ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam ja popljuva proizvode nego sam napisao da Zvečevo ima jaku konkurenciju i da nije konkurentan na domaćem tržištu, a da konkurenti imaju i te kako fine čokolade. Ovaj poseban režim trgovanja Zvečeva je špekulativan, a kad dođe u redovan neće se ni trgovati skoro sa tom dionicom već bilo po tko zna koji put uvlačeći nove dioničare sa visokom cijenom, a onda dolje. Volio bi da sam u krivu zbog malih dioničara koji su ušli u nadi i vjeri, vrijeme će pokazati da li sam u pravu, što se mene tiče neka vrijednost ode i na 1300, ali to nema veze sa realnošću ni sa poslovanjem.
A što se poslovanja tiče istina da je najveća dobit u izvozu konditorskih proizvoda samo je pitanje kolika je zarada odnosno gubitak jer se mnoge čokolade ne mogu ni prodati a onda je tu i minus u poslovanju koji je prikazan i tko zna što još ne. Zvečevo mora imati i na domaćem tržištu veću prodaju i biti konkurentan u odnosu na milka, kraš, kandit i lidl čokoladica a to svakako nije.
U mom kraju ili zavičaju kad ideš nekome u goste ne nosiš zvečevo čokolade nego one koje su malo finije i jeftinije, čudno zar ne? I danas sam kupio milku, šta mogu kad mi je najbolja za ono što mogu platiti.
Sretno što se tiče sutrašnjeg dana svim dioničarima………

Nema to veze sa kvalitetom nego sa osobnim afinitetima. Moja djeca troše brda čokolade, a i ja sa njima. Najviše Zvečevo, jer često prolazim kroz Požegu, a njihov diskont prodaje lom u kilama, cijena dobra, okus izvrstan. S druge strana nije mi žao dati i kunu više ako je naše. Bolje mi je pomoći radnika u Požegi nago u ko zna gdje. A mislim da nitko ne može reći da su im proizvodi loši.

Samo ti kupuj lom ja za to vrijeme druge čokolade koje nisu lom a povoljnije su uostalom pričamo o konkuretnosti i vrijednosti stvarnoj dionice, poslovanje i dobit govori sve a o ukusima ne pričam tko šta voli. Stanje u zvečevu su onakve kakve su i u državi a vi samo drukajte koliko to čudo vrijedi, vidi se po rezultatu, a samo kod nas ima da se loši rezultati nagrađuju.



@Investimir

Pa naravno da prihodi moraju pokritit cjelokupne rashode, a kako drugačije…
Zanimalo me na čemu temeljiš svoj optimizam, koje promjene očekuješ i njihov utjecaj…to što Zvečevo izvozi u Slovačku – zar nije da ih i tamo čeka ista ta Milka kao i ovdje, što se mijenja?
Ovako mi se čini da si ovdje ulagao samo na temelju priče koju podupireš, bez ikakvih brojki, nadao sam se vidjeti potencijal iz tuđe perspektive

uzmeš revidirana godišnja izvješća unatrag najmanje 3 godine i pogledaš brojke, i još važnije trendove nabolje ili nagore. zvečevo je i danas jednako dobra tvrtka kao i prije pet godina, dapače i bolja jer da se nisu mijenjali u ovih 5 godina duboke krize, bili bi već pod zemljom. promijenilo se tržište – padajuća potražnja, padajuće cijene. gdje mogu naći rastuću potražnju i rastuće ili barem stabilne cijene. nigdje do u izvozu. zašto – zato što u slovačkoj bdp raste, pa ljudi više zaraduju, pa više troše, pa cijene rastu itd. kako doći do slovačkih polica. teško jer moraš tamo otvoriti podružnicu, platiti ljude, platiti ispitivanja tržišta itd. ili nagovoriti nekoga da umjesto tebe distribuira tvoje proizvode npr orbico ili tesco. oni to hoće ako će zaraditi na tme. a zaradit će ako netko hoće kupiti zvečevo proizvode. a kupit će ako omjer cijena-kvalieta štima. a štima jer je kod zvečeva uvijek štimao itd. itd. itd.
govorimo ovdje o godinama, ne mjesecima ili danima. dakle čekanje. a 99 posto ljudi mrzi čekati na burzi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


kolega Investimire, cijenim vase postove i misljenje i slazem se da je ZVCV trenutno visoko spekulativna dionica.

Ja ovdje vidim 2 scenarija:

1.) IGH prica i pranje znamo čega.

2.) jeftina prica sa dobrom perspektivom, kvalitetnim proizvodom, socerealistickim menadžmentom /neće ni to zauvijek/i jeftinim kapitalom / pretpostavljam da znate koliki su trenutno EUR/LIBOR/NRS i ostala sranja..

Spread na ovoj dionici je jednostavno smijesan., o P/b i ostalome ne bih komentirao.

Moram editirati i dodati , ovo mi je za kavicu 🙂 pa kak bude.

mogu samo ponoviti – ako tesco upali i zvečevo počne prodavati toliko koliko mu treba da vozi na pozitivnoj nuli, onda u ovoj krizi vrijedi pola booka. ako tesco ne upali, ne bu dobro jer zvečevo na domaćem tržištu može samo gubiti. ako krene bdp i oporavak, to će se promijeniti. ako. do tada ljudi koji ne žele pokopati svoje tvrtke, moraju ovdje dati caru carevo i što manje misliti o hrvatskoj i njenom tržištu, a što više o izvozu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

baš se forsira kupnja…..

Zašto je ovo u blokadi?

Nije u blokadi nego je u posebnom režimu trgovanja pa je za danas završeno, kao i za mnoge druge.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Koji je efekt ovakvog načina trgovanja? Očigledno su mislili da će cijena u nebo. Ali su se malo zaj….. .


uzmeš revidirana godišnja izvješća unatrag najmanje 3 godine i pogledaš brojke, i još važnije trendove nabolje ili nagore. zvečevo je i danas jednako dobra tvrtka kao i prije pet godina, dapače i bolja jer da se nisu mijenjali u ovih 5 godina duboke krize, bili bi već pod zemljom. promijenilo se tržište – padajuća potražnja, padajuće cijene.

Tu sam nešto pisao o izvještaju Zvečeva: http://www.poslovni.hr/forum/tema/zvcv-zvecevo-dd-612?page=151
Evo baš gledam u zadnje 3-4 godine brojke od Zvečeva i ne mogu vjerovati da si izjavio da je Zvečevo bolja kompanija sad nego onda.
2011. Poslovni prihodi 203mil EBITDA 13,38mil
2013. Poslovni prihodi 166mil EBITDA 0,69mil
Trend je negativan, u ovoj godini još izraženije ali kažu da je to zbog tranzicije poslovnog sustava praćenja prihoda pa se zasad treba strpit.
Za Tesco proizvode njihovu robnu marku, koliko znam takvi poslovi donose minimalnu profitnu maržu, tako da trenutno ne vidim nikakve promjene nabolje, jedino ovu dokapitalizaciju ako dođe do nje.
Ta dokapitalizacija se po mojoj procjeni radi na štetu investitora, a u korist postojećih dioničara.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

ZVCV je danas na samo 107,51 kn…navučeni kupci od prošlog tjedna imaju već minuse i preko -30%! a lijepo smo vas nas par dobronamjernih upozoravali da ne nasjedate na drukanje navlakača koji su ovdje drukali, a vas trpali svojim dionicama…

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

@kosor1
a meni je bilo teško odoliti, dobre čokolade, čovjek ulaže 40 mil. Tesco ponudio suradnju, izvjestio t-portal, kojeg najviše cijenim kao poslovnu financijsku novinu i eto ……………..sad sam tu gdje jesam, ostat će mi valjda omot[emo_mrgud]

New Report

Close