Mirovinci upisali 2,65 mlrd kuna trezorskih zapisa

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Mirovinci upisali 2,65 mlrd kuna trezorskih zapisa

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da ovo zaslužuje svoju temu.
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/45573/ttl/Mirovinci-upisali-265-mlrd-kuna-trezorskih-zapisa/Default.aspx
Mirovinci spašavaju Sanadera a mi ih sve skupa prozivali za kojekakve manipulacije i tražili zaštitu države, sada nam je valjda jasno da od toga nema ništa i da za sve što rade imaju blagoslov države.
Po meni jedan od presudnih utjecaja na naše TK u vrijeme kronične nelikvidnosti.
Samo mi je žao što već danas i ostatak dionica nisam prodao i sve prebacio na NYSE, ali sutra je novi dan… [bye]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

evo još jednom moj komentar na tu vijest napisan prije 3 sata:

Gotovo je, ovo je krah ZSE!!! Mirovinci spičkali skoro sav keš na plaćanje državnih dugova!!! zaobravite rast burze i crobexa godinu dana!!!!

u bijesu sam fulao rok, trebalo je pisati: dvije godine [bye]

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Mogu samo konstatirat da je u tijeku nova pljačka malog čovjeka jer naravno kad dođu
zapisi na naplatu neće biti love u državnoj kasi nego će se samo zapisi reprogramirati novim
zapisima kak bi to znali reć naši vlastodršci……a znate kaj je to reprogramiranje, to vam je
kredit na kredit ili iz šupljega u prazno
Al nema straha neće niko odgovarat kad jednog dana dođu mizerne mirovine jer nema prinosa,
bit će neki drugi ljudi na položajima koje se to neće ticati

što reći nego: KATASTROFA za ZSE !!!
ovo će se jako loše odraziti na sve dionice, već sutra i još duuugo dana nakon danas!
mnoge dionice već sutra okinut će zbog ove vijesti jače dolje, ali to ne treba radovati ni one u kešu jer kad kupe jeftino opet neće biti nikoga da cijene dionica digne nazad gore jer OMF više nemaju čime, glavninu keša bacili su nepovratno u državnu kasicu…
jeftina kupnja dionica više neće biti nikakav garant zarade jer ZSE od sutra počinje tonuti u stagnaciju i težak manjak likvidnosti…jeftino kupljene dionice u besparici će se prodavati sve jeftinije i jeftinije [bye]

Gledam TV a mediji se zabavljadu sa nebitnim pizdarijama niko ni da spomene ovo….
pa kaj se mi čudimo morali bi znat di živimo….

A sto ste mislili? Da ce mirovinci lupat po asku sa 2 miljarde ko sumanuti, nebili im vi uvalili svoje dionice sto skuplje? A sto onda!? A sto cemo onda!?

Burza je mjesto gdje se spekulanti izlazu velikom riziku u nadi da ce zaraditi. Povremeno taj rizik pokaze zube, kao sada.

Armagedon je blizu!

Da će mirovinci kupiti državne papire se znalo i prije. Mene samo zanima zna li netko da li se trezorski zapici stavljaju u isti rang sa dionicama i koliko im je ograničenje ulaganja po novom pravilniku. Što se tiče dionica čeka se predblagdanska kupnja i dizanje cijena za popravak prosjeka. Da sada krenu u kupovinu trebalo bi im puno više novca, ovako će sa malo love na kraju godine podići prosjek, a do tada skupljati lagano po niskim cijenama.

Bajka…vjerojatno ih je sram , što su organizirali IGROKAZ / aukciju/ ……gdje su glumili
nadmetanje / ne znam u čemu- neću biti prosta…/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


A sto ste mislili? Da ce mirovinci lupat po asku sa 2 miljarde ko sumanuti, nebili im vi uvalili svoje dionice sto skuplje? A sto onda!? A sto cemo onda!?

Burza je mjesto gdje se spekulanti izlazu velikom riziku u nadi da ce zaraditi. Povremeno taj rizik pokaze zube, kao sada.


Mirovinci su uložili u državne vrijednosne papire 2,65 mlrd kuna.Međutim,zakonska obaveza ulaganja
u vrijednosnice RH je minmalno 50%.Sa ovom uplatom otvara se prostor da svi slijedeći prilijevi
novca mogu biti upucani u dionice jer je sa ovom transakcijom ,tj prodajom dionica INE udio
mirovinaca u dionicama manji.Samim time tek sada se mogu ulagati gotovo svi budući prilijevi u
dionice,koje će i sa rastom dionica i dalje ostati ispod zakonskog maksimuma od 30% u dionicama.

Dakle,otvara se prostor za veći rast dionica i za kupnju sa cjelokupnim prilivom.
Nadalje,najveći dio sredstava nisu uložili OMF nego fond branitelja.I ovo nije nova vijest.To smo već
odavno znali.

Nepotrebno širenje pesimizma.Naravno,ako nije namjerno radi stvaranja dodatne panike.



A sto ste mislili? Da ce mirovinci lupat po asku sa 2 miljarde ko sumanuti, nebili im vi uvalili svoje dionice sto skuplje? A sto onda!? A sto cemo onda!?

Burza je mjesto gdje se spekulanti izlazu velikom riziku u nadi da ce zaraditi. Povremeno taj rizik pokaze zube, kao sada.


Mirovinci su uložili u državne vrijednosne papire 2,65 mlrd kuna.Međutim,zakonska obaveza ulaganja
u vrijednosnice RH je minmalno 50%.Sa ovom uplatom otvara se prostor da svi slijedeći prilijevi
novca mogu biti upucani u dionice jer je sa ovom transakcijom ,tj prodajom dionica INE udio
mirovinaca u dionicama manji.Samim time tek sada se mogu ulagati gotovo svi budući prilijevi u
dionice,koje će i sa rastom dionica i dalje ostati ispod zakonskog maksimuma od 30% u dionicama.

Dakle,otvara se prostor za veći rast dionica i za kupnju sa cjelokupnim prilivom.
Nadalje,najveći dio sredstava nisu uložili OMF nego fond branitelja.I ovo nije nova vijest.To smo već
odavno znali.

Nepotrebno širenje pesimizma.Naravno,ako nije namjerno radi stvaranja dodatne panike.
[/quote]

Upravo tako kolega Lopina, ali sa jednom razlikom. OMF-ovi još uvijek imaju slobodnih sredstava i ne treba im svježi priljev radi ulaganja u dionice. sada kad je završila aukcija trezorskih zapisa imaju čistu situaciju i točno znaju koliko im je preostalo za ulaganje u dionice. Nadam se da će konačno aktivnije krenuti u šoping, jer ako to ne učine sada postoji velika opasnost da sve što vrijedi pokupuju stranci za jako male novce.

..mislim da je ovaj put Lopina u pravu.

ovo nije nista novo.
a i OMFovi dobijaju svaki mjesec..koliko?400mil?ne znam tocno.. [yawn]

a uostalom, niste valjda od njih ocekivali spas [lol] [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@Lopina
Sta jos rec…..
bravo majstore…nekom je casa do pola prazna nekome je puna
ja sam ovaj drugi……

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Likvidnost na burzi mogu povećati banke tako da povećaju svoje udjele u vlastitim OIF-ima. To će se i dogoditi kada im se iz inozemstva vrati dio sredstava koje su slali svojim maticama kao osiguranje likvidnosti. Naša burza će zbog toga kasniti za stranim , ali kad tad doći će na svoje.

A ovaj angažman s fondovima je dobar za državu, ali relativno loš za naše mirovine.


..mislim da je ovaj put Lopina u pravu.

ovo nije nista novo.
a i OMFovi dobijaju svaki mjesec..koliko?400mil?ne znam tocno.. [yawn]

a uostalom, niste valjda od njih ocekivali spas [lol] [lol] [lol]

Jeste smiješni, pa nije tu bitna burza i dionice nego bačenih 2,5 milijardi kn mirovinskog
fonda u državne obaveznice a država je na dugu 90% BDP-a i nema šanse da to nikad vrate….
kakve dionice, ovo gledam ko neko ko puni mirovinski fond a ta lova odlazi na punjenje
državne raznorazne uzaludne potrošnje…..mislim pogledajte samo smjer DEFICITA koji
dovoljno govori da idemo prema bankrotu…

New Report

Close