VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.2shared.com/photo/_r8hW44l/VPIK.html

Ako probije 84 slijedeći tehnički target 100.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

ja želim 90 🙂

LIjepe želje imate kolega [smiley]. Nadam se samo da ćete onda zaradu pretočiti u jednu našu zajedničku miljenicu. Jer koliko čujem trebate kupiti još dosta komada da me prestignete, a prijetili ste se neki dan [lol]

90,100, pa i 150 su smijesne cijene za ovu firmu u koju je u proteklih 2 godine ulozeno pola milijarde kuna.

Pogledajte samo indikatore za cijenu 150:

P/E = cca 3.9
P/B = cca 0.41

dakle, cak i na 150 izgleda prilicno potcijenjeno…

Investicijski projekti zavrsavaju ove godine i mislim da je upravo sada fantastican trenutak za ulazak jer u ovoj i slijedecim godinama ocekuje se drasticno povecanje prihoda upravo kao rezultat tih investicija.

Jos kada dionica udje u ZAX i dodje u veci fokus (iako ni sada nije lose), rast je zagarantiran…

Prvo da se ogradim da me ne napadnete ne ulazem u Hrvatsku vec godinama ali pratim situaciju i skupio sam si par kandidata u koja mislim postepeno ulagati dio dividende koja mi sjeda od stranih ulaganja,pa sam tako naletio i na ovu fundamentalno vrlo zanimljivu dionicu,razumljiv mi je posao kojim se bave cak sam imao prije vise godina neke poslovne kontakte s vupikom (iako su tada ostavili dojam visoko korumpiranog poduzeca kojim caruje uprava koja nije kontrolirana od nikoga i koja nema vlasnickih udjela,klasicna Hrvatska prica nista novo vam nisam otkrio).
Mislim da je sada pravo vrijeme za drzati sto bi ameri rekli hard asset zbog povecanog otpustanja novca iz gotovo svih centralnih banak u svijetu (i ovdje da se ogradim sto ne smatram losom monetarnom politikom u uvijetima deflacije i nelikvidnosti),a vupiku vrvi od spomenute vrste imovine.
Uglavnom razmisljanje koje sam htio potaknuti,a nisam ga primjetio u prijasnjim postovima je da li netko razmislja koliko poticaja dobija vupik koliko je ovisan o navedenim poticajima,koliko ce smanjenje drzavnih poticaja utjecati na poduzece i da li je moguce navedeni gubitak nadomjestiti poticajima iz europskih fondova? Uglavnom ako netko zna nesto konstruktivno o ovim pitanjima mislim da bi svima koristilo.

2010. je VUPIK dobio 23.7 milijuna kuna raznih poticaja, a 2011. je taj iznos bio manji (prema tvrdnjama iz Agrokora).

Podaci su iz ovog clanka, loseg naslova, ali sadrzajnog sto se informacija tice (ako se pazljivo cita):

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/177976/Agrokor-od-drzave-dobio-153-milijuna-kuna.html

Dakle, VUPIK nije ovisan o drzavnim poticajima. I bez njih, dobit bi prosle godine bila vise nego dobra.

Nešto se kuha na Vupiku,možda gazda NB nešto više zna pa bi da poveća udjel,bumo videli..

Nema tu nikakvog posebnog kuhanja.

FI za proslu godinu je odlicno i ocita je snazna podcijenjenost dionice. Takodjer je ocit jak zaokret u poslovanju ( u dvije godine poduplani prihodi od prodaje!!!) sto je i za ocekivati nakon pola milijarde ulozenih kuna u razvoj VUPIKa.

Jos jedna, ne tako nebitna, cinjenica je da se sve dobre prakse iz Belja primjenjuju i u VUPIKu, tako da VUPIK ne mora prolaziti neke faze koje je prolazilo Belje, nego se u puno kracem vremenu moze optimizirati i podici proizvodnja.

Potencijal tvrtke je fantastican i uz odlicno Agrokorovo vodstvo i sinergiju sa ostalim tvrtkama koncerna, VUPIK ce sigurno jos puno puno napredovati.

Danas smo vidjeli da postoji veliki kupac 8tko god on bio) koji je prepoznao vrijednost i prilicno agresivno skuplja dionice na ovim razinama.


Nešto se kuha na Vupiku,možda gazda NB nešto više zna pa bi da poveća udjel,bumo videli..

nikakav NB nije gazda Vupika, on može samo tebi biti gazda


2010. je VUPIK dobio 23.7 milijuna kuna raznih poticaja, a 2011. je taj iznos bio manji (prema tvrdnjama iz Agrokora).

Podaci su iz ovog clanka, loseg naslova, ali sadrzajnog sto se informacija tice (ako se pazljivo cita):

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/177976/Agrokor-od-drzave-dobio-153-milijuna-kuna.html

Dakle, VUPIK nije ovisan o drzavnim poticajima. I bez njih, dobit bi prosle godine bila vise nego dobra.

Nisam baš pratio u zadnje vrijeme, ali otkuda ovoliki OSTALI POSLOVNI PRIHODI.

1. Prihodi od prodaje 242.816.603
2. Ostali poslovni prihodi 154.894.421

Mislim, jako je bitno jer mi je nekako udio ostalih poslovnih prihoda u poslovnim prihodima prevelik.

Eh, to bih i ja volio znati. Jedan dio su sigurno razni poticaji koji se dobiju od drzave. Prema dostupnim brojevima u javnosti to bi moglo biti oko 30ak miliona kuna.

E, sad, bitno je da ti poticaji nece jednostavno nestati. Njih ce sigurno biti i do ulaska u EU i poslije toga. Ne znam zasto se tako nekako negativno gleda na te prihode od poticaja.

Poslao sam danas upit u VUPIK vezano za stavku ostalih poslovnih prihoda i planove proizvodnje za 2012. Ne ocekujem da cu dobiti neke konkretne odgovore (ili bilo kakve odgovore), ali vrijedi pokusati. 😀

Ako dobijem nesto, javim..

internet stranica im je u izradi vec godinu dana…

Top 10:

3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 30.836 2,05 Zast. račun + 151

????

P/S 0,49 4/11
P/E 2,06 4/11
P/B 0,22 4/11
BVPS 361,53 4/11
EPS 38,25 4/11
Dobri su fundamenti ove dionice,a mali free float cca 200000 kom..

Kako je izracunat taj free float?

New Report

Close