Do sada je zbog afričke svinjske kuge eutanazirano oko 2,5% ukupnog broja domaćih svinja. Hrvatska godišnje uveze oko 120 000 tona svinjskog mesa vrijednog 250 milijuna eura. Potražnja je u nas velika cijele godine, posebno u prosincu, prije blagdana, pa se mnogi boje da bi uskoro moglo doći do daljnjeg rasta cijena, ali i nestašice svinjetine, piše HRT.
Po potrošnji svinjetine u samom smo europskom vrhu. Na godinu u prosjeku pojedemo 42 kilograma svinjetine. Ipak, zbog rasta cijena meso nam je rjeđe na tanjuru i 40 posto građana kupuje manje mesa.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu