Europska središnja banka danas će u 17 sati objaviti najnoviji izvještaj o konvergenciji u kojemu analizira koliko svaka od sedam država članica EU koje su izvan eurozone ispunjava zadane kriterije o konvergenciji, piše Večernji list.
Poznato je da Hrvatska s velikim zanimanjem očekuje taj izvještaj jer je Vlada započela sa svim potrebnim pripremama za ulazak u eurozonu u siječnju 2023. godine. Osim Hrvatske, u europskom tečajnom mehanizmu nalazi se i Bugarska, ali ondje su ipak usporili s postupkom pristupanja zbog nekih problema u bankarskom sustavu. Hrvatska vlada već je donijela zakon o euru, a HNB je proveo postupak izbora hrvatskih eurokovanica te je počeo s pripremama za njihovo kovanje u Zagrebu. Novčanice eura za početak će se posuditi, a poslije će i Hrvatska sudjelovati u internoj raspodjeli novčanica eura ovisno o snazi i potrebama domaćeg gospodarstva i stanovništva.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu