ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvjesce za prvu poluvicu 2018 ce biti kljucno…tada ce bilanca biti ociscenja otpisom ovih dugova..tada moraju pocet pozotivno poslovati, bez obzira na partnera

Jel tko zna kada je iduće ročište psn?

ide na bolje, više nije 50% minusa, samo -43,75%


ide na bolje, više nije 50% minusa, samo -43,75%

Pa to je 20 % bolje 🙂


ide na bolje, više nije 50% minusa, samo -43,75%

ništa strašno, kad sa 2 dionice popraviš portfelj za 15% ;-))))))

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Jel tko zna kada je iduće ročište psn?

Sve rjeseno, zakba drzave odbijena
http://zse.hr/default.aspx?id=81470



Jel tko zna kada je iduće ročište psn?

Sve rjeseno, zakba drzave odbijena
http://zse.hr/default.aspx?id=81470
[/quote]
Hvala,
Evo neki članak pa da ostane zapisano

Nagodba Zvečeva pravomoćna, svježi kapital do ljeta

Zvecevo je precjenjeno na burzi u odnosu na stanju unutar firme.
Realna cijena bi bila 10% od nominale pa ispod, bilo to nekom drago ili ne, ali budite realni, već godinama gomilaju gubitke i skoro zavrsili u stecaju.

bonitetna ocjena e2, znaci blizu bankrota.
Broj zaposlenih prema satima rada u 2012 godini 361 u 2016. 332
Prosječna neto plaća (u kn) u 2012 , 4274 kune, u 2017 , 3413 kuna, u padu konstantno
prihodi u 2012 cca 194 miliona, u 2016 cca 143 miliona, u padu konstantno
neto dobit pada konstantno, ebitda takodjer, itd

I sve je to vec uracunato u cijenu, a desila se pozitivna promjena, pa ne vidim mjesta tolikom cudjenju.
Drugi pogled iste situacije – po ovim cijenama cijelo Zvecevo se vrednuje po manje od 20mil kn?!
2,5mil EUR 🙄
Bitnije od sadasnje situacije je vizija buducnosti, i tu je situacija poznata uslijed vlasnicke strukture i managementa, no postoji mogucnost pozitivne promjene.
Pitanje potencijala, omjer rizika i potencijalne dobiti, ostaje svakome da prosudi.
Kategoricke tvrdnje, ovo ide u propast ili raste brutala trebalo bi ostaviti negdje drugdje.

Naravno, ako dode do preokreta poslovanja zaradit ce se nekoliko puta na ovu cijenu.


bonitetna ocjena e2, znaci blizu bankrota.
Broj zaposlenih prema satima rada u 2012 godini 361 u 2016. 332
Prosječna neto plaća (u kn) u 2012 , 4274 kune, u 2017 , 3413 kuna, u padu konstantno
prihodi u 2012 cca 194 miliona, u 2016 cca 143 miliona, u padu konstantno
neto dobit pada konstantno, ebitda takodjer, itd

Stručnjak Pucar je to sredio s Alvirima u tandemu. Zvečevo osim Mikada nema značajnijih brendova (mond je relativno nepoznat, žestica isto tako, Lasta u Čapljini je u još gorem stanju, ako dosad proizvodnja već nije potpuno ugašena). Zvecevo je tvornica za lohn poslove. Zato ga je Todorić bio dokapitalizirao.za svoj k-plus program.

Nema tu neke vrijednosti. Posao s Tescom je davno propao. Bojim se da pored Kraša i Kandita nema bas puno prostora za domaće konditore. Kras ionako ima tri tvornice odnosno pogona na 300 km udaljenosti (Zagreb, Osijek i Prijedor), Mepas (Saponija) Bjelovar i Osijek. Zapravo je Zvečevo višak, jedino sto vrijedi je brend Mikado i njihova čokolada s rižom. Sve ostalo je upitne vrijednosti i ne bas blistave budućnosti. No, pričekajmo pa ćemo vidjeti kojim će smjerom.



bonitetna ocjena e2, znaci blizu bankrota.
Broj zaposlenih prema satima rada u 2012 godini 361 u 2016. 332
Prosječna neto plaća (u kn) u 2012 , 4274 kune, u 2017 , 3413 kuna, u padu konstantno
prihodi u 2012 cca 194 miliona, u 2016 cca 143 miliona, u padu konstantno
neto dobit pada konstantno, ebitda takodjer, itd

Stručnjak Pucar je to sredio s Alvirima u tandemu. Zvečevo osim Mikada nema značajnijih brendova (mond je relativno nepoznat, žestica isto tako, Lasta u Čapljini je u još gorem stanju, ako dosad proizvodnja već nije potpuno ugašena). Zvecevo je tvornica za lohn poslove. Zato ga je Todorić bio dokapitalizirao.za svoj k-plus program.

Nema tu neke vrijednosti. Posao s Tescom je davno propao. Bojim se da pored Kraša i Kandita nema bas puno prostora za domaće konditore. Kras ionako ima tri tvornice odnosno pogona na 300 km udaljenosti (Zagreb, Osijek i Prijedor), Mepas (Saponija) Bjelovar i Osijek. Zapravo je Zvečevo višak, jedino sto vrijedi je brend Mikado i njihova čokolada s rižom. Sve ostalo je upitne vrijednosti i ne bas blistave budućnosti. No, pričekajmo pa ćemo vidjeti kojim će smjerom.
[/quote]

Dok sam ja to “skužio” cijena je pala na 25 kn, tada sam prodao sve dionice ZVCV s gubitkom od 80%. Nisam se nadao pozitivnom raspletu ovdje.

Primjetila sam da se odjednom vise pise o Zvecevu.Ne znam koincidira li to sa hrvatsko srpskim sastankom na visokoj razini i njihovim omiljenim razgovorima o cokoladama ili se stvarno nesto ozbiljno valja iza brda nakon PSN i razgovora sa strateskim partnerima.Lose vodjena desetljecima a dionica srozana do dna u ovom drugom slucaju mogla bi otvoriti priliku za zaradu.Zna li netko vodi li PSN Alvir ili je dodjeljen nekakav upravitelj?




bonitetna ocjena e2, znaci blizu bankrota.
Broj zaposlenih prema satima rada u 2012 godini 361 u 2016. 332
Prosječna neto plaća (u kn) u 2012 , 4274 kune, u 2017 , 3413 kuna, u padu konstantno
prihodi u 2012 cca 194 miliona, u 2016 cca 143 miliona, u padu konstantno
neto dobit pada konstantno, ebitda takodjer, itd

Stručnjak Pucar je to sredio s Alvirima u tandemu. Zvečevo osim Mikada nema značajnijih brendova (mond je relativno nepoznat, žestica isto tako, Lasta u Čapljini je u još gorem stanju, ako dosad proizvodnja već nije potpuno ugašena). Zvecevo je tvornica za lohn poslove. Zato ga je Todorić bio dokapitalizirao.za svoj k-plus program.

Nema tu neke vrijednosti. Posao s Tescom je davno propao. Bojim se da pored Kraša i Kandita nema bas puno prostora za domaće konditore. Kras ionako ima tri tvornice odnosno pogona na 300 km udaljenosti (Zagreb, Osijek i Prijedor), Mepas (Saponija) Bjelovar i Osijek. Zapravo je Zvečevo višak, jedino sto vrijedi je brend Mikado i njihova čokolada s rižom. Sve ostalo je upitne vrijednosti i ne bas blistave budućnosti. No, pričekajmo pa ćemo vidjeti kojim će smjerom.
[/quote]

Dok sam ja to "skužio" cijena je pala na 25 kn, tada sam prodao sve dionice ZVCV s gubitkom od 80%. Nisam se nadao pozitivnom raspletu ovdje.
[/quote]

Tko zna, možda su mi i uletile tvoje između 23-27 😉

New Report

Close