ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivan je sve rekao. Sta je 6 milijuna kuna vise manje na 886 milijuna kuna? To su maltene greske zaokruzivanja.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Stvar je u tome da je dobit zapravo porasla 20%, a dionica srušena 8% !
Znamo da ova tvrtka posluje kontinuirano pozitivno te ima dosta zadržane dobiti u bilanci.
Zato ovaj pad izgleda jako čudan i neopravdan, tako da je za očekivati povratak iznad 4.000 nakon što se malo bolje prouči izvješćće.


Odlićno izvješće ovdje.
Dobit veća kvartalno 22,5 milijuna u odnosu na 17 milijuna prošle godine.
Treba pogledati i stavku sveukupna dobit, prošle godine gubitak 3,6 milijuna, ove godine dobit 31 milijun kuna.

lp

lako je pogledati – trba znati što to znači. to nije dobit iz poslovanja – to je ili tečaj ili revalorizacija dugotrajne imovine. tako ja bar mislim

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ivane ne hvalim se ja već sam zaključila da si ti prodao na temelju nekonsolidiranog pa da sam sebe opravdaš "izvještaj nije wow". Uljepšao si mi dan jer sam se od srca nasmijala. Profitabilnost ZVZD nikad nije bila WOW i nitko nije očekivao maržu od 30%. Možda ti nakon šta si prodao 🙂

Ma ne, nikad nisam imao ZVZD, niti mogu reći da je snimam, nego ono, Agrokor jer sad nekako tema koja se proteže svuda naokolo, i puno puta sam pročitao da jedino što bi se dalo prodati za dobre novce su JMNC, ZVZD i LEDO… pa sad malo to gledam, i meni to nije ništa tako posebno…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Možda i nije spektakularno, ali ova dionica se trguje 60% ispod booka, u tom grmu leži zec podcjenjenosti.
Zato kad bi došlo do kakve prodaje bilo bi to daleko iznad ovr cijene.
Neki kažu da je profitabilnost slabija, ali recimo da je sad sve zaustaviti i rasprodati ostalo bi dioničarima barem duplo od trenutne cijene dionice. Jednostavno zato vrijedi puno više, a uz to svake godine generira novu dobit.
A da izađe iz Agrokora to bi vjerojatno bila druga priča s profitom, jer je ova tvrtka vjerojatno dobrim dijelom i “krava muzara” za ostale članice koncerna.
Zato bi dioničari svako trebali tu profitirati kad tad.

Ajde neka netko objasni ovo. Ne provociram, nemam interesa ovdje, popratio sam izvješće i ovo mi djeluje nelogično:

Kapital i rezerve zadnje 3 g.: 2016. = 916.805 ; 2015. = 916.430 ; 2014. = 912.672

Kako je moguće da firma koja je u tom trogodišnjem periodu ukupno ostvarila 60 mil. kuna SVEOBUHVATNE dobiti ima povećanje kapitala i rezervi (to je ono u što vi – dioničari – ulažete!) od samo 4 mil. kuna?

U takvom slučaju (a bilo ih je – pogledaj ERNT ili JDGT), za pretpostaviti je da je isplaćena dividenda, pa kapital niti ne može značajnije rasti ili su smanjili dugovanje čistim novcem (vlastitim zarađenim kapitalom u ovom slučaju).

No, ovdje kod ZVZD nemamo dividendu, a dug je u međuvremenu povećan za 200 mil. kuna.

Ono što vidim u izvješću, a da je doprinijelo ovakvoj situaciji, je smanjenje zadržane dobiti u 2016. za 10 mil. kuna (iako treba reći da je ista u 2015. narasla za 20 mil. kuna). Gdje je taj novac otišao? Na dividendu i smanjenje dugova sigurno nije.

Brojke su na stolu, crno na bijelo. Dakle?


Ajde neka netko objasni ovo. Ne provociram, nemam interesa ovdje, popratio sam izvješće i ovo mi djeluje nelogično:

Kapital i rezerve zadnje 3 g.: 2016. = 916.805 ; 2015. = 916.430 ; 2014. = 912.672

Kako je moguće da firma koja je u tom trogodišnjem periodu ukupno ostvarila 60 mil. kuna SVEOBUHVATNE dobiti ima povećanje kapitala i rezervi (to je ono u što vi – dioničari – ulažete!) od samo 4 mil. kuna?

U takvom slučaju (a bilo ih je – pogledaj ERNT ili JDGT), za pretpostaviti je da je isplaćena dividenda, pa kapital niti ne može značajnije rasti ili su smanjili dugovanje čistim novcem (vlastitim zarađenim kapitalom u ovom slučaju).

No, ovdje kod ZVZD nemamo dividendu, a dug je u međuvremenu povećan za 200 mil. kuna.

Ono što vidim u izvješću, a da je doprinijelo ovakvoj situaciji, je smanjenje zadržane dobiti u 2016. za 10 mil. kuna (iako treba reći da je ista u 2015. narasla za 20 mil. kuna). Gdje je taj novac otišao? Na dividendu i smanjenje dugova sigurno nije.

Brojke su na stolu, crno na bijelo. Dakle?

U bilanci za ovu godinu stavka zadržane dobit je 213 mil. kn, dok bi trebala biti 248 mil. kn (AOP 073 + 076 za prošlu godinu). U izvještaju za 3q tako je i navedeno. Možda se radi o računovodstvenoj grešci, samo onda nešto ne štima i u aktivi.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Imam i ja par pitanja, nemam dionicu pa nisam u toku sto se dogada.
Kao prvo ono zalosno u ovom izvjescu povecanje obveze prema dobavljacima od 110% odnosno 130 mil koji se kroz pozajmice onda prosljeduju u agrokor u godinu dana 172 mil. Na 500 mil fin imovine ostvaruju 20 mil prihod od kamata odnosno 4% i ovdje je zapravo razlog zasto ova firma ne zaraduje nista. Zadnjih 5 godina imaju prosjecni ROE od 2%?? vidim da ljudi pisu kao da je potcjenjena jer je na 0,45 booka???
imali itko tko moze objasnit u nekonsolidiranom sto se dogada sa ostalim financijskim rashodima od 50 mil kuna i gdje su nestali u konsolidiranom?

Dobro su danas drhtave ručice srušile cijenu.
Za par dana će opet kupovati blizu 4.000.
Ovdje je book ono što upravo drži vodu kod priče s Agrokorom.
Znači da dođe do kakvog oblika prodaje, teško bi išlo bez minimalno duplo veće cijene od trenutne.


Dobro su danas drhtave ručice srušile cijenu.
Za par dana će opet kupovati blizu 4.000.
Ovdje je book ono što upravo drži vodu kod priče s Agrokorom.
Znači da dođe do kakvog oblika prodaje, teško bi išlo bez minimalno duplo veće cijene od trenutne.

Zvzd garantira svojom imovinom. Ako dodje do kolapsa, rascerupat ce sve sto vrijedi. Blizi se kraj Agrokoru kakvog znamo. Ako Zvzd to prodje neokrznuta, bit ce dobro. Rizici ali i prilke su pred nama. U svakom slucaju, bit ce veselo u Agrokoru.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Koliko buke nizašto!
Nisu dioničari Zvzd toliko naivni da će nekome poklanjati nešto što vrijedi više nego duplo.
Kad se stvari s Agrokorom poslože, a skoro da sigurno znamo da hoće jer ne sjede ni oni skrštenih ruku, opet će nastati jagma za njegovim sastavnicama, jer gotovo da sve su to zapravo solidni dobitaši.
Zato treba postupati oprezno u ovoj trenutnoj negativnoj euforiji, jer bi se brzo mogli i opeći.

jel može ovo na 2000?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Cijenu rušiti danas kad se predstavlja plan za rješavanje problema Agrokora??

Mozda netko ima info da je propao plan?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


Cijenu rušiti danas kad se predstavlja plan za rješavanje problema Agrokora??

Margin?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close