Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)
Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
VIRO 138,00 138,00 138,00 138,00 131,00 145,00 46 6.348,00 0,00%
Remorker 1.3.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
50%

Ja nisam rekao da je dogovorena cijena 400. Sjetimo se ne davno i cijene 700. Dakle islo je 2017.g. a cijene su bile i po 500 tada. Otud plus.
Naravno da se roba isporucuje. Otkaz snosi posljedice. Malo proguglajte.

Zadnja izmjena: Remorker (17.7.2018. 23:19)
Remorker 1.3.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
50%

Ali slicno nesto se radi i sa domacim kupcima. Upravo radi oscilacija cijena rade se ugovori i dogovorna cijena. Optimist sam jer sam u pola godine samo 2x kratko vidio Viro u centrima po 3.3 kn. Bilo je slicno i 2014.g.
Dakle nije bas sve crno kako cijena kaze. Dapace ispod 240kn nije ni trebalo. Ovo je diskont. Tako ja to vidim. Mezite dok ima jer nece jos dugo.

Zadnja izmjena: Remorker (17.7.2018. 23:25)
Remorker 1.3.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
50%

Nije to kladjenje vec vid osiguranja. Viro nije to radio na neprofitabilnoj cijeni sigurno.
Dakle to je u biti najbolja zastita kod naglih oscilacija.
Gledano u buducnost tko nam kaze da secer nece opet na 500 eura? Odakle to netko moze znati?
Puno faktora igra i zato smatram da hedganje i nije losa opcija.

Remorker 1.3.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
50%

Evo npr sada..kava u svijetu jeftinija nego ikad. A opet u centrima ne pojeftinjuje.
Zasto to kazem. Jer trenutni volumeni su ogromni. Nikad nisu bili toliki. Obicno se to dogadja na dnu.

investimir 19.1.2011.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
50%

da, ali netjko mora platiti račun - ako viro misli izvući više nego što bi u datom trenutku mogao prodati n aspotu, to netko mora platiti - ona druga strna tj.

a ta druga strna je usla u dil s virom oečkujući ne da izgubi, nego da zaradi, zar ne. a ne moze zaraditi ako od vira kupi po 350 usd, a cijena na spotu 320 itd.

jedno veliko kladenej, ali mislim da je alias to nesto i naprimjeru objasnjavao na primjeru nafte - proizvođači ipak malo bolje vladaju loptom nego mesetari i prekupci koji nerijetko postupaju kao krdo. moram iskopati taj aliasov post, poučan je.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi …

Remorker 1.3.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
50%

Naplate se oni kroz shortove kolega.
Dakle ne mora nitijedna strana izgubiti. Obicno gube spekulanti.

Zadnja izmjena: Remorker (18.7.2018. 6:39)
alias 28.2.2013.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-
Sadržaj posta bit će prikazan nakon odobrenja moderatora.
Hvala vam na razumijevanju.
Zadnja izmjena: alias (18.7.2018. 8:40)
investimir 19.1.2011.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
50%

ha, ha, pa kako onda mi laici da naučimo nesto od remorkera kad on svojim primejruma iskune bavca u ocaj

slobo, nemoj nas vise braniti, svojom brigom ces nas sahraniti - balas

remorker, nemoj nam vise …. :)

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi …