Nešto više od 2,2 milijarde ljudi u svijetu je siromašno ili blizu granice siromaštva, a taj bi se broj mogao povećati uslijed posljedica globalne financijske krize i prirodnih katastrofa, upozorio je u četvrtak UN.
U izvješću za 2014., objavljenom u Tokiju, Program UN-a za hranu (UNFP) navodi i duge izvore povećanja siromaštva, prvenstveno cijene osnovnih živežnih namirnica te sukobe i ratove.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu