ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

koja zanimljiva rasprava na temi ZVZD!
Da se onda i ja malo izjasnim: da, nisam diplomirao ekonomiju, već nešto drugo, a što mi je pomoglo u logičkom razmišljanju. Da, neznam puno o tim modelima i dileverage- rao betu, već sam samouk te uz prilično pročitanih knjiga znam i jako dobro razmišljati. Čitam sve i svašta, pokušavam ispravno prosuđivati i donositi odluke na temelju logičkog razmišljanja, a to i je srž svakog poslovanja- jednostavno do boli.
da, jako sam mlad, diplomirao sam 2008 i odmah počeo radit, a prvu lovu na burzu sam ubacio 2010., i osim te 2010. sam svake godine imao prinos veći od 30%, dok ove godine već preko 40 %, i mogu reć da mi je portfelj, bar za hrvatske prilike, vrlo respektabilan!
Da ima neke velike logike- pa i nema, ulažem isključivo u perspektivne dionice, pratim malo blogera, pratim malo što dobro posluje a što ima dobru perspektivu.
Najveću lovu sam zaradio na dionicama Apple-a (što zbog rasta vrijednosti dolara i same cijene dionice)- ta tehnologija je čudo, bar do sada bila, Nordex- eh vjetroelektrane su budućnost, kao i TSLA unatoč lošijim očekivanjima. Domaće tržište: ADRS, ATGR, LEDO, RIVP, ARNT, ZABA,ATLN i razno razne male dionice koje povremeno kupim-prodam. Kao što vidite sve vrlo vrlo stabilne firme sa vrlo vrlo dobrim poslovnim rezultatima, bez velikih mudrolija i navlačenja u razno razne stečajuše- tamo nema potrebe gubiti novce!
Možda sam nedovoljno kvalificiran za trgovanje na burzi, no smatram da se racionalnim odlukama mogu čuda postići!
i, btw, novcem zarađenim na burzi sam pokrenuo ovo ljeto jedan ugostiteljski objekt na moru, i zaista ide mi super. Hvala Bogu i turizmu!

@ svrcko

Ćujte, kolega je toliko učio da ima vjerojatno manjak ulja od tolikih briga i stresa oko knjiga, pa jeste gledali American Pie… ja pak možda obrnuto, od tolkog silnog adrenalina i umjerenijeg učenja.[emo_smijesak]

Ovom prilikom se moram ispričati svim kolegama investicijskim savjetnicima od kojih su mnogi moji vrlo dobri prijatelji, nisam mislio dezavuirati to zanimanje, a kada se malo bolje koncentriram vidim da sam na burzi 13. godinu a ne 11. , heh.. ne dajem se toliko na forum kao nekada .. [emo_smijeh]

Beta, Capm – 8. poglavlje, hahaha, dajte me prestanite nasmijavati, probit ce mi mjehur. H model valuacije, uh…, mora da je to malo jača pašta bolognez hahaha … joj joj joj, dobro ti meni stoj, samo budi malo manje ohol, nije ti to dobro, ako ništa drugo, onda sa duhovne strane.

Ovime sam završio raspravu,

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kod analize dionica samo je logika bitna tj najvažnija. Većinu firmi koje sam analizirao, a bilo ih je dosta (o broju nit ne želim jer mi ova rasprava vec ide pomalo na zivce) sam prvo logikom išao i idejom dal se iz toga može napraviti nešto. Znači prvo logika. Ako u njoj ima nešto onda idem analizirati dalje. I sad koja je razlika. Vi vašom logikom možete pogoditi, a ja ću svojom logikom izračunati. I oba dva možemo pogoditi ili fulati. Vi možete biti i bolji. I ja ću biti sretan. Meni tuđa sreca nije nesreca. Ali ne volim rasprave o tome da je netko bolji ili lošiji jel duže trguje. Kao to je omjer znanja. Ili covjek se pohvali s time da je napisao rad na temu burzovnog trgovanja. I to bi ti trebalo pomoći izabrati dionicu. Pa ja nikad nista smjesnije u zivotu nisam cuo. To je van svake pameti

Ajmo prestati o ovome. Još ćemo se posvađati [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh] Ajde dosta stvarno. Tko je bolji tko je pametniji. Briga me. Ja plavi imam takav nacin pisanja i ne mogu si pomoci. Kad procitam da je šeik došao kupiti ddjh i dionica skoci 50% kako reagirati na to nego sarkazmom. Dionicama se bavim nekih oko 10 11 godina i stvarno jedino to volim. Na njima radim oko 17sati dnevno po zimi. Cijeli dan. Evo danas s curom na plazi i pitam je svakih 5 min da mi da mob da pogledam kako burze vani. Znaci ni tad nemam mira. Jedva sam cekao da dodem doma i da mogu na miru procitati bloomberg i cnbc. Budi bolji meni je drago. Samo nemoj misliti da 13 godina nešto znaci jer ne znaci.

Pa mjenjaj stil, zvučiš jako neugodno i oholo.
A što se tiče DDJH, tamo su takav stil i zaslužili.

Ja sam shvatio da kada manje pred curom pratim burze, imam više nekih drugih stvari, meni je to bitno, ipak kako smo gore konstatirali imam viška ulja, hahaha ..[emo_smijeh]

Evo prestajemo, isprika moderatoru i svim forumašima i tebi ako sam te ne daj Bože uvrijedio. Ali prvi si počeo , ničim izazvan, priznaj.

lp i sretno

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ma nisi. Ovdje vodimo rasprave samo što smo ovaj put stvarno malo pretjerali [emo_smijeh][emo_smijeh]I ne samo da sam gledao mobitel nego sam uzeo i shillera za citat. Kad mi vrag ne da mira. Hvala bogu da je imam pa kuži. Ohol zvucim ali ohol nisam. To mogu potvrditi neki forumasi koje znam i privatno. Nema veze. Sve 5. Od sutra pocinjemo o dionicama. Ja cekam sutra s&p da mi jos padne. dobro sam ga se nashortao. Kina mi danas sjela ko budal.i šamar


Zašto bi moderator brisao, moramo se malo zabavljati!
Sada ću se ja malo spustiti na nivo vas klinaca, koji dobijete ono što zaslužujete kada ste ovako oholi.
Ovdje se radi o tome ćiji je veći i deblji, je li…Evo … fundamentalna i tehnička analiza ATPL je vaš rad??
ahahahahaaaaa … pa moje jedno poglavlje pojašnjava fundamentalnu i tehnički analizu općenito a ne neku dionicu još k tome ATPL, a gdje su vam još ostalih 13 mojih vrlo vrijednih i poučnih poglavlja? Ahaha…..

Savjetnik? Jel vi pišete one preporuke od Erste? Uvijek suprotno od stvarnih događanja koje slijede.

Vi ste meni kolega kao Small Kit koji je završio vojnu akademiju pa ide pametovati generalu koji je bio u ratu 11 godina i također završio akademiju.
ahahhaaa…. baš se lijepo zabavljamo..

lp

Kad je bal, nek je maskenbal..
Moje jedno poglavlje obuhvaća i fundamentalnu i tehničku i bihevioralnu analizu a da ostalo i ne nabrajam [emo_namigusa]

Deca dobra večer,

Meni vulja ne fali.Gledam kaj pišete i da se ja mal pofalim, sfrigala sam pastrve od mog suseda Čaleta koji ih mi je dobavil na extra djevičanskom ulju od Zvezde.Ma prste vlizati.Baš grickam koricu i gledam kaj sam proftirala od zatvaranja pozicija na S&p!

Sutra kuglof na zvezdinom margarinu i tak u krug a kaj ste se raspisali na temi a niš masno ne kunzumirate?

I da Jajca isto pečem na zvezdinom ulju!

Dobro pečem jajca!

mene zanima koliko će zvzd profitirati od našeg pikaranja![emo_smijesak][emo_namigusa]

bar par % [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Jel nije isto sto i jer.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

just swim with Tod!

neda skot….. mogo je jedno trecinu dobiti u divku dat da malo zivnemo ccs 125 kn

pepe7


neda skot….. mogo je jedno trecinu dobiti u divku dat da malo zivnemo ccs 125 kn

Tri trećine ide za kreditiranje ostalih poduzeća u koncernu [emo_plazi]

New Report

Close