonstrukcije postojećih objekata ili rekonstrukcije postojećih sustava grijanja”, kažu iz splitske tvrtke. Dodaju da ovaj sustav predstavlja najbolji izbor ne samo kod planiranja novih izvora topline već se, zbog svoje fleksibilnosti i prilagodljivosti na postojeće instalacije, čak isplati i zamijeniti postojeće tradicionalne sustave grijanja kojima otkucava tehnološki vijek te se jednostavno prilagoditi na postojeće instalacije na objektu. Grijanje i hlađenje putem dizalice topline skraćuje period povrata ulaganja u odnosu na tradicionalne sustave do 10 godina.

Radi se o početnoj investiciji od 1,5 do 2 puta većoj u odnosu na konvencionalno grijanje putem lož ulja ili plina, ali o znatno nižim pogonskim troškovima. Pogonski troškovi dizalica topline u odnosu na konvencionalne sustave grijanja niži su od 10% do 40% za plinsko grijanje i 25% do 65% za lož ulje.

Komentirajte prvi

New Report

Close