– Na svjetskim valutnim tržištima tečaj eura potonuo je prošloga tjedna prema dolaru 2,3 posto, što je njegov najveći tjedni pad u 16 mjeseci, jer ulagači očekuju da će Europska središnja banka dodatno olabaviti monetarnu politiku kako bi potaknula rast gospodarstva.
Tečaj eura prema američkoj valuti skliznuo je prošloga tjedna na samo 1,3485 dolara, znatno ispod 1,3833 dolara, najviše razine od studenoga 2011. godine, dosegnute tjedan dana prije.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu