Dinamo iz godine u godinu niže domaće i europske uspjehe za koje dobiva financijska sredstva koje čine veliki dio klupskog budžeta. Osim što, naravno, financijsku korist od svojih uspjeha imaju sami Modri isto imaju i ostali hrvatski prvoligaši. Tako će devet članova prve lige na temelju prošlogodišnjih europskih rezultata Modrih za svoje nogometne škole dobiti više od 3,4 milijuna kuna.
Dinamo je prošle sezone, kroz play-off Lige prvaka, došao do skupina Europske lige i tako osigurao nešto više od 3,4 milijuna kuna hrvatskim prvoligašima. Kada se iznos podijeli na devet klubova (jer Dinamo ne dobiva ništa od tih sredstava) svaki klub će dobiti oko 380 tisuća kuna. Uvjet za dobivanje ovih sredstava je da klubovi imaju po licenciranju prihvaćen i odobren program razvoja mladih. Naime, sredstva su predviđena isključivo za nogometnu školu i razvoj mladih igrača.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu