Dvije studije objavljene proteklog tjedna u znanstvenom časopisu Emerging infectious diseases, koji objavljuje američki Centar za kontrolu bolesti i prevenciju, pokušale su izračunati rizik od smrti uzrokovane virusom Covid-19. Pritom su znanstvenici u te dvije studije napravili i najbolji i najgori scenarij pandemije koronavirusa, piše Zimo.
Doktori Kenji Mizumoto sa Sveučilišta Kyoto i Gerardo Chowell sa Sveučilišta Georgia u prvoj studiji proučavali su rizik od smrti od koronavirusa u Kini uz vremensku korekciju, od početka epidemije u toj zemlji, do 11. veljače.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu