Prema pripremi planova i realizacija investicija u energetskom sektoru do 2020. godine, ukupni investicijski potencijal u energetici broji ukupno 36 projekata vrijednih devet milijardi eura, a 10 projekata vrijednih pet milijardi eura traže privatna ulaganja.
Kako stoji u podacima Centra za praćenje poslovanja energetskog sektora i investicija (CEI), planirane investicije javnog sektora u energetiku u 2013. godini bile su pet posto veće nego godinu ranije. Ukupno je planirano nešto manje od tri milijardi kuna ulaganja, od čega se 2,4 milijardi kuna odnosi na Hrvatsku elektrooprivredu i Hrvatskog operatora prijenosnog sustava (HOPS). Ministar gospodarstva Ivan Vrdoljak izjavio je nedavno da u 2014. godini očekuje potpisivanje za tri velika energetska projekta – uz spomenuti TE Plomin, izdvojio je istraživanje Jadrana i početak realizacije projekta TE Osijek.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.bolje bi bilo da uzgajamo češnjak jer i njega uvozimo.pozabavite se time a ne glupostima.
Uključite se u raspravu