ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo o porastu pšrodaje ćemo vidjeti ako objavi polugodišnje.

Glavna Skupstina 21.08.2009.

Ima li tko Poziv??

“Please, God, Just One More Bubble.”

Nemam ZVCV niti mislim kupovati ili prodavati, ali moram ih pohvaliti.
Probao sam njihove nove čokolade i daleko su bolje nego one od Kraša (ili je to samo moj subjektivni dojam). Svaka čast [thumbsup]

ove godine ništa od dividende, sva dobit ide u zadržanu dobit

Pa kad će one fufe od Alvira dostaviti FI? Još niti jedan za ovu god.

Napokon izasao FI na ZSE. Poslovanje u +2.15m, prihodi pali, ali i rashodi, najvise se ocituje na materijalnim troskovima.

tko malo trazi, malo i dobije


Pa kad će one fufe od Alvira dostaviti FI? Još niti jedan za ovu god.

evo jednoga su dostavili:

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVCV-fin2009-1H-NotREV-N-HR.xls , moram priznati da sam ugodno iznenađen [thumbsup]

Ova godina je trebala ispasti gora nego li prošla, pa iako se i ovo doduše može na razne načine iščitavati, ipak… prema svemu sudeći godina bi mogla do kraja ispasti/ostati pozitivna i čak dosta bolja nego li prošla – to bi definitivno bilo "iznad svih očekivanja" 😀

Eto ja se nadam da do kraja ostane kakav god ali ipak plus što se tiče operativne a i neto dobiti… i ja sam za sad ("na kratkoj skali") preeezadovoljan!

Dobro izvješće, bez daljnjega. U II Q prihodi jednaki prošlogodišnjima, profitabilnost takođe bolja.
Ako se uzmu summer-edition proizvodi bit će dobar ostatak godine.

ali nažalost naš dragi gazda nije za ciljeve komanije postavio
-profit
-udio na tržištu
-reputaciju
-cijenu dionica.

sve to utječe na odabir investitora dal uložiti u to poduzeće, i tko bi uistinu nakon toga uložio u to poduzeće, ja i dalje tvrdim nek mi pošalje paletu čokolada i dam mu sve svoje dionice da ih ne gledam više. on tu meni daje nekonsoldirane izvještaje, daj ponudu za dionice pretvori se u doo i da završimo s tom pričom, jer taj direktor ima sluha za dioničare kao i naše?? banke prema včlastitom narodu , svaki čas na spuste kamatne stope.

dok gazda ne skuži da za reputaciju poduzeća i visoku cijenu dionica nije dovoljno samo staviti više kakaa u čokoladu i omotat je s crvenim uočljivim omotom mi dioničari smo osuđeni na tapkanje u mraku

Ulaganje u kvalitetu proizvoda, brand i reklamu, u svakom slučaju donose povećanu prodaju a samim tim i većem prihodu i na kraju dobiti za sve dioničare. Izvješće je dobro, a konsolidirano je sigurno još i bolje, jer u BIH se Zvečevo prodaje jako dobro, isto kao i Lasta.
Ovo je dionica za strpljive koji će jednog dana dočekati prodaju i tada će omastiti brk sa prnosom od najmanje 500 % na današnju cijenu. Nije li taj prinos sasvim dovoljan za čekanje od nekih 2 – 3 godine. Konačno i kolega Milivoj je u top 10 što je po meni dobar znak.

ako ćemo o reklami onda mogu samo reči da su mikado reklame na nivou, čuvene reklame VOŽD JE STIGAO. mogao bi još dosta o prodaji u bih ali i ovo je previše, a uostalom pa kupci su jedino mjerilo koliko vrijedi poduzeće, a kupaca za sad nema.


Ulaganje u kvalitetu proizvoda, brand i reklamu, u svakom slučaju donose povećanu prodaju a samim tim i većem prihodu i na kraju dobiti za sve dioničare. Izvješće je dobro, a konsolidirano je sigurno još i bolje, jer u BIH se Zvečevo prodaje jako dobro, isto kao i Lasta.
Ovo je dionica za strpljive koji će jednog dana dočekati prodaju i tada će omastiti brk sa prnosom od najmanje 500 % na današnju cijenu. Nije li taj prinos sasvim dovoljan za čekanje od nekih 2 – 3 godine. Konačno i kolega Milivoj je u top 10 što je po meni dobar znak.

čekanje na prinos od 500% na današnju cijenu….čista glupost . Velika većina kupovala je na barem 200 pa na više kuna,a samo u zadnjoj godini na bilo kojoj dionici moglo se zaraditi barem 30%,do sada .

Kada sve poraste,opet će druge rasti brže i više .Imati dionicu ZVCV,isto je kao i imati sliku na zidu,a autor je još živ !

Imam je samo zato jer sam malo mazohistički nastrojen,a i nisam pojeo još sve čokolade od prošlogodišnje dividende. Neću je čekati par godina,ako dođe kojim slučajem do 150Kn,sve ću rasprodati i krenuti dalje..predosadna je , ali totalno…

A poslovanje firme ? BUdućnost ?
Podsjeća me na GIPK…super firma,ali vlasnici nisu htjeli na burzu. Dogovorno su izveli dokapitalizaciju samo jednim članom ekipe,dobili kontrolni paket,i delistali se s burze.Sad rade što hoće,i nitko ih ne pere ni u javnosti,ni u medijima,a ni na forumu. Gledano na prosjek zadnjih trgovanja,ovo je neponovljiva prilika Alvirima da naprave isto,te za sitnu lovu dobiju ostatak firme .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ne znam bas da li bi mu za tu sitnu lovu ljudi prodali, a da bi dosao do squeeze out zone. To znaci da bi mnogi potpisali dobar minus.

tko malo trazi, malo i dobije

bi ili nebi,ali ako postane većinski,sam može zatražiti delistanje s burze,a onima kojima to ne paše,isplatiti koliko hoće,a zakon nalaže ponder zadnja tri mjeseca .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close