Mirovinci upisali 2,65 mlrd kuna trezorskih zapisa

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Mirovinci upisali 2,65 mlrd kuna trezorskih zapisa

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



[thumbsup] Konačno da se javno objavi mirovinski fondovi našim novcom predviđenim za mirovinu uništili su Hrvatsku burzu tako da smo duplo izgubili. Obezvrijedili su dionice pa je pala vrijednost fonda uništili su burzu pa gubimo na burzi i kao ulagači. Sve to uz blagoslov i znanje naše vlade a mi prozivamo Samadola ? Ne Sanader i vlada su nam priredili ovaj financijski inžinjering.Zato Američka ,Azijske i Europske burze rastu a naša korak naprijed nazad dva i tako iz dana u dan iz mjeseca u mijesec mučno klizimo prema dnu.Bilo bi puno poštenije da su nam otvoreno oteli i zapljenili dionice nego ovako KAO gubimo na burzi. Ne ovo je p……
Zato drugi puta mislite za koga glasujete za ove nikada nikada više.
[lol] [angry]

a za koga? milanovića? možda da izađe prvo i z puberteta? možda da osnujemo stranku razočaranih investitora.. garant pola miliona glasova [lol] samo se bojim da ne bi ostao kamen na kamenu nakon što tu prođu forumaši..
[/quote]

zar vam nije jasno da bez deal-a vlade i mirovinaca puklo bi funkcioniranje države. Ovo je bio jedini način da jadnim penzionerima isplate 2 ratu zaostataka ( cca 900 milja kuna ), da osiguraju plaće državnim službenicima, malo namire ostala gladna usta …. zdravstvo, prosvjeta,…. i eto ti kraj godine. A ja postavljam pitanje kaj onda??? Ovih 2,6 milje će se istopiti za 2 mjeseca i onda?
U siječnju i veljači cca 3 milje eura duga ( tko će nam ih reprogramirati? mirovinci? moš mislit ) a do kraja godine još 5 milja eura. Real gospodarstvo umire i to ne polako….
Nema tu kruha dugo, dugo vremena…….

sve što nisam prodao do 10.listopada čini mi se da ode do kraja godine ispod booka ( naprimjer JDPL je sad 1/3 book-a ) , pa mi se čini da će oni koji opstanu kupovati neke od dionica po prvim izlaznim cijenama… napr JDPL 20 kn

ovo nije druk ni gore ni dole
imam ( nažalost još uvijek ) brodare i tehnološki sektor

i ja bi isto danas kupio i da sutra od mene kupi netko ko ima love za dizanje KROBEXA.Samo da znate u mirovinske fondove se godišnje uplati između 2.2-2.5 milrd kuna(podatci točniji ne mogu bti) pa vi sad kalkulirajte kolko mogu i koliko im treba.
No da li mogu dignut KROBI – mogu al dignut će ga onda kad tome bude vrijeme što bi lupali pare kad iz vani nema nijedne realno pozitivne informacije i ponašaju se "kozna što nas čeka"

Da su prvi zasrali jesu i sigurno ne bi pali ovoliko jer su bili jedan od prvih generatora panike i tko im je kroz to progledao dobro se zna…
No isto tako kad krene Krobi prema dole u svom poznatom TSUNAMI STILU počne po forumu…ajme "HOČE" SE SAD UKLJUČIT MIROVINCI—goni ih u k… njih i njihova posla nek rade što god "Oče" il nek brane il nek nebrane …j…se

NEMA PREDAJE NEMA PRODAJE!

LEAVE THE WORLD BEHINED




Malo ste zabrijali svi skupa. I ja mislim da je Lopina u pravu. A tko vam je dizo dionice zadnjih 4 godine? Pa OMF-ovi tek od ove godiine su krenuli u JDD, a prije su kupovali nekoliko blue chipova. Za mene je puno bitnija činjenica da su mali u cashu ili većinom u cashu. Sve OK. Jebiga, ja na mirovince nisam ni računo, pa to je bilo jasno još nakon prodaje Ine. Tresla se brda rodio se miš. Dionice su sada podcijenjene kako god okreneš i to je jedina istina, šta vas toliko brine tko će kupovat? Tko je danas skino milju kuna IGH po asku ujednoj transakciji? Šta ja znam, moja baba možda. Tržište će samo sebi definirat put. Ajd živjeli!

sve će biti ok ako sutra na ZSE ne zavlada panika . Ipak , mislim da bi vlada mogla dati zeleno svjetlo
(naredba) da OMF krenu u žešći šoping jer je stanje postalo već ozbiljno a ja osobno ne vjerujem
da će OIF opet dignuti Crobex jer jednostavno nemaju ščim ….

p.s.i ti si jedan od tih malih u cash-u ili si još uvijek u AP ?
[/quote]

Ma koja mrtva panika kad su svi u cashu ili većinom u cashu??

Još sam u AP, al sam iskrco veći dio na 1400-1500 nakon odbijanca od 1100. Sreća je bila da sam_morao_ prodat zbog margina inače bi bilo još gore. U međuvremenu odradio pokoji krugić, al u svakom slučaju nemam se s čim pohvalit. ATPL je tempirana bomba i imam je na oku stalno i nastojim biti up to date sa dry marketom. Kad osjetim da je vrijeme bit će ALL IN. Ako mene pitaš, mislim da ATPL grebe dno i da se prodaja dobro izluftala. Iskreno, sam ju vidio na ispod 500 kuna sad ovih dana kad je Drys krvario po 30% dnevno. U ovu cijenu ATPL-aje puno mogućih sranja anticipirano. Bit će bolje [thumbsup]

[/quote]

@moj dvojnik

nego šta te naglo da prodaš a da to ne prijaviš na forumu?

na 4300 sve prodajem...



..mislim da je ovaj put Lopina u pravu.

ovo nije nista novo.
a i OMFovi dobijaju svaki mjesec..koliko?400mil?ne znam tocno.. [yawn]

a uostalom, niste valjda od njih ocekivali spas [lol] [lol] [lol]

Jeste smiješni, pa nije tu bitna burza i dionice nego bačenih 2,5 milijardi kn mirovinskog
fonda u državne obaveznice a država je na dugu 90% BDP-a i nema šanse da to nikad vrate….
kakve dionice, ovo gledam ko neko ko puni mirovinski fond a ta lova odlazi na punjenje
državne raznorazne uzaludne potrošnje…..mislim pogledajte samo smjer DEFICITA koji
dovoljno govori da idemo prema bankrotu…
[/quote]
Prema zakonu o obveznim mirovinskim fondovima minimalmi ulog u vrijednosne papire hrvatske
države je 50%.Znaći da može i više.Pa otkud odjednom Hrvatska koja je dobila visoku ocijenu kao
država sa malim kreditnim rizikom koja je dobila dobre ocijene Svjetske banke,MMF i ostalih postaje
bankrot država.Pa da li znate da smo još uvijek u boljoj situaciji nego prije nekoliko godina kada
smo morali slušati diktat MMF.Za sada s obzirom na svjetsku krizu Hrvatska se odlično drži i izgleda
da ćemo proći puno bolje od mnogih država.Čak i od nekih daleko bogatijih i razvijenijih od nas.

Evo nek se nađe:

Vaš link





Malo ste zabrijali svi skupa. I ja mislim da je Lopina u pravu. A tko vam je dizo dionice zadnjih 4 godine? Pa OMF-ovi tek od ove godiine su krenuli u JDD, a prije su kupovali nekoliko blue chipova. Za mene je puno bitnija činjenica da su mali u cashu ili većinom u cashu. Sve OK. Jebiga, ja na mirovince nisam ni računo, pa to je bilo jasno još nakon prodaje Ine. Tresla se brda rodio se miš. Dionice su sada podcijenjene kako god okreneš i to je jedina istina, šta vas toliko brine tko će kupovat? Tko je danas skino milju kuna IGH po asku ujednoj transakciji? Šta ja znam, moja baba možda. Tržište će samo sebi definirat put. Ajd živjeli!

sve će biti ok ako sutra na ZSE ne zavlada panika . Ipak , mislim da bi vlada mogla dati zeleno svjetlo
(naredba) da OMF krenu u žešći šoping jer je stanje postalo već ozbiljno a ja osobno ne vjerujem
da će OIF opet dignuti Crobex jer jednostavno nemaju ščim ….

p.s.i ti si jedan od tih malih u cash-u ili si još uvijek u AP ?
[/quote]

Ma koja mrtva panika kad su svi u cashu ili većinom u cashu??

Još sam u AP, al sam iskrco veći dio na 1400-1500 nakon odbijanca od 1100. Sreća je bila da sam_morao_ prodat zbog margina inače bi bilo još gore. U međuvremenu odradio pokoji krugić, al u svakom slučaju nemam se s čim pohvalit. ATPL je tempirana bomba i imam je na oku stalno i nastojim biti up to date sa dry marketom. Kad osjetim da je vrijeme bit će ALL IN. Ako mene pitaš, mislim da ATPL grebe dno i da se prodaja dobro izluftala. Iskreno, sam ju vidio na ispod 500 kuna sad ovih dana kad je Drys krvario po 30% dnevno. U ovu cijenu ATPL-aje puno mogućih sranja anticipirano. Bit će bolje [thumbsup]

[/quote]

@moj dvojnik

nego šta te naglo da prodaš a da to ne prijaviš na forumu?
[/quote]

rijetko napišem koja mi je pozicija. Iako mislim da sam baš tad i napisao na "što smo danas tržili". Vidi ako ti se da. Kad je tko prodo ili kupio je dosta osobna stvar, nastojim pisati objektivno. ATPL je najbolja firma u RH i jako moćna, samo nije medijski eksponirana, ali odi malo dole u DU pa ćeš vidjet što misle o AP.

I'LL BE BACK


Evo nek se nađe:

Vaš link

Sad mi je puno jasniji onaj izraz: Dužan ko Grčka [smiley] [smiley] [smiley]

Trebao bi se promijeniti u "Dužan ko Italija" [lol]

Vidim da je kamata nekih 8%.
I sada se mirovinci hvale kako su napravili dobar posao.
Zapravo jesu, ali ne za sebe.

Što ako kuna devalvira na 1€=15 kn, hoće li onda kamata biti dobra?

Nećemo mi vidjeti naših mirovina.
Jadna li nam majka. [angry]

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !


možete se praviti ludi i tvrditi da to nema veze s našim TK, ali zavaravate samo sebe. to je jaaako loša vijest za naše TK i imat će dalekosežne (loše) posljedice. a znate li što je najgore? što državi ovo NIJE dovoljno za pokriće ogromnih dugova….a mirovinci imaju još nešto keša na računima, prijeko potrebnog državi [bye]

Uh, o ovome nisam razmišljao, nekako sam si predočio u glavi da su nas sjebali i utukli 2,6 mlrd. kuna u drž. obveznice i da će stati na tome uz stagnaciju crobexa idućih mjeseci. Sad kad razmislim, državi dolazi nagodinu još oko 8 mlrd EUR (56 mlrd kuna) na naplatu. Bojim se da će dr.Ivo mirovincima uzeti i zadnju kunu s računa. [cry]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Očigledna je prisutnost manipulacije TK u Hrvata, obzirom da ZSE niti najmanje ne reagira na super pozitivan trend jučer u Europi i SAD-u )povjesne veličine), ali zato reagira na najmanji negativni trend, kako porastom cijena tako i prometima.

Nije ni čudno kada podršku takvim manipulacijama bez bilo kakvog sankcioniranja daju Sanader, Mesić i Polanečc svojim neodmjerenim izjavama, u svemu podržani pasivnošću HANFA-e.

Očiti je dokaz da svi ti ljudi nisu dorasli datom treutku kao ni tržišnoj ekonomiji, oni još uvijek misle da su u prošlom sistemu, i da je ova država njihova osobna prčija.

A lova od obratne repo aukcije; sutra je na računima banaka – 6,114 milijardi kuna.


Vidim da je kamata nekih 8%.
I sada se mirovinci hvale kako su napravili dobar posao.
Zapravo jesu, ali ne za sebe.

Što ako kuna devalvira na 1€=15 kn, hoće li onda kamata biti dobra?

Nećemo mi vidjeti naših mirovina.
Jadna li nam majka. [angry]

Zato će braniti tečaj svim mogućim sredstvima, znači izvoza nema, novo zaduživanje neizbježno,dugovi na naplati, treba nešto prodat, ali kako kad je svijet u banani tj. svako brani svoje, IPO HEP-a? Nakon što smo ostali svi dobro izhebani, zagarantirani uspjeh [lol]
Jedino rješenje stranci kad se stabiliziraju kod sebe, malo će prođarat po našem hiperjeftinom tržištu, a mi ćemo zbog toga biti još bliže EU [lol]

Surround all arround when it hits the ground


Neću vam ništa više napisati jer mi samo jedinice dajete. [cry]

evo dao sam ti ja stotku samo piši dalje, volim čitati tvoje postove [smiley]


A lova od obratne repo aukcije; sutra je na računima banaka – 6,114 milijardi kuna.

Prikaz je nedosljedan.
Što je dobro u tome da su banke na 7 dana posudile toliku količinu novaca od HNB-a?
Molim te pojasni.
Velike banke su gotovo nelikvidne,probaj dignuti kredit u nekoj većoj banci.
Prije 2 tjedna 3,7, prošli 4,1 sada već 6,1 mlrd kuna.
Ovo nikako nije dobra vijest.

Ti si to napisao kao da će tim novcima kupovati dionice.
Ustvari ovo pokazuje kratkoročnu nelikvidnost banaka na tržištu.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

New Report

Close